تیترامشب/ سقف حداکثر حقوق فقط 24 میلیون تومان ناقابل!

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
16:30 - چهارشنبه 04 اسفند 1395
کد خبر: ۳۴۹۵۴۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۰
رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با بیان اینکه سقف حداکثر حقوق 14 برابر حداقل حقوق است و در موارد خاص مشمول 60 درصد افزایش هم خواهد شد، سقف حداکثر حقوق دریافتی را 15 میلیون 400 و در موارد خاص 24 میلیون تومان اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با حضور در استودیو تیترامشب گفت: شورای نگهبان 38 مورد به برنامه ششم ایراد گرفته، 14 مورد به کمیسیون، 6 مورد به لوایح دولت و 18 مورد دیگر ابهام و سفارش ها بود، ابهام در کلمات مثلا در جایی آمده بود هنر، چه هنری؟ که این اشکالات رفع شد.

او افزود: برنامه پنجم در دولت قبل نوشه شده بود، 235 ماده بود که 149 مورد آن توسط شورای نگهبان محل اشکال بود که همین لایحه در دوره اخیر تنها مشمول 38 مورد اشکال است که نشان دهنده دقتريال برنامه ریزی صحیح و مطابقت آن با قانون اساسی و شرع مقدس است.

تیترامشب/ سقف حداکثر حقوق فقط 24 میلیون تومان ناقابل! 

او گفت: یک سری از ایرادها توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد شده که توسط شورای نگهبان مورد نقد نیست، اعتقاد مجلس این است که شورای نگهبان باید از طرحها ایراد بگیرد و مجمع باید ایرادهای خود را به شورای نگهبان منتقل و در نهایت این شورای نگهبان است که باید اعلام نظر کند.

او افزود: زنانی که سنشان 50 سال است می توانند با 20 سال بازنشسته شوند و نیز در مورد همسان سازی حقوق با توجه به مطالبات مقام معظم رهبری که باید عدالت در جامعه ایجاد شود، ما نیز تصمیم گرفتیم که دولت در مدت 5 سال اختلاف حقوق بین کارمند و بازنشسته را حداکثر تا 10 درصد کاهش دهد و عملا اتختلافشان فقط 10 درصد باشد نه بیشتر.

حاجی بابایی گفت: ما باید 770 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کنیم که بخش اعظم آن باید از طریق فایناس و منابع خارجی تامین شود، این امر برای ایجاد اشتغال و کسب سرمایه از خارج لازم است.

او گفت: دما پیشتر حقوق های نجومی را داشتیم و تلاش شد مجلس این موضوع را سروسمان دهد، براساس ماده 38 از سال 96 به بعد 14 برابر حداقل حقوق، حداکثر حقوق مدیران خواهد بود؛ سال آینده حداقل حقوق شاید 1 میلیون و 100 هزار تومان باشد که براین اساس 14 برابر آن 15 میلیون و 400 تومان می شود، اگرچه استثنایی هایی هم شامل می شود از جمله برای کسانی که در مناطق سخت مشغول به کار هستند که بر این میزان 30 درصد می تواند اضافه شود، از سوی دیگر افرادی که تخصص دارند و شورای دستمزد آن را تشخیص می دهد که مشمول موراد خاص می شود و یا نه تا 60 درصد به حداقل حقوق اضافه می شود، سقف حداکثر حقوق در سال آینده 24 میلیون تومان است که البته به همه تعلق نمی گیرد و تنها موارد خاص را شامل می شود، اما 15 میلیون و 400 هزار تومان حقوق مدیران خواهد بود و پاداش پایان خدمت هم از 14 برابر رشد نمی کند، ما پیش از این کسانی را داشتیم که بیش از 1 میلیارد تومان پاداش پایان خدمت می گرفتند که به لطف این قانون، این امر اصلاح شد.

او افزود: شورای پور و اعتبار را می خواهیم از مالکیت دولت خارج کنیم، شورای نگهبان معتقد است که اعضای این شورا دولتی باشند اما ما می خواهیم همه در تصمیم این شورا سهیم باشند که حالا باید به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع شود تا رای نهایی صادر شود.

او گفت: پزشکان به دو گروه تقسیم شده بودن، نخست پزشکانی که در دستگاه دولتی مشغول به کار اند و روزانه 30 نفر را در بیمارستانهای دولتی ویزیت و مابقی را به مطب های خود ارجاع می دهند که این امر موجب می شود تا پزشکان دولتی از این فضا را سوء استفاده کنند و عملا این مراکز وسیله ای برای تبلیغ پزشکان شده که صحیح نیست و گروه دیگر این امر را حق پزشکان می داند، حال مصوب شد که آن دسته از پزشکانی که در بیمارستانهای دولتی کار می کنند باید در خدمت دولت باشند و در عوض دولت حق و حقوق کامل این دسته از پزشکان را به صورت خصوصی پرداخت کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۱۲°
رئیس قوه قضائیه در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین: مسئله فلسطين محدود به يک نقطه جغرافيايي نيست بلکه مسئله جهان اسلام است آملي لاريجاني: این یک فضاحت براي غرب است که رژیمی را که مرتکب جنايات جنگي می شود تا اين مقدار مورد حمايت قرار می دهند رئيس مجلس عراق: کشورهاي اسلامي بايد به دنبال تاسيس صندوق اسلامي حمايت از ملت فلسطين باشند تا به اين ملت براي مبارزه با رژيم صهيونيستي کمک کنند دبیر کل جبهه خلق آزادی فلسطین: کنار گذاشتن اختلافات، رمز پیروزی در برابر رژیم صهیونیستی و خنثی شدن توطئه هاست ديويد وايس ( خاخام يهودي ضد صهيونيسم): جنايت عليه بشريت ، سرکوب مردم بي دفاع و غارت اموال آنها خلاف احکام تورات است رئيس جمهوري اسلامی ایران سخنران مراسم اختتاميه كنفرانس بين المللي حمايت از انتفاضه فلسطين است پس از سخنراني رئيس جمهور، بيانيه پاياني كنفرانس قرائت مي شود