کارخانه تولید پراید ایرانی به عراق صادر شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:28 - چهارشنبه 01 اسفند 1397
گروه مقاومت عراقی: اظهارات مداخله جویانه کاردار آمریکا، توهین به نظامیان عراقی است
کد خبر: ۲۵۱۵۱
تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۵
نخستین محموله از قطعات سایپا 132 برای تولید پراید در اسکندریه عراق به این کشور صادر شد. قرار است فعلا 10 دستگاه پراید عراقی در هر ساعت تولید شود و سال آینده، تیبای هاچ بک و پراید 151 نیز در عراق تولید خواهد شد.
کارخانه تولید پراید ایرانی به عراق صادر شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد: این سایت، اولین صنعت خودروسازی در عراق است که با همکاری سایپا و شرکت همکار عراقی نباء الزمزم در اسکندریه ایجاد شده است.

مدنی افزود : با بازار وسیعی برای عرضه خودرو در منطقه روبرو هستیم و تلاش می کنیم بخشی از این بازار را که اکنون در اختیار کشورهای اروپایی و آسیای جنوب شرقی است در اختیار بگیریم.
وی گفت : بر اساس برنامه های راهبردی سایپا ، صادرات 20 درصد از کل تولیدات را تا سال 94 هدف قرار داده ایم که با تحقق این برنامه، در تامین ارز خودکفا خواهیم شد.
مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه قیمت مناسب محصولات سایپا، نقطه قوت این گروه خودروسازی در بازار رقابتی است، افزود: توسعه سبد محصولات ، عامل مهمی برای صادرات است و محصولات روز خود را شامل تیبای هاچ بک و پراید 151 را در یک سال آینده همزمان در ایران و عراق تولید خواهیم کرد.

وی گفت: باتوجه به وجود 10 تا 15 میلیون دستگاه خودرو مازاد در دنیا شرکت های خودروساز به روش های گوناگون در صدد جلب مشتری هستند و ورود خودروهای چینی به کشور هم ناشی از همین نگاه است و بعضا خودروسازان برای کسب سهمی از بازار ممکن است خودرو را با قیمت هایی پایین تر عرضه کنند.

مدنی با بیان اینکه سایپا با اصلاح پلتفرم ایکس 100 موفق به تامین استانداردهای جدید وحفظ برخی از بازارهای صادراتی شده است، افزود : پیش از اینکه دولت استانداردهای جدید را ابلاغ کند باید به سمت استاندارد یورو 6 در تولید خودرو حرکت کنیم.
معاون صادرات سایپا نیز گفت: سایت خودروسازی سایپا در اسکندریه عراق پنجم شهریور تولید آزمایشی خود را آغاز می کند و از اواخر شهریور تولید تجاری سایپا 132 با تولید 10 دستگاه در هر ساعت در یک نوبت کاری آغاز می شود.
جوان افزود: همچنین قرار است در سال اول فعالیت این سایت 40 هزار دستگاه از این خودرو تولید شود و به تدریج ظرفیت تولید ان به 100 هزار دستگاه در سال های بعد افزایش خواهد یافت.

جوان گفت : هر سه ماه یکبار قطعات مورد نیاز تولید 10 هزار دستگاه خودرو سایپا 132 به ارزش 50 میلیون دلار به عراق صادر خواهد شد.

پراید در سال های اخیر فروش مناسبی در عراق داشت و هم اکنون اغلب تاکسی ها در این کشور پراید هستند. عراقی ها این خودرو را به نام سایپا یا سایبا می شناسند.

پراید عراقی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۹°