آنتوان لحد که بود و چه کرد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:45 - چهارشنبه 01 اسفند 1397
گروه مقاومت عراقی: اظهارات مداخله جویانه کاردار آمریکا، توهین به نظامیان عراقی است
کد خبر: ۱۲۳۷۶۱
تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۷
آنتون لحد که امروز خبر مرگش تائید شد، یک نظامی لبنانی بود که با شعار ملی گرایی و وطن دوستی به کشورش خیانت کرد و به عنوان مزدور رژیم صهیونیستی، با لبنانی هایی که از کشورشان دفاع می کردند جنگید.
آنتوان لحد که بود و چه کرد

آنتون لحد که امروز خبر مرگش تائید شد، یک نظامی لبنانی بود که با ادعا و شعارهای ناسیونالیستی و وطن پرستی، از ارتش لبنان خارج شد و با پول و سلاح رژیم صهیویسنی، ارتشی تشکیل داد که 20 سال با لبنانی هایی که از کشورشان دفاع می کردند جنگید.

لحد که در پاریس زندگی می کرد قاتل و عامل کشته شدن بسیاری از جوانان لبنانی بود که از کشورشان در مقابل رژیم صهیونیستی دفاع می کردند و به همین علت چندین دادگاه در لبنان، او را به اعدام محکوم کرده بودند.
لحد یک مسیحی مارونی و از افسران خائن ارتش لبنان بود که همراه با سایر مزدوران مورد حمایت رژیم صهیونیستی، اجرا کننده توطئه های این رژیم در داخل کشورش بود و از عوامل اصلی جنگ داخلی 15 ساله در لبنان به شمار می رفت.
او در کشتار فلسطینیان صبرا و شتیلا نیز نقش داشت.لحد درشرایطی با دشمنان کشورش متحد شد و به جنگ با هموطنانش پرداخت که ادعای ناسیونالیستی شدیدی داشت و به بهانه اینکه فلسطینی ها قصد ترور پیر جمیل، رئیس جمهور لبنان را داشته اند، به جنگ با آنها پرداخت.

رژیم صهیونیستی که با کمک همین مزدوران، بخش اعظم لبنان را اشغال کرده بود، در سال 1978 تصمیم گرفت مناطق جنوبی لبنان را به نیروهای سازمان ملل متحد واگذار کند، اما هنگام خروج، به مزدوران لبنانی اش که نام "ارتش جنوب لبنان" را روی خود گذاشته بودند، تجهیزات سنگین نظامی، اسلحه و پول داد تا منطقه‌ای که قبلاً تحت اشغال اسرائیل بود را هم‌چنان در کنترل خود نگه دارند و نگهبان اسرائیل در آن منطقه باشند.

علاوه براین، رژیم صهیونیستی از این مزدوران برای انجام ترورها، خرابکاری ها و توطئه های خود استفاده می کرد و از مسئولیت جنایاتی که فاش می شد، شانه خالی می کرد.

آنتوان لحد در سال 1984 و پس از مرگ سعد حداد، فرمانده ارتش جنوب شد و همراه با ارتش رژیم صهیونیستی به جنگ با لبنانی ها ادامه داد.

یکی از دادگاه هایی که حکم اعدام را برای لحد به همراه داشت، مربوط به خیانت های او در همین دوران است. در آن سال مزدوران لحد اطلاعات مربوط به اماکن استقرار و محل زندگی تعدادی از نیروهای مقاومت را به توپخانه رژیم صهیونیستی دادند و در اثر گلوله باران منطقه، تعدادی از جوانان لبنانی از جمله "حسن جواد نصرالله" به شهادت رسیدند.

پدر این شهید ماجرا را پیگیری کرد و پرونده ای علیه آنتون لحد تشکیل داد و پس از سال ها موفق شد حکم اعدام قاتل فرزندش را بگیرد.در سال 2000 که رژیم صهیونیستی شکست خفت بار از حزب الله لبنان را پذیرفت و از خاک لبنان عقب نشینی کرد، بازهم امیدوار بود که مزدورانش دروازه لبنان را برایش حفظ کنند، اما نیروهای حزب الله در عرض چند ساعت این خیانتکاران را تار و مار کردند و تعداد زیادی از سران و فرماندهان ارتش جنوب ناچار به فرار به اسرائیل شدند.

آنطوان لحد نیز ابتدا به تل آویو گریخت اما به علت هراس از فلسطینیانی که دست داشتن او در کشتار صبرا و شتیلا را فراموش نکرده بودند، به پاریس رفت و تا زمان مرگ در پناه کاخ الیزه روز و شب گذراند.

رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرده که خانواده لحد قصد دارند جسد او را به زادگاهش در کفر قطره منتقل کرده و در خاک لبنان دفنش کنند، اما لبنانی ها هنوز در این باره نظر نداده اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۹°