بازتاب نخستین نشست خبری «حسن روحانی» در رسانه‌ها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:56 - چهارشنبه 01 اسفند 1397
جنگنده‌های متجاوز سعودی شهرستان «افلح الشام» در استان حجه یمن را بمباران کردند
کد خبر: ۱۹۲۴۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۱
سخنان رئیس‌ جمهور منتخب مردم ایران در نخستین نشست خبری بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان به ویژه رسانه‌های منطقه و کشورهای عربی داشت.
بازتاب نخستین نشست خبری «حسن روحانی» در رسانه‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بیشتر شبکه‌های تلویزیونی و رسانه‌های دیداری و شنیداری عربی و منطقه با قطع برنامه‌های عادی خود به کنفرانس مطبوعاتی «حسن روحانی» رئیس جمهور منتخب ایران پرداختند.

سخنان آقای روحانی به ویژه درباره سوریه، موضوع هسته ایران، تحریم‌های غرب علیه کشور و گسترش روابط با کشورهای منطقه بازتاب گسترده‌ای در این رسانه‌ها داشته است.

رئیس جمهوری منتخب درباره تحریم‌های غرب علیه ایران تأکید کرد که این تحریم‌ها به نفع هیچکس نیست و تنها رژیم صهیونیستی از چنین تحریم‌هایی سود می‌برد.

پرونده سوریه یکی از محورهای توجه‌ رسانه‌های کشورهای عربی بود که از جمله آن تأکید روحانی بر حق مردم سوریه در تعیین سرنوشت خود و لزوم حضور دولت اسد تا انتخابات سال 2014 بود که شبکه خبری «العربیه» را بازتاب داد.

از سوی دیگر نیز خبرنگار شبکه خبری «الجزیره» سوالی در زمینه آینده روابط ایران و عربستان مطرح کرد که رئیس جمهور منتخب بر لزوم بهبود و توسعه روابط با کشورهای همسایه و دوست به ویژه عربستان به عنوان قبله‌ گاه مسلمانان تأکید کرد.

شبکه خبری «المنار» لبنان بر سخنان روحانی در زمینه لزوم اعتراف آمریکا به حق ملت ایران در دستیابی به انرژی صلح‌ آمیز هسته‌ای اشاره کرد و افزود که ایران تلاش خواهد کرد، به دشمنان بفهماند باید در مقابل مردم ایران سر فرود آورند نه این که به او دشنه نشان دهند.

شبکه خبری «المیادین» به مسئله روابط ایران و آمریکا پرداخت و به نقل از روحانی گفت: روابط تهران واشنگتن پیچیده و سخت است و زخمی کهنه است که باید برای درمانش به دنبال راه‌ حل باشیم.

المیادین تأکید کرد که رئیس جمهوری منتخب مردم ایران شرایط کنونی را فرصتی دانست که از آن برای برقراری ارتباط با جهان باید استفاده کرد.

بخش عربی شبکه راشاتودی نیز به نقل از روحانی گزارش داد که ایران بیشتر درباره پرونده هسته‌ای اش شفاف سازی خواهد کرد اما غنی سازی اورانیوم را تعلیق نخواهد کرد.

روزنامه «النهار» لبنان نیز گزارش داد که روحانی در سخنان خود پیام «گشایش و اعتدال» را برای همسایگان و جهان فرستاد و تأکید که ایران مخالف دخالت در سوریه است.

این روزنامه همچنین تأکید کرد، اولویت دولت آینده برقراری روابط دوستانه با همه کشورهای جهان از جمله 15 کشور همسایه به ویژه عربستان است.

روزنامه مصری «المصریون» نیز تأکید رئیس جمهور منتخب ایران بر لزوم تعیین سرنوشت سوریه به دست مردم این کشور را عنوان کرد و با رد دخالت خارجی در بحران سوریه مخالفت با تروریسم و جنگ داخلی در سوریه خواستار همکاری کشورهای جهان و منطقه برای بازگرداندن امنیت و ثبات به این کشور شد.

نخستین نشست خبری رئیس جمهور منتخب ایران با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی ساعت 16 امروز برگزار شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°