اسامی نامزدهای دریافت جایزه هشتاد و پنجمین دوره اسکار-حذف فیلم فرهادی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:45 - دوشنبه 31 تير 1398
سخنگوی دولت درباره توقیف نفتکش انگلیسی: این نفتکش برخلاف مقررات دریانوردی دستگاه موقعیت یاب خود را خاموش کرده بود ربیعی: چطور اقدامات انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها قانونی است اما اشراف ما برآب‌های حاکمیتی اقدامی غیر قانونی است سخنگوی دولت: توقیف نفتکش‌ انگلیسی اقدام حقوقی مناسبی بود ربیعی: این اقدام برای تضمین امنیت کشور در آب‌های سرزمینی و براساس قوانین جاری و قوانین عبور از تنگه صورت گرفت برخی از کشورها برای رفع توقیف فوری این کشتی به ما درخواست می‌دهند ما از این کشورها می‌خواهیم همین درخواست را به انگلیس اعلام کنند سخنگوی دولت: در برابر رفتارهای خصمانه اغماض نمی‌کنیم ربیعی: دو کشتی ایرانی در برزیل توقیف نشده‌اند؛ دولت برزیل تحریم‌های آمریکا را برای ندادن سوخت اعمال کرده است وزیر خارجه: تروریسم استفاده از خشونت و ارعاب علیه مردم با هدف دستیابی به اهداف سیاسی است ظریف: آمریکا نیز بر همین مبنا دست به تروریسم اقتصادی زده است سخنگوی وزارت خارجه: نشست فوق‌العاده کمیسیون مشترک برجام، ۶ مرداد در وین برگزار می‌شود موسوی: این نشست به درخواست طرف‌های برجام برگزار می‌شود و جایگزینی برای نشست آتی وزرای خارجه نخواهد بود سخنگوی وزارت خارجه چین: اجرای کامل برجام تنها راه مؤثر برای تنش‌زدایی است گنگ شوانگ: پکن هفته آینده هیئتی را به وین برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام اعزام خواهد کرد سخنگوي وزارت خارجه از سفر «يوسف بن علوي» وزير خارجه عمان به تهران در روز شنبه (۵ مرداد) خبر داد اين سفر در چارچوب گسترش روابط دوجانبه و پيگيري جلسات همفكري مستمر ميان دو كشور صورت می‌گیرد وزیر خارجه در دیدار با رئیس مجلس ملی نیکاراگوئه بر توسعه روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف تأکید کرد خشم بولتون از استقبال گرم مقامات آمریکای لاتین از ظریف: ظریف در کاراکاس حس کرد که در خانه خود است معاون وزیر خارجه روسیه: روایت ایران درباره توقیف نفتکش انگلیسی متقاعدکننده‌تر از روایت انگلیس درباره توقیف کشتی حامل نفت ایران است
کد خبر: ۴۰۲۵۸
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲ - ۰۶:۴۵
اسامی نامزدهای هشتاد و پنجمین دوره از رقابت های اسکار با صدرنشینی دو فیلم جاذبه و خشم آمریکایی اعلام شد. فیلم گذشته " به کارگردانی اصغر فرهادی حذف شد.
اسامی نامزدهای دریافت جایزه هشتاد و پنجمین دوره اسکار/حذف فیلم فرهادی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آکادمی بین المللی اسکار در حالی فهرست نهایی نامزدهای هشتاد و پنجمین دوره از رقابت های اسکار را اعلام کرد که دو فیلم جاذبه و خشم آمریکایی هریک با نامزدی در 10 بخش، صدرنشین نامزدهای دیگرهستند.

فهرست کامل نامزدهای این دوره از رقابت ها به شرح زیر است :

بهترین فیلم سینمایی :

در این بخش فیلم های خشم آمریکایی، نبراسکا، کاپیتان فیلیپس،فیلومنا، دوازده سال بردگی، گرک وال استریت، جاذبه، کلوپ خریداران دالاس و "برای او" برای کسب جایزه اسکار نامزد شده اند

بهترین پویانمایی :

فیلم های یخ زده، باد می وزد، من نفرت انگیز2 ، "کرودز" و کارنست و سلستین، آثار معرفی در این بخش را تشکیل می دهند.

بهترین فیلم غیرانگلیسی :

در این بخش بعد از حذف فیلم" گذشته " به کارگردانی اصغر فرهادی، فیلم های سقوط دایره شکسته (بلژیک )، زیبایی بزرک (ایتالیا)، شکار (دانمارک )، تصویر گمشده (کامبوج ) و عمر (فلسطین ) به عنوان نامزدهای دریافت جایزه هشتاد و پنجمین دوره معرفی شدند.

بهترین فیلمنامه اقتباسی :

فیلم نامه های پیش از نیمه شب، کاپیتان فیلیپس، فیلومنا، "دوازده سال بردگی" و گرک وال استریت، در این بخش به عنوان نامزدهای نهایی معرفی شدند.

بهترین فیلمنامه اصلی :

فیلمنامه های خشم آمریکایی، یاسمن آبی، کلوب خریداران دالاس، "برای او" و نبراسکا نیزاسامی نامزدهای معرفی برای رقابت کسب جایزه اسکار در این بخش را تشکیل می دهند.

بخش بهترین کارگردانی :
در این بخش دیوید اوراسل برای فیلم خشم آمریکایی، آلفونسوکواران برای فیلم جاذبه، الکساندر پاین برای ساخت فیلم نبراسکا، استیو مک کوئین برای کارگردانی فیلم دوازده سال
بردگی " و مارتین اسکورسیزی برای کارگردانی فیلم جنجالی گرک وال استریت، به عنوان نفرات نهایی برای رقابت در اسکار هشتاد و پنجم معرفی شده اند.

بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد:
در این بخش مطابق انتظار کریستین بل برای فیلم خشم آمریکایی، چیوتل اجیوفور برای فیلم دوازده سال بردگی، متئو مک کانوی برای کلوب خریداران دالاس، بروس درن برای نبراسکا" و لئوناردو دی کاپریو برای گرک وال استریت " به عنوان بازیگران برتر این دوره از مراسم اسکار برای رقابت معرفی شدند.

بهترین بازیگر نقش اول زن :
در این بخش نیز امی آدامز برای فیلم خشم آمریکایی، جودی دنچ برای فیلومنا، کیت بلانشت برای فیلم یاسمن آبی، مریل استریپ برای آگوست " و ساندرا بولاک برای فیلم جاذبه، به عنوان نامزدهای نهایی رقابت بهترین بازیگران زن معرفی شدند.

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
بارخاد عبدی برای فیلم کاپیتان فیلیپس، جوناه هیل برای فیلم گرک وال استریت، جارد لتو برای فیلم کلوب خریداران دالاس، بردلی کوپر برای فیلم خشم آمریکایی و مایکل فاسبندر برای فیلم دوازده سال بردگی نیز اسامی هنرمندان حاضر در این بخش را تشکیل می دهند.

بهترین بازیگر نقش مکمل زن :
همچنین در بخش بهترین بازیگر زن نقش مکمل اسکار هشتاد و پنجم نیز هنرمندانی همچون سالی هاوکینز برای فیلم یاسمن آبی، جولیا رابرتز برای فیلم آگوست،جنیفر لاورنس برای فیلم خشم آمریکایی، جون اسکوییب برای نبراسکا" و لوپیتا نیونک برای فیلم دوازده سال بردگی به فهرست نهایی رقیبان این جایزه راه یافتند.

بهترین فیلمبرداری :
فیلم های استاد بزرک، جاذبه، درون لیون دیویس، نبراسکا و "زندانیان" ، اسامی نامزدهای این بخش را تشکیل می دهند.

بهترین تدوین :
در بخش بهترین تدوین نیز فیلم های خشم آمریکایی، کاپیتان فیلیپس، کلوب خریداران دالاس، جاذبه و دوازده سال بردگی معرفی شدند.

بهترین طراحی تولید:
فهرست فیلم های حاضر در این بخش را آثاری همچون خشم آمریکایی، جاذبه، گتسبی بزرک، برای او و دوازده سال بردگی تشکیل می دهند.

بخش بهترین طراحی لباس :

فیلم های خشم آمریکایی، استاد بزرک، گتسبی بزرک، دوازده سال بردگی و زن نامرئی، به عنوان نامزدهای نهایی این بخش معرفی شدند.

بهترین موسیقی متن :
در این بخش نیز مطابق پیش بینی ها موسیقی متن فیلم های دزد کتاب، جاذبه، برای او فیلومنا و دوازده سال بردگی، به عنوان آثار نهایی برای رقابت در مراسم اسکار معرفی شدند.

بهترین ترانه :
در این بخش نیز فیلم های ماندلا، راه طولانی تا آزادی، برای او، یخ زده و من نفرت انگیز 2 به عنوان نامزدهای رقابت دریافت اسکار معرفی شدند.

بهترین صدا گذاری :

فیلم های همه چیز از دست رفت ، کاپیتان فیلیپس، جاذبه ، هابیت و تنها نجات یافته، آثار حاضر در این بخش را تشکیل می دهند.

بهترین جلوه های ویژه :
در این بخش نیز منطبق بر پیش بینی ها جلوه های ویژ ه آثاری همچون جاذبه، مرد آهنی 3، هابیت، رنجر تنها و استارک به سوی تاریکی " به عنوان نامزدهای نهایی معرفی شدند.

بهترین گریم :

سه فیلم کلوب خریداران دالاس، رنجر تنها و بدترین پدربزرک، در این بخش به عنوان نامزدهای نهایی معرفی شدند.

بهترین مستند سینمای :
در بخش بهترین مستند سینمایی آثاری همچون عمل کشتن، جنک های کثیف، میدان، 20 فوت تا ستاره بودن و کوتی و باکسر" اسامی نامزدهای نهایی کسب اسکار را تشکیل می دهند

هشتاد و پنجمین مراسم اسکار، دوم مارس (11 اسفند ماه ) در لس آنجلس در آمریکا برگزار خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱°    ۳۹°