کابوسی که پس از ترور حسان اللقیس به جان صهیونیست ها افتاد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:27 - چهارشنبه 01 اسفند 1397
محققان علوم پزشکی : سیگار کشیدن افراطی به قوای بینایی آسیب می‌زند
کد خبر: ۳۵۹۹۵
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۸
شاید تا زمانی‌ که حسان اللقیس به شهادت رسید، هیچ‌ کس نام و نشانی از وی نشنیده بود، اما او را از فرماندهان حزب‌ الله می‌دانند که به سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌ الله لبنان بسیار نزدیک بود.
کابوسی که پس از ترور حسان اللقیس به جان صهیونیست ها افتاد

پس از دو انفجار بزرگ و انتحاری ماه گذشته میلادی مقابل سفارت ایران در بیروت که سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان سازمان جاسوسی عربستان سعودی را به دخالت در بمب گذاری مقابل سفارت ایران در بیروت متهم کرد، ترور سه شنبه شب (12 آذر) حسان اللقیس از رهبران حزب الله پس از انفجارهای تروریستی اخیر، دومین عملیات تروریستی است که در جنوب لبنان صورت می گیرد که از نظر حزب الله لبنان در هر دوی آن ها رد پای همزمان عناصر صهیونیستی و تکفیری وابسته به سعودی ها به روشنی قابل مشاهده است.

در واقع گذشته از هویت عاملان این اقدام تروریستی، باید توجه داشت که بطور همزمان سازمان جاسوسی موساد و سرویس جاسوسی عربستان که هر دو دارای نقشه راه مشخصی برای رسیدن به اهداف و مقاصد از پیش تعریف شده ای در سطوح منطقه ای هستند، در پشت پرده این اقدامات قرار دارد.با این وجود آنچه مشخص است این است که ترور «حسان هولو اللقیس» از رهبران و فرماندهان جنبش مقاومت حزب الله لبنان در مقابل منزلش در «السان تیریز – الحدث» واقع در جنوب بیروت توسط جوخه های ترور رژیم صهیونیستی، در حالی که در راه بازگشت به خانه اش بود ، یکبار دیگر صحه بر این امر نهاد و پرده از این واقعیت دیرین کنار زد که اساساً رژیم اسرائیل نه تنها یک رژیم سراپا جعلی و ساخته و پرداخته قدرت های سلطه طلب بلکه افزون بر آن پدیده ای شوم است که تروریسم و آدمکشی و قتل و جنایت و وحشی گری، اساس و شاکله وجودی و تار و پود درهم تنیده آن را تشکیل داده است که برای تحقق نیات نامشروع خویش با بکارگیری و به خدمت در آوردن نامحسوس برخی از بازیگران منطقه ای از دست زدن به هر اقدامی که آن را در جهت منافع خود می بیند، هیچ ابایی به خود راه نمی دهد.

جزئیات شهادت فرمانده ارشد حزب الله

جزئیات شهادت حسان هولو اللقیس که پیش از بارها توسط رژیم صهیونیستی به ترور تهدید شده و در معرض ترور قرار گرفته بود، تأکید می‌کند که وی حدود ساعت 22 سه شنبه 12 آذر که در حال بازگشت به منزلش بود، با 5 گلوله 9 میلی‌متری که از مسافت نزدیک شلیک شد، به شهادت رسید.

اطلاعات نشان می دهد که ۳ نفر در ترور حسان القیس دست داشتند که در پارکینگ منزل وی در کمین این فرمانده حزب‌الله بودند که حدود ساعت 22 شب سه شنبه وی را با سلاح‌های مجهز به صداخفه‌ کن ترور کردند.

اگرچه حزب‌الله لبنان در بیانیه خود که متعاقب ترور حسان القیس صادر کرد، رژیم صهیونیستی را عامل این جنایت دانسته است، اما گروه سلفی جهادی موسوم به «گردان آزادگان اهل‌سنت بعلبک» مسؤلیت ترور شهید حسان اللقیس، را بر عهده گرفته است. این گروه تروریستی با انتشار پیامی در صفحه اینترنتی خود توئیتر اعلام کرد که مسؤلیت این عملیات که بر آن نام «به وعده خود وفا کردیم» را نهاده بود، به‌ طور رسمی به‌عهده گرفت. این درحالی است که در پیام دیگری یک گروه سلفی جهادی دیگر به ‌نام «شیران آزاد اهل‌سنت لبنان» مدعی شده، این ترور را انجام داده است.

حسان هولو اللقیس که بود؟

شاید تا زمانی‌ که حسان اللقیس به شهادت رسید، هیچ‌ کس نام و نشانی از وی تاکنون نشنیده بود، اما او را از فرماندهان حزب‌الله می‌دانند که به سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله بسیار نزدیک بود و مسؤل این جنبش در همان منطقه محل سکونتش به شمار می‌رفت.

حسان اللقیس که در جریان درگیری با نظامیان رژیم جعلی صهیونیستی در سال 2006 پسر خود را از دست داد، شخصیت شناخته شده ای برای مردم لبنان نبود و هویت نامشخصی داشت و همین موضوع نشان می دهد وی از چهره های برجسته شاخه نظامی حزب الله به شمار می آمد و بر اساس اطلاعات منتشره از سوی حزب الله وی از رهبران شاخه نظامی حزب الله بود که در مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی سابقه ای طولانی داشت.

اطلاعات بدست آمده حاکی است که وی ازهنگام تاسیس حزب الله در سال 1982 و قبل از آن که نام حزب الله برای این جنبش انتخاب شود در حزب الله فعالیت می کرد.

وی تا پیش از شهادتش شد، بارها در معرض ترور قرار گرفته بود و این نشان از اهمیت جایگاه وی در جنبش مقاومت حزب‌الله دارد، چنانکه اطلاعات موجود تأکید می‌کند که شهید حسان در ژوئیه 2006 میلادی و طی جنگ «وعده صادق» یکی از هواپیماهای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی را هدف گرفته و ساقط کرده بود. همچنین برخی اطلاعات اظهار می‌کنند که شهید اللقیس در بخش فناوری و ارتباطات از راه دور حزب‌الله فعالیت داشت و نقش مهمی در تعمیر و ترمیم سیستم ارتباطات راه دور این حزب پس از آسیب‌های وارده از سوی رژیم صهیونیستی در طول جنگ 33روزه ایفا می‌کرد. این در حالیست که روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نیز مدعی است که این فرمانده حزب‌‌الله رئیس بخش فن‌آوری و تسلیحات حزب‌الله بوده است.

همچنین «الخبر پرس» نیز در این ارتباط توضیح داده است که منابع آگاه در گفتگو با این پایگاه خبری اعلام کردند که شهید حسان اللقیس یکی از مناصب مهم و برجسته در یگان هوایی حزب‌الله را احراز می‌کرده که با هواپیماهای بدون سرنشینی مانند ایوب و مرصاد و غیره سر و کار داشته که حزب‌الله بارها و به‌ مناسبت‌های مختلف از آن ها استفاده کرده است.

این منابع سخنان خود را با این گفته به پایان رساندند که شهید حسان اللقیس مسوول یگان‌‌های موظف به تجسس هوایی علیه دشمن صهیونیستی بوده است.

واکنش حزب الله به ترور حسان اللقیس چگونه خواهد بود؟

اگرچه دو گروه سلفی جهادی موسوم به «گردان آزادگان اهل‌سنت بعلبک» و «شیران آزاد اهل‌سنت لبنان» هر دو با صدور بیانیه ای مدعی ترور حسان اللقیس شده اند، لیکن با این حال از نظر حزب الله لبنان مسؤلیت اصلی و کامل ترور شهید حسان اللقیس بر عهده رژیم صهیونیستی می باشد. چنانکه فوری پس از این عملیات تروریستی حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای رژیم صهیونیستی را مسؤل کامل ترور حسان اللقیس از فرماندهان خود دانست که حدود نیمه شب سه شنبه 12 آذر در بیروت ترور شد و به شهادت رسید.

در این بیانیه که توسط حزب الله صادر شد، پس از اشاره به آیه «و لاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون» آمده است: حدود ساعت دوازده نیمه شب گذشته یکی از فرماندهان مقاومت اسلامی برادر مجاهد حاج حسّان هولّو لقّیس در مقابل خانه اش در منطقه الحدث در بیروت ترور شد. او به هنگام بازگشت از محل کارش ترور شد و به شهادت رسید و به کاروان نورانی شهدا پیوست. در ادامه بیانیه آمده است: این برادر شهید یعنی حسان اللقیس جوانی و همه عمر خود را از ابتدا تا پایان در مقاومت شریف گذراند و جهاد و جانفشانی کرد و عاشق شهادت بود و پدر یک شهید بود که در جنگ ژوئیه سال 2006میلادی شهید شده بود.

رژیم صهیونیستی به طور قطع در این ترور متهم است و بارها برای ترور وی در مناطق مختلف تلاش کرده بود، اما شکست خورده بود، تا این که ترور ناجوانمردانه دیشب رخ داد. دشمن باید مسؤلیت کامل این ترور و همه پیامدهای این جنایت زشت و مسؤلیت حملات مکرر به فرماندهان مقاومت و اعضای عزیز آن را بپذیرد.این در حالیست که مقامات مختلف و شخصیت های برجسته لبنانی از احزاب و طوایف مختلف نیز ترور این فرمانده خستگی ناپذیر حزب الله را محکوم کرده و رژیم صهیونیستی را تنها پیروز ناامنی های اخیر در لبنان دانسته اند.

اما نکته ای که باید مورد توجه قرار داد، این است که حزب الله که به طور معمول عجله ای در نشان دادن واکنش ندارد، در قبال این جنایت وحشیانه فقط به صدور بیانیه بسنده نخواهد کرد و به طورمطمئن در آینده ای نه چندان دور، عملیات تروریستی بر علیه یکی از رهبران خود را از طریق اقدامات تلافی جویانه که یک حق مشروع و قانونی برای حزب الله است، خواهد داد،زیرا تجربه نشان داده است که خشم حزب الله به دلیل ترور فرماندهان و رهبران نظامی اش همواره خشمی عمیق بوده است که پاسخ آن را در وهله نخست با صدوربیانیه که به شفاف سازی و واکاوی عاملان ترورها می پردازد، داده و در مراحل بعد که تازه اصل ماجرا شروع می شود، با مقابله به مثل وارده شده حتی به اجرای یک عملیات انتقامی نیز بسنده نکرده و فراتر از آن که چه بسا در مخیله صهیونیست ها نیز نمی گنجید داده است.

شایان ذکر است پس از شکست رژیم جعلی صهیونیستی در جنگ 33 روزه در مقابل مقاومت اسلامی لبنان، مقام‌های رژیم صهیونیستی بارها ترور سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله و دیگر فرماندهان ارشد مقاومت را از طریق انجام عملیات های تروریستی به انحای مختلف مورد تأکید قرار داده‌اند. ضمن این که توسل به شیوه‌های تروریستی توسط رژیم صهیونیستی بارها از سوی محاکم حقوق بشر بین‌المللی محکوم شده است ولی تل‌آویو با اتکاء به کمک‌های نظامی، سیاسی، اقتصادی و دیپلماتیک قدرت‌های بزرگ به ویژه آمریکا، همچنان به اقدامات تروریستی با توجه به این که بر پایه تروریسم بنیان یافته است، خود ادامه می‌دهد که نمونه جدید آن را در ترور حسان اللقیس یکی از فرماندهان ارشد شاخه نظامی حزب الله مشاهده کردیم ؛ اما نکته که باید مورد توجه ویژه رهبران و سران ارشد تل آویو قرار گیرد این است که صهیونیست ها در مقابل اقدام اخیر خود در ترور حسان اللقیس باید منتظر واکنش مستقیم و سخت حزب الله باشند که بطور قطع و یقین با سیلی محکم و کوبنده مقاومت روبه رو خواهند شد. ضمن اینکه رژیم صهیونیستی این نکته را نیز به خوبی می داند که حزب الله لبنان با هوشمندی و دقت و به طور مناسب به این جنایات پاسخ خواهد داد.

کوتاه آنکه صهیونیست ها در قبال ترور شهید حسان اللقیس، به زودی از توانایی حزب الله و ضربات آهنین آن غافلگیر خواهند شد و از سمتی با مشت مقاومت مواجه خواهند شد که انتظارش را اصلاً نمی کشند؛ همچنانکه یک روز بعد از حادثه چهارشنبه ۲۹ آبان نیز، در حالی که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان قول داد که «اقدام تروریستی رخ داده را مقابل سفارت ایران را بی‌پاسخ باقی نخواهد ماند»، یک پایگاه نظامی عربستان در مرز عراق را با ۶ گلوله خمپاره «مورتر» قرار گرفت! که بلافاصله پنجشنبه ۳۰ آبان سرتیپ «محمد الغمادی»، سخنگوی رسانه‌ ای مرزبانان سعودی این خبر را تائید کرد و گفت: «روز چهارشنبه بعد از ظهر شاهد سقوط ۶ خمپاره درمرکزالعوجاء واقع در نزدیکی مقر نگهبانان مرزی در۴۰ کیلومتری شهر «حفر الباطن» در شرق عربستان (مرز عراق - عربستان - کویت) سعودی بودیم.»

این برای نخستین بار نیست که رهبران مقاومت در لبنان هدف حمله قرار می گیرند،زیرا ترور رهبران و فرماندها حزب الله در لبنان اگرچه همواره با واکنش متقابل حزب الله نیز مواجه بوده و خواهد بود، به وضوح نشان می دهد که رژیم تروریستی صهیونیستی از وجود مقاومت در لبنان متضرر شده و نخستین طرفی است که وجود مقاومت در لبنان که مرزهای آن حتی تا سوریه نیز کشیده شده و تمام توطئه های موساد و برخی از همقطاران منطقه ای آن از جمله سعودی ها را نقش بر آب کرده است، او را زمینگیر کرده است.

این عملیات تروریستی از یک سو بیانگر این است که رژیم صهیونیستی در کمین لبنان، مقاومت و رهبرانش آنهم در مقطع کنونی که اختلافات سیاسی میان گروه های مختلف لبنانی سر باز نموده و اختلالات امنیتی در این کشور بوجود آمده است، نشسته است که توجه به زمان بندی این اقدام تروریستی، معناهای بسیاری روشن می سازد که مهم ترین آن حضور خطرناک جاسوسان و عوامل مزدور رژیم صهیونیستی در لبنان است و از سوی دیگر این رژیم این اقدام را مرتکب شده است تا نشان دهد که از اختلالات امنیتی موجود در لبنان سود می برد؛ غافل از این که مقاومت مردمی لبنان نه تنها با حذف فرماندهان از بین نمی‌رود و بلکه افزون بر آن این ترور اهمیت جنبش مقاومت اسلامی و تأثیرگذاری آن را بیش از پیش برای افکار عمومی دنیا آشکار می‌کند.

بنابراین در خاتمه باید گفت کشورهای اسلامی بویژه دولت های عربی نیز باید توجه داشته باشند نشان ندادن واکنش مناسب در مقابل این اقدامات تروریستی می‌تواند وجهه و موقعیت آنان را در افکار عمومی دنیای اسلام زیر سؤال برده و موجب عمیق‌ ترشدن شکاف میان ملت و دولت در کشورهای اسلامی و مقبولیت و مشروعیت آنان شود.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عباسعلی محمدخانی
|
-
|
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۶
0
1
شهادت مظلومانه سرباز گمنام امام زمان حسان القیس بر تمامی سربازان آن امام حمام تسلیت باد . روحش شاد وراهش پاینده باد . اسرائیل جنایتکار ومرتجعین اعراب بدانند ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد وماجوانان غیور ایران سربلند هر گاه رهبر امت فرمان دهند آماده جهاد و شهادت در راه خداوند هستیم . بگو یا علی
صادق حداد
|
-
|
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
0
1
برادر با شرف حسان القیس شهادت برتو مبارک، اسرایل با شهادت تو ترس خود را از مقاومت بیشتر از همیشه نشان داد من وسایر شیعیان ادامه دهنده راه تو یعنی مقاومت هستیم.یا مهدی ع
سید محمد محمودی
|
-
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
0
1
شهادت هنر مردان خداست

شهادت مظلومانه سرباز گمام امام زمان را بهآن حضرت و همه مسلمین جهان تسلیت عرض میکنم
امیر علی
|
-
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۳
0
0
اگر حزب الله میخواست جواب بده وقتی حاج رضوان رو ترور کردن یه کاری میکرد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°