طراحی 8 نوع اسکناس جدید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:42 - پنجشنبه 27 تير 1398
رئیس کل بانک مرکزی با همتای ترکیه‌ای خود در آنکارا درباره مبادلات تجاری و راهکارهای پولی و ارزی گفتگو کرد چهلمین اجلاس شورای وزرای صندوق اوپک (اوفید) با حضور وزیر اقتصاد ایران در وین برگزار شد وزیر اقتصاد ایران به عنوان رئیس شورای وزیران صندوق توسعه اوپک (اوفید) انتخاب شد هلال احمر ایران و صلیب سرخ گرجستان سند همکاری در حوزه‌های مدیریت بحران، تولید تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت امضا کردند برخی منابع خبری به نقل از ترامپ: در هرتوافق جدید با ایرانی‌ها، آنها نباید تا ۱۰۰ سال برنامه هسته‌ای داشته باشند رئیس جمهور آمریکا: ایرانی‌ها باید برنامه (دفاعی ) موشکی را هم فراموش کنند مؤسسه «ران پل» حمایت پمپئو (وزیر خارجه آمریکا) از ملت ایران را «دروغ بزرگ» توصیف کرد مؤسسه «ران پل»: ادعاهای مقامات آمریکایی در حالی است که تحریم‌‌های ظالمانه آمریکا، ملت ایران را هدف گرفته است مؤسسه «ران پل»: چگونه چنین سیاست بی‌رحمانه‌ای با ادعای پمپئو مبنی بر اینکه آنها نگران مردم ایران هستند، جور در می‌آید؟ وزير خارجه روسيه: علت اصلی تنش‌های کنونی در خصوص ایران، سیاست‌های کوتاه‌بینانه و خطرناک آمریکاست لاوروف: قصد نداریم همکاری‌های سودمند خود را با ایران به علت ترس بیخود یا دمدمی مزاجی کسی (ترامپ) متوقف کنیم وزير خارجه روسيه (در نشست خبري مشترك با همتای آلمانی): اروپا بايد اقدامات ملموس‌تري درباره برجام داشته باشد
کد خبر: ۳۰۲۹۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۹
حذف 4 صفر پول ملی پس از تثبیت تورم
رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی اعلام کرد: با اجرای برنامه رفورم پولی، هشت قطعه اسکناس در ابعاد142 در 71 میلی متر که به اندازه اسکناس‌های 50 تومانی قدیم خواهد بود، با تصاویر مشاهیر فرهنگ و ادب ایران یا بناهای تاریخی منتشرمی شود.
طراحی 8 نوع اسکناس جدید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مجید صنیعی افزود : توزیع فله‌ای سکه ها در بانک کارگشایی متوقف می شود.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی با بیان اینکه اولین اسکناس با اجرای رفورم پولی به سکه تبدیل خواهد شد، افزود: طراحی اسکناس‌های جدید برای اجرا رفورم پولی انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه رفورم پولی متوقف نشده است، تصریح کرد: بانک مرکزی از نظر اجرایی و نظری آمادگی اجرای رفورم پولی را دارد اما زیرساخت های قانونی برای آن فراهم نشده است.

صنیعی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح و تغییر واحد پول باید در مجلس به تصویب برسد و در عین حال قانون پولی تغییر کند، تصریح کرد: برای اینکه فاز اول رفورم پولی را به سرعت انجام دهیم، لازم است تورم در یک دوره ای رو به کاهش باشد و یا به تثبیت برسد؛ شاید نرخ تورم دو رقمی باشد، اما اگر به تثبیت رسیده باشد، اجرای طرح امکان پذیر است.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی خاطر نشان کرد: در عین حال برای اجرای رفورم پولی لازم است که دو تا سه قطعه اسکناس بزرگ منتشر شود و حجم 8 میلیارد اسکناس به حجم 4 میلیارد اسکناس تقلیل یابد، زیرا در حال حاضر سرانه اسکناس در کشور بیش از 100 برگ است.

وی، یکی از مهمترین چالش‌های اصلی در اجرای رفورم پولی را افزایش سرانه مسکوک اعلام و تصریح کرد: سرانه مسکوک باید به حد استاندارد برسد و کار تسویه پول خورد انجام شود، زیرا در حال حاضر تسویه پول خورد مناسب نیست.

صنیعی در بخش دیگری از سخنان خود طراحی اسکناس 20 هزار تومانی در ابعاد اسکنانس‌های رفورم پولی در بانک مرکزی خبر داد و افزود: هر زمان که بانک مرکزی تصمیم به انتشار اسکناس 20 هزار تومانی بگیرد، باید آن را به وزارت اقتصاد پیشنهاد دهد.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی ادامه داد: همچنین ایران‌‌چک‌های 50 هزار تومانی با طرح جدید طراحی شده و این ایران‌‌چک‌ها در ابعاد اسکناس های رفورم پولی یعنی در ابعاد 142 در 71 میلی متر خواهد بود.

وی همچنین با بیان اینکه از این به بعد سکه گرمی با بسته بندی جدید وارد بازار می شود، افزود: از این پس انواع سکه اعم از ربع، نیم و تمام بهار با بسته بندی جدید وارد بازار خواهد شد.

صنیعی ادامه داد: بسته بندی‌های جدید سکه ها دیگر از نوع لمینتی مانند بسته بندی سکه های گرمی نخواهد بود و این بسته بندی‌ها از نوع بلیستری خواهد بود.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی با اعلام اینکه تمام عملیات ساخت ماشین، طراحی و... در اجرای طرح جدید بسته بندی سکه ها در داخل کشور انجام شده است، افزود: ابعاد قطر بسته بندی ها به اندازه کارت های بانکی یعنی 74 در 44 میلی متر است.

وی ادامه داد: رنگ این بسته بندی ها شفاف و آرم بانک مرکزی بر روی آن قرار دارد و آغاز ورود سکه های بسته بندی جدید بانک مرکزی با سکه های ربع بهار آزادی آغاز خواهد شد.

صنیعی با اعلام اینکه کار بسته بندی سکه ها از امسال آغاز می شود، افزود: رونمایی از بسته بندی جدید سکه ها به زودی در طی یک مناسبت انجام خواهد شد و تعداد انبوهی سکه های بسته بندی در اختیار اداره نشر بانک مرکزی و بانک کارگشایی قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی با بیان اینکه از سال 86 به بعد تمام سکه‌های ضرب شده بانک مرکزی با تاریخ همان سال است، تصریح کرد: در برنامه ریزی ها، قرار است سکه ها بدون تاریخ ضرب شوند و براساس مصوبات، تمام مشخصات سکه های گرمی برای سکه های ربع، نیم و یک بهار آزادی اجرایی خواهد شد.

وی با اعلام اینکه سکه های دو و نیم بهار بانک مرکزی با بسته بندی های شکیل در آینده به بازار عرضه خواهد شد، افزود: همچنین ممکن است در آینده سکه هایی با وزن کمتر از سکه گرمی مثلا 0.6 گرم توسط بانک مرکزی ضرب شود.

صنیعی با تاکید بر اینکه قصد بانک مرکزی با اجرای طرح پلمپ سکه ها مقابله با سکه فروشان بازار نیست، گفت: بر اساس قانون انتشار اسکناس و ضرب سکه انحصارا در اختیار بانک مرکزی است.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی از وجود سکه های غیراصیل(تقلبی) در بازار پرداخت و افزود: تاریخ ضرب سکه ها هیچگونه اثری بر روی میزان طلا، قطر و... نمی گذارد.

صنیعی گفت: اگر قرار باشد در بانک کارگشایی سکه ها به صورت حراج عرضه شود، با بسته بندی های جدید به حراج گذاشته می شود و در اصل توزیع فله ای آن متوقف خواهد شد، در عین حال هر سکه ای که از بانک مرکزی خارج می شود، با بسته بندی جدید خواهد بود.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سید
|
-
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
0
0
تذکر به مسئولین ذیل صلاح به خصوص بانک مرکزی لطفا در طراحی اسکناس ها دقت بیشتری شود تا برخی از، طراحی های مشکل دار، در اسکناس های جدید صورت نگیرد. اسکناس های موجود در کشوررا با دقت بررسی کنید متوجه منظور، بنده خواهید می شوید.
علی
|
-
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
0
0
ضمن تایید نظر آقا سید. لطفا از مردم هم نظرسنجی کنید چون مردم در درجه اول با اسکناس و ایران چک سروکار دارند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹°    ۴۲°