عراق در دام وهابی ها- تنش در مجلس عراق

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:43 - چهارشنبه 01 اسفند 1397
گروه مقاومت عراقی: اظهارات مداخله جویانه کاردار آمریکا، توهین به نظامیان عراقی است
کد خبر: ۳۸۶۰۲
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۸
با تحریک آشکار و پنهان سیستم فتنه انگیز وهابی ها، گروهی از علمای سنی مذهب عراق نخستین فتوای تفرقه افکن خود را صادر کردند. تعدادی از نمایندگان مجلس عراق نیز در اقدامی عجولانه و مشکوک به حمایت از تکفیری ها پرداختند.
عراق در دام وهابی ها/ تنش در مجلس عراق


با تحریک آشکار و پنهان سیستم فتنه انگیز وهابی ها، گروهی از علمای سنی مذهب عراق نخستین فتوای تفرقه افکن خود را صادر کردند. تعدادی از نمایندگان مجلس عراق نیز در اقدامی عجولانه و مشکوک به حمایت از تکفیری ها پرداختند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پس از حضور ارتش عراق در مناطق تحت نفوذ تکفیری ها و متفرق کردن تجمعات آشوب طلبانه افراد مسلح در استان الانبار، گروهی از علمای سنی مذهب عراق به تحریک تعدادی از شیوخ مرتبط با عربستان، فتوا دادند "حضور در ارتش عراق حرام است".
این اقدام پس از آن صورت گرفت که ارتش عراق بعد از شدت گرفتن حملات تروریستی و بمبگذاری علیه شهروندان این کشور، تصمیم به متفرق کردن یکی از مراکز اصلی تجمع گروه های مسلح معارض گرفت و به این منطقه نیرو اعزام کرد.
الرمادی و فلوجه، در 110 کیلومتری غرق بغداد، از سال 2012 تبدیل به مرکز تجمع افراد مسلح مخالف دولت شده بود و در ایام عزاداری مردم در کربلا، گروهی از آنها با حمله به یک مقر ارتش عراق، سرتیپ محمد الکروی، فرمانده بخش هفتم ارتش عراق و تعدادی از افسران ارشد را کشتند.

پس از این حمله تروریستی، نوری مالکی، نخست وزیر عراق اعلام کرد ارتش چاره ای جز متفرق کردن تروریست هایی که در الرمادی تجمع کرده اند ندارد.

تجمع طرفداران داعش در عراق

هفته گذشته، پس از ورود یگانی از نظامیان عراق در منطقه الرمادی، گروهی از افراد مسلح با سربازان درگیر شدند که بعدا مشخص شد، افراد مهاجم، نیروهای احمد العلوانی، نماینده سابق بودند.
در این درگیری سه سرباز عراقی و برادر احمد العلوانی کشته شدند و علوانی نیز پس از مجروح شدن، به دست نیروهای انتظامی افتاد.

پس از آغاز عملیات ارتش برای پاکسازی مناطق ناامن، گروهی از علمای سنی مذهب عراق با صدور بیانیه ای خواستار خروج نمایندگان سنی مجلس از "توافق عزت و صلح ملی" شدند و حضور در ارتش را حرام اعلام کردند.

علمای سنی عراق

آنها همچنین از سران قبائل و خانواده های عراقی خواستند فرزندان خود را از ارتش فرا بخوانند و آنها را به عضویت در گروه های مسلح مخالف دولت تشویق کنند، چراکه این یک وظیفه دینی است.

تاکید این فتوای دسته جمعی به تکلیف دینی بودن جنگ با دولت، درست همانند فتواهای مفتی های وهابی و وابسته به آل سعود است که پس از صدها سال زندگی مسالمت آمیز شیعیان و اهل سنت در سوریه، یمن، پاکستان و عراق، جنگ و خونریزی را حاکم بر زندگی مسلمانان کردند.

سربازان شیعه و سنی در کنار هم

نماز خواندن سربازان سنی و شیعه عراقی در کنار یکدیگر ... این تصویر خار چشم بندر بن سلطان و شیوخ و هابی است

پس از اقدام نسنجیده این گروه از علمای سنی مذهب، "اسامه النجیفی" رئیس پارلمان عراق و "ائتلاف متحدون" که 44 عضو دارد، اعلام کردند دیگر به توافق" عزت و صلح ملی" پایبند نیستند و استعفا می دهند.

النجیفی اعلام کرد، اعضای این ائتلاف به دلیل متفرق کردن تجمع ها در استان الانبار استعفا کرده اند و خواستار خروج نظامیان ارتش عراق از همه شهرهای این کشور هستند.

این افاد در حالی با تحریک سعودی ها به ناامنی عراق دامن می زنند که به ارتباط علی العلاوی، با داعش واقف بودند و در شرایطی خواستار آزادی احمد العلوانی شده اند ، که شیخ عدنان المهنا العلوانی، رئیس عشیره بوعلوان اعلام کرده احمد علوانی خائن به کشور عراق است و عشیره او از اقدامات وی بیزارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۹°