دانشمندان بیمارستان فوق تخصصی رضوی، ایران را در زمره تولیدکنندگان رادیودارو مبتنی بر GA قرار دادند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:26 - پنجشنبه 02 اسفند 1397
رئیس جمهور در پیامی رحلت آیت الله محمد مؤمن، عضو فقید شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت «آیت الله محمد مؤمن» عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان پس از تحمل یک دوره بیماری دارفانی را وداع گفت از دیگر مسئولیت های ایشان می توان به نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری، عضو شورای بازنگری قانون اساسی، عضو شورای عالی قضایی،عضو شورای عالی سیاست‌گذاری و رئیس حوزه علمیه قم، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضو مجمع جهانی اهل بیت و رئیس مجمع فقه اهل بیت(س)، عضو هیئت امنای دانشگاه قم و رئیس دادگاه عالی قم اشاره کرد «آیت الله محمد مؤمن» به‌علت مشکلات مغزی و تنفسی از جمعه ۳۰ آذرماه در بخش آی‌سی‌یوی یکی از بیمارستان‌های قم بستری شد و از ۸ دی ماه برای پیگیری روند درمان به تهران منتقل شده بود
کد خبر: ۱۷۳۵۱۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۲
دکترسلطانی رئیس بیمارستان فوق تخصصی رضوی با بیان اینکه به تولید این رادیوداروها در شرایط تحریم دست یافتیم، گفت: رادیو داروهای مبتنی بر گالیوم(GA) عمدتا برای تشخیص و مرحله‌بندی بیماران مبتلا به سرطان‌های پروستات و سرطان‌های نورواندوکرین که عمدتا سرطان‌های گوارشی هستند؛کاربرد دارند.
دانشمندان بیمارستان فوق تخصصی رضوی، ایران را در زمره تولیدکنندگان رادیودارو مبتنی بر GA قرار دادند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکترسلطانی تصریح کرد: با تولید 2 رادیو داروی جدید در بیمارستان فوق تخصصی رضوی، ایران در زمره تولید‌کنندگان رادیوداروهای مبتنی بر پایه گالیوم قرار گرفت.

دکتر سلطانی رئیس بیمارستان فوق تخصصی رضوی

بنابر این گزارش، رئیس بیمارستان رضوی در مراسم رونمایی از این رادیو داروها گفت: برای نخستین بار در کشور در بخش پزشکی هسته‌ای بیمارستان رضوی با حمایت های آستان قدس رضوی، سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت دو رادیو داروی جدید با نام 68ga-psma و 68ga_dota تولید و به بهره‌برداری کلینیکال رسید.
دکتر قاسم سلطانی با اشاره به اینکه به تولید این رادیوداروها در شرایط تحریم دست یافتیم، گفت: مراحل رسیدن بیمارستان رضوی به این موفقیت بسیار سخت بود اما به همت متخصصان و دست‌اندرکاران و مساعدت‌های سایر دستگاه‌ها امروز به این توفیق نائل آمدیم.

وی افزود: پس از تولید رادیوداروی «اف دی جی» در ششم اسفند ماه سال 94 با توجه به توانمندی بخش پزشکی هسته‌ای این بیمارستان تولید چند نوع رادیو داروی دیگر در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: این دو رادیو‌دارو پس از انجام آزمایش‌های کنترل کیفی لازم به بیماران تزریق شد که خوشبختانه هم رادیوداروها استانداردهای لازم را داشت و هم اینکه تصویربرداری مورد نیاز بیماران، با موفقیت انجام شد.
وی تصریح کرد: رادیو داروهای مبتنی بر گالیوم(ga) عمدتا برای تشخیص و مرحله‌بندی بیماران مبتلا به سرطان‌های پروستات و سرطان‌های نورواندوکرین که عمدتا سرطان‌های گوارشی هستند؛ کاربرد دارند.
وی با اشاره به اینکه این رادیوداروها تا کنون در هیچ مرکز درمانی در کشور و همین‌طورکشورهای منطقه به جز ترکیه، مورد استفاده قرار نگرفته است؛ گفت: بخش پزشکی هسته‌ای بیمارستان رضوی این امکان را دارد که در آینده‌ای نزدیک با مساعدت سازمان انرژی اتمی، نوعِ درمانی رادیوداروهای مبتنی بر پایه لوتسیوم را نیز تولید کند، که فرصت درمانی تازه‌ای را پیش روی بیماران سرطانی مبتلا به سرطان‌های نورواندوکرین و پروستات قرار خواهد داد.
دکتر سلطانی خاطرنشان کرد: رادیوداروهای درمانیِ مبتنی بر پایه لوتسیوم، (ویژه سرطان‌های پروستات و نورواندوکرین) تا کنون در خاورمیانه تولید نشده و بخش پزشکی هسته‌ای بیمارستان رضوی تا پایان سال جاری به جمع تولید‌کنندگان این رادیوداروها خواهد پیوست.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۱۰°