تلفنی که برای بهنوش بختیاری دردسرساز شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:46 - سه‌شنبه 25 تير 1398
بررسی برجام در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل اکثر وزیران خارجه شرکت‌کننده در این نشست معتقدند حال برجام خوب نیست وزیر خارجه فرانسه: اقدام ایران به کاهش تعهدات برجامی(درقبال خروج آمریکا از برجام و تعلل اروپایی‌ها در اجرای تعهداتشان) اقدام بدی است وزیر خارجه انگلیس: هنوز برای نجات برجام فرصت هست جرمی هانت می‌گوید لندن با دوست نزدیکش یعنی آمریکا درباره روش برخورد با ایران اختلافاتی دارد سخنگوی وزارت خارجه چین درباره اوضاع پیچیده برجام ابراز نگرانی کرد گنگ شوانگ از آمریکا خواست در اجرای توافق هسته‌ای با ایران مانع‌تراشی نکند وزیر خارجه آمریکا تردد ظریف در نیویورک را محدود کرد پمپئو: ظریف و همراهانش فقط مجازند در محدوده دفتر مرکزی سازمان ملل، دفتر نمایندگی ایران و اقامتگاه نماینده ایران تردد کنند این سه مکان نزدیک یکدیگر قرار دارند ظریف در برنامه "هارد تاک" بی بی سی در نیویورک: ما بالاخره نفتمان را خواهیم فروخت اما شرافتمان را هرگز سخنگوی وزارت خارجه: پمپئو با این کار اعتراف کرد نگران تأثیرگذاری سفرهای کاری وزیر خارجه بر افکار عمومی آمریکا و جهان است واشنگتن پست: وزیر خارجه آمریکا پيشنهاد حسن روحاني را برای مذاکره(درصورت لغو تحريم‌هاي ایران) رد كرد پمپئو: این راهی است که دولت قبلی رفت و به برجام منتهی شد وزیر نفت (در مصاحبه با بلومبرگ): شبانه‌روز به دنبال مقابله با تحریم‌ها هستیم نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی: توافق برجام در چهارمین سالگردش در وضع خوبی نیست اما زمان قطع امید از برجام هنوز نرسیده است گلوبال ریسرچ (با اشاره به همراهی لندن با واشنگتن علیه ایران): آمریکا دستورات را صادر و انگلیس اطاعت می‌کند در دیدار دستیار ویژه رئیس مجلس با بشار اسد راههای گسترش روابط دوجانبه بررسی شد امیر عبداللهیان همچنین با شماری از مقامات ارشد سوری از جمله(رئیس مجلس و وزیر خارجه سوریه) دیدار کرد المیادین(به نقل از منابع دیپلماتیک فرانسه): ترامپ به مذاکره با ایران برای مانور تبلیغاتی در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا نیازمند است مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا: هیچ یک از طرفین قرارداد برجام اقدامات ایران را ناقض آن نمی‌دانند موگرینی پس از پایان نشست اتحادیه اروپا: در نشست بروکسل بر ضرورت حفظ توافق نامه هسته‌ای ایران تأکید کردیم مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا: هیچ گزینه دیگری برای جایگزینی توافق نامه هسته‌ای(برجام) پیش روی ما وجود ندارد حفظ و اجرای کامل برجام از اهمیت ویژه‌ برخوردار است موگريني: اروپا از ايران می‌خواهد به تعهدات قبلي خود در برجام بازگردد موگرینی البته درباره تعهدات اجرا نشده اروپایی‌ها در برجام چیزی نگفت سخنگوی دبیرکل سازمان ملل از اقدام آمریکا به ایجاد محدودیت برای تردد ظریف ابراز نگرانی کرد نخست وزیر رژیم صهیونیستی از موضع اتحادیه اروپا درخصوص برجام به شدت انتقاد کرد صهیونیست‌ها انتظار داشتند سه کشور اروپایی عضو برجام کاهش متقابل تعهدات برجامی ایران را نقض کامل برجام بنامند در این صورت تحریم‌های ایران به صورت خودکار برمی‌گشت
کد خبر: ۱۱۸۹۱۸
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۳
همه چیز از یک گفتگوی تلفنی با یک شبکه رادیویی شروع می‌شود، جمعه ۹ مرداد، بهنوش بختیاری هنرپیشه سینما و تلویزیون پای خط برنامه جمعه من، می‌آید، او از علاقه‌اش به جامعه‌شناسی و یک نظر کوتاه در خصوص موضوع هسته‌ای می‌گوید.
تلفنی که برای بهنوش بختیاری دردسرساز شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، خانم بهنوش بختیاری می گوید: وقتی شما جامعه شناسی خواندید دیگر دنبال هر حرفی نمی روید چرا که برای خودتان انتقاداتی دارید، مثلاً وقتی توافق هسته ای انجام می شود، به سرعت ذوق نمی کنیم و اتفاقی می افتد می نشینیم به آینده‌اش فکرمی کنیم به عنوان نمونه عهدنامه ترکمنچای بسته شد چه اتفاقی بعد از آن افتاد؟

البته این اظهار نظر، به مذاق عده‌ای خوش نیامد، همان‌هایی که شعارشان زنده باد مخالف است: این عده، شروع به توهین و زخم زبان به این بازیگرمی‌کنند، البته این نخستین بار نیست که این قشر جامعه رفتارهای شعبان بی‌‌مخ‌گونه انجام می‌دهند البته با ظاهری دموکراتیک، اتوکشیده، شیک و مجلسی.

پروانه معصومی، بازیگر که او هم مدتی از این توهین‌ها به علت چادری که در حضور مقام معظم رهبری بر سر کرد، بی نصیب نمانده است، می‌گوید حالا در یک روستا زندگی می‌کند و از درک بالای این روستایی‌های بی‌ادعا در برابر این مدعیان دروغی فرهنگ سیاست ‌می‌گوید.

خانم پروانه معصومی نیزمعتقد است اگر کسی کار فرهنگی دارد می کند یعنی مدعی است که آدم بافرهنگی است و کارهایی را هم نباید انجام دهد چرا که بسیاری از آدم های معمولی هستند که واقعا با فرهنگند.

وی می افزاید: من در روستایی خارج از تهران زندگی می کنم که فرهنگشان بسیار بالاست اما برای جای بزرگی مثل تهران این مسئله بسیار بد است.

در بین این توهین‌ها یکی از روزنامه‌ها که اتفاقا قصد اصلاح هم دارد، بهنوش بختیاری را هنرمندی، نان به نرخ روز خور معرفی می‌کند و در شماره دوشنبه 12 مرداد خود وی را دلقک می‌نامد، این حرف و نقل‌ها، موجب واکنش‌های شدید برخی هنرمندان شد، از مرجانه گلچین و پوران درخشنده تا احمد نجفی و بهزاد فراهانی و مهران رجبی که نظرشان را در خصوص این رفتارهای توهین‌ آمیز با پیک بامدادی در میان گذاشتند.
مهران رجبی بازیگر سینما می گوید: خط توهین باطل است و نباید شک کرد چرا که اظهارنظر جرم نیست مثلاً اگر با یک جریانی ما خوشبین نیستیم و بدبین هستیم حتماً برایش دلیلی وجود دارد .

مثلاً خانم بختیاری یا چرخنده یا هر کس دیگری در ابراز عقیده آزادند و اینکه برخی توهین می کنند نشانه بی تقوایی، بی‌مرامی و بی وجودی است.
وی اضافه می کند: بدی کار در این است که فرد حتی معذرت خواهی نمی کند و اگر فلان روزنامه توهین کرده باید نگران این باشد که مسئولانش نروند با بی بی سی صحبت کنند و پناهنده شوند، همین را نگه دارند اسب دوانی پیشکش.


ابهری درمورد داعش فرهنگی می‌گوید:
اما در خصوص چنین رفتارهای غیر فرهنگی برخی اهالی فرهنگ مانند مجید ابهری استاد دانشگاه و روانشناس می‌گوید: ریشه این گونه رفتارها، در تنگ نظری فرهنگیست و نام داعش فرهنگی را بر روی این رفتارها و افراد می‌گذارد.

ابهری استاد دانشگاه و روانشناس اضافه می‌کند: وقتی هنرپیشه ای می خواهد با حجاب شود یا هنرپیشه دیگری می خواهد درباره انرژی هسته ای صحبت کند اجازه دهیم با حجاب باشد و یا آن یکی حرفش را بزند چرا که اگر منطقی نگاه کنیم باید پاسخ را منطقی بدهیم نه اینکه در فضای مجازی به من، همسر، فرزند و سوابقم حمله کنند.
وی معتقد است این رفتارها ریشه در تنگ نظری فرهنگی عده ای دارد که اجازه نمی دهد هیچ کس نظری برخلاف میل آنان داشته باشد که این خود دیکتاتوری فرهنگی و یا داعش فرهنگی است .

علی‌رام نورایی: لطفا توهین نکنید:
در این میان، علی‌رام نورایی هم که البته به واسطه بازی در فیلم قلاده‌های طلا، مدتی مورد توهین‌ همین روشنفکرنما‌ها قرار گرفته بود، از لزوم توجه مسئولان به این آسیب فرهنگی در جامعه می‌گوید و همچنین از پویش اینستاگرامیش با نام لطفا توهین نکنید.
علی رام نورایی بازیگر سینما و تلویزیون با ابراز تاسف از افزایش توهین ها در فضای مجازی می گوید: متاسفانه توهین به شکل های مختلف در جامعه اتفاق می افتد و هر کس به خود اجازه قضاوت و توهین به دیگری می دهد آن هم با الفاظ رکیک.
وی می افزاید: در چنین شرایطی متاسفانه موجی هم با این توهین ها همراهی می کنند و معلوم نیست چرا به این روز رسیده‌ایم؛ امیدوارم مسئولان فکری کنند و به همین علت از دو ماه پیش تصمیم گرفته ام در فضای مجازی با عنوان لطفاً ‌توهین نکنید کمپینی راه اندازی کنم.


علی‌طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به لزوم تدوین قانونی برای برخورد با این رفتارهای نابهنجار از توقف طرح مجلس با عنوان نظام جامع رسانه می‌گوید که به درخواست وزارت ارشاد برای ارائه لایحه‌ای در این خصوص توسط دولت بوده است،لایحه ای که هنوز از آن خبری نیست.
توهین های اتوکشیده‌ها نخستین بار نیست که هوای جامعه را آلوده می کند و شاید اگر مسئولان فکری عاجل نکنند، آخرین بار هم نباشد، اما خوب است خارج از قانون مدنی، مدعیان دموکراسی لااقل به قانون انسانی پایبند باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۲°    ۴۲°