"روز اجرای برجام به زودی زود"

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:47 - شنبه 26 آبان 1397
در نشست عصر جمعه کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل ۹ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی تصویب شد در هشت قطعنامه این کمیته سازمان ملل، اقدامات رژیم صهیونیستی در نقض حقوق بشر علیه مردم فلسطین محکوم شده است در قطعنامه مربوط به جولان سوریه هم سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواست با عمل به قطعنامه ها به اشغال این منطقه پایان دهد نماینده دائم سوریه در سازمان ملل: جولان خاک سوریه است و آن را پس خواهیم گرفت هاآرتص: کابینه نتانیاهو در پی به توافق نرسیدن نخست وزیر با وزیرآموزش، فروپاشید آسوشیتد پرس: نتانیاهو برای حفظ دولتش تقلا می کند رأی الیوم: ایستادگی مقاومت فلسطین در غزه کابینه نتانیاهو را سرنگون کرد رسانه صهیونیستی از افشای فساد مالی جدید همسر نتانیاهو نخست وزیر این رژیم خبر دادند تاکنون ۱۲ پرونده فساد مالی نخست وزیر رژیم صهیونیستی افشا شده است حملات نظامیان صهیونیست به راهپیمایی جمعه بازگشت فلسطینیان درغزه ۲ شهید و دستکم ۴۰ زخمی برجاگذاشت
کد خبر: ۱۴۷۶۸۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۰
وزیر خارجه آمریکا گفت: روز اجرای برجام به زودی زود و شاید تا ظرف چند روز آینده می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جان کری گفت: ما به نظارت دقیق بر اجرای توافقنامه ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم، شبح ایران مسلح به سلاح اتمی از میان برداشته شده است.

وی ادامه داد: برجام برنامه ای است که همه مسیرهای ایران را برای دستیابی به سلاح هسته ای می بندد؛ همچنان که توافق شده، ایران کاملا در مسیر روند برچیدن عناصر کلیدی تاسیسات هسته ای خود است.

دیروز وزیر امور خارجه ایران به من اطلاع داد قلب رئاکتور هسته ای اراک خارج شده و تا چند ساعت دیگر با بتن پر خواهد شد.

همه مواد غنی شده ایران با کشتی از این کشور به روسیه منتقل شده تا فرآوری شود. با بارگیری این میزان مواد هسته ای ظرف مدت یک روز، مدت زمان مورد نیاز ایران برای تهیه مواد لازم ساخت یک بمب اتمی 3 برابر شد و از 3 ماه به تقریبا یکسال افزایش یافت.

این روند دست کم برای مدت 10 سال ادامه خواهد داشت.

همزمان با این اقدامات، آژانس تدابیر فنی خود را برای نظارت بر فعالیت های ایران تقویت خواهد کرد و برای مدت 25 سال ما همه فرایند برنامه هسته ای ایران را از معدن اورانیوم گرفته تا مرحله دفع پسماند هسته ای زیرنظر خواهیم گرفت و در تمام طول عمر این توافقنامه، ایران مشمول پروتکل الحاقی خواهد بود.

این بدان معناست که هرجا مورد مشکوکی از احتمال نقض پیمان منع تکثیر هسته ای وجود داشت ما حق و اجازه بازرسی داریم.


***خبر دیگر اینکه مجلس نمایندگان آمریکا طرح مانع تراشی در رفع تحریم های ایران و مسدود شدن راه اجرای برجام را تصویب، اما اندکی بعد آن را باطل کرد.


طرح موسوم به «قانون شفافیت تامین مالی تروریسم» که طبق آن، اختیارات رئیس جمهور آمریکا در لغو تحریم های ایران محدود می شد، به علت غیبت یک سوم اعضا، باطل شد.

مجلس نمایندگان آمریکا این طرح را هفته دیگر به رای می گذارد. در صورت تصویب آن، لغو بخش قابل توجهی از تحریم های ضد ایرانی منوط به اخذ مجوز از کنگره خواهد بود.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۶°