مهد تمدن غرب تعطیل شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:50 - چهارشنبه 05 تير 1398
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس، مسئولان و کارکنان قوه قضائیه: اهمیت قوه قضائیه مبتنی بر وظیفه اصلی آن یعنی «اقامه عدل» است حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: مهمترین مأموریت قوه قضائیه در دوره جدید، «ایجاد تحول در چارچوب اصول اسلام و قرآن و قانون اساسی» است تحول به معنای استفاده از شیوه‌های کارآمدتر و مؤثرتر و بهینه شدن شیوه‌های قبلی و همچنین رفع نقص‌ها، خلأها و اشکالات گذشته است رهبر انقلاب: «احیای حقوق عامه»، «گسترش عدل و آزادی‌های مشروع»، «پیشگیری از جرم» و «نظارت بر حُسن اجرای قانون» از جمله وظایف مهم قوه قضائیه است حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: یکی دیگر از وظایف مهم قوه قضائیه«مبارزه سختگیرانه با فساد» در درون قوه و در خارج از قوه است گناه فردی که مسئول مبارزه با فساد است و دچار فساد می‌شود چند برابر و نابخشودنی است، بنابراین در این موضوع سخت‌گیری شود رهبر انقلاب: فضاسازی و تهمت (به‌ویژه در فضای مجازی) نباید در عزم و اراده و فعالیت‌ها تأثیر منفی بگذارد حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «تصویرسازی از قوه قضائیه در افکار عمومی» بسیار مهم است برخی حوادث ممکن است خصوصیات یک قوه قضائیه خوب یعنی شرافت، صداقت و عدالت را در چشم مردم، بر عکس جلوه دهد؛ باید کاملاً مراقب و هوشیار بود رهبر انقلاب: دستگاه قضا در چشم مردم باید در «انتصابات، احکام، گفتار و رفتار» دارای «حکمت» باشد و مردم کارهای این قوه را متکی بر کار «علمی و کارشناسی» ببینند «صبر و حوصله شنیدن از همه شاکیان و متهمان» و «برخورداری از قاطعیت و اقتدار» نیز برای تصویرسازی دستگاه قضا نزد مردم ضروری است حضرت آیت‌الله خامنه‌ای‌: «طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌ها» ضربه به اقتدار قوه قضائیه است رهبر انقلاب: «رفتار، گفتار، عملکرد و تبلیغات صحیح» زمینه‌ساز ترسیم تصویر مناسب از قوه قضائیه است مسئولان و مدیران قضایی، معیارهای فرمان تاریخی امیرمومنان (ع) به مالک اشتر را در انتصابات ملاک عمل قرار دهند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: با همه مراجعان و در همه مراحل قضایی خوش‌رفتار، با حوصله و صبور رفتار کنید
کد خبر: ۱۰۱۶
تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۳
اعتصاب سراسر یونان را فرا گرفت. سران اتحادیه اروپا برای مقابله با بحران مالی و یافتن راه حلی برای برون رفت از این بحران در بروکسل گرد هم آمدند.
مهد تمدن غرب تعطیل شد

سران اتحادیه اروپا برای مقابله با بحران مالی و یافتن راه حلی برای برون رفت از این بحران در بروکسل گرد هم آمدند. نشست های پی در پی مقامات اروپایی در حالی است که اعتراض های شهروندان اروپایی به سیاست های سخت گیرانه اقتصادی بی وقفه ادامه دارد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سران اروپایی که از دیروز به منظور یافتن راه حلی برای برون رفت از بحران عمیق اقتصادی غرب، در بروکسل گردهم آمده اند هرچند برای ایجاد اتحادیه بانکی توافق کردند اما کشمکش میان فرانسه و آلمان مانع از توافق در خصوص زمان دقیق اجرای این تصمیم شد.
سخنگوی کمیسیون اروپا گفت: این تصمیم در مورد تعیین یک چارچوب سیاسی برای پایان سال 2012 و اجرای تدریجی آن در سال 2013 گرفته شده است.
با این حال کارشناسان پیش بینی می کنند با وجود اختلاف بین دو قدرت اروپا ، انتظارات درباره شروع به کار اتحادیه بانکی در آغاز سال اینده تحقق نیابد .
نشست های پی در پی مقامات اروپایی در حالی است که اعتراض های شهروندان اروپایی به سیاست های سخت گیرانه اقتصادی بی وقفه ادامه دارد .
در حالی که آنتونیوس ساماراس ، نخست وزیر یونان ، به منظور دریافت کمک مالی بیشتر و خروج از بحران در حال رایزنی با سران اتحادیه اروپا در بروکسل است ، بیش از هفتاد هزار نفر یونانی در آتن ، بار دیگر در اعتراض به طرح های ریاضتی موسوم به برنامه تروئیکا ، کاهش دستمزدها و افزایش مالیات ها تظاهرات گسترده برپا کردند.

تظاهرات مردم یونان در اعتراض به سیاست های ریاضت اقتصادی
مردم یونان از تصمیم دولت ائتلافی ساماراس به کاهش 15 میلیارد یورویی هزینه ها و افزایش مالیات ها به عنوان پیش شرط دریافت کمک مالی سی و دو و نیم میلیارد یورویی بسیار خشمگین اند.
برنامه بودجه سال آینده یونان یکی از شدیدترین طرح های ریاضتی دولت است که در آن اخراج 15 هزار کارمند و افزایش مالیات ها پیش بینی شده است.
یونانی‌ها روز پنجشنبه برای دومین بار در سه هفتۀ جاری در اعتصابی سراسری و در اعتراض به سیاستهای ریاضتی دولت، دست از کار کشیدند.
بااعتصاب سراسری در یونان و بسته شدن اکثر اماکن و مغازه ها، خیابانهای آتن و یونان حالت نیمه تعطیل به خود گرفت .
در پی این اعتصاب، جاده‌ها و بازارها بسته و بخش‌های خدماتی ریلی، دریایی و هوایی به حالت فلج درآمدند.
اعتصاب سراسری یونان به دعوت اتحادیه‌های کارگری بزرگ این کشور و همزمان با نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل برگزار شد.
هزاران معترض همچنین در خیابانهای آتن تظاهرات و مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.
این تظاهرات نیز همانند گذشته با دخالت پلیس یونان به خشونت کشیده شد.
پلیس یونان برای متفرق کردن معترضان خشمگین به برنامه ریاضتی دولت آتن که در برابر ساختمان پارلمان گرد هم آمده بودند به پرتاب گاز اشک‌آور متوسل شد.

درگیری پلیس یونان با مردم
درگیری پلیس با تظاهرکنندگان 1 کشته و 5 مجروح برجای گذاشت.
یونانیان که پس از جنگ جهانی دوم، بدترین بحران را از سر می گذرانند نسبت به دولتمردان خود و وضعیت موجود خشمگین هستند.

دولت پرتغال هم که با بدهی گسترده و بحران مالی شدید روبرو است تلاش می کند سخت گیرانه ترین لایحه بودجه خود را برای سال آینده میلادی در مجلس این کشور به تصویب برساند. مجلس پرتغال بررسی این لایحه را آغاز کرده است.
یکی از مهمترین ویژگی های این لایحه، افزایش شدید مالیات ها در کشوری است که مردم آن از دو سال پیش شاهد کاهش حقوق و درآمدها، گسترش بیکاری و بالارفتن نرخ تورم بوده اند.
دولت پرتغال این ریاضت ها را با هدف اجرای تعهدات خود برای کاهش کسری بودجه به میزان 4.5 درصد در پایان سال آینده انجام می دهد .
پرتغال در صورت اجرای این تعهدات بسته نجات مالی 78 میلیارد یورویی دریافت می کند.
این در حالی است که در روزهای گذشته هزاران نفر از مردم پرتغال علیه سیاست های ریاضتی دولت در لیسبون تظاهرات کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶°    ۴۰°