پیام آیت الله جوادی آملی به همایش ملی فقه هسته ای

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:40 - چهارشنبه 01 اسفند 1397
گروه مقاومت عراقی: اظهارات مداخله جویانه کاردار آمریکا، توهین به نظامیان عراقی است
کد خبر: ۴۳۷۷۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۲
همایش ملی فقه هسته‌ای در محل سازمان انرژی اتمی آغاز شد. در این همایش رئیس سازمان انرژی اتمی، آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران و جمع دیگری از علما و کارشناسان سازمان انرژی اتمی حضور دارند.
پیام آیت الله جوادی آملی به همایش ملی فقه هسته ای

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، آیت الله عبدالله جوادی آملی در پیامی به همایش ملی فقه هسته ای گفت : اسلام حتی اجازه نمی دهد که کافری یک کافر دیگر را بکشد .
آیت الله جوادی آملی در پیام تصویری که در همایش ملی فقه هسته ای در سازمان انرژی اتمی پخش شد گفت : شیخ کلینی روایت می کند که شخصی از امام صادق پرسید آیا فروش سلاح به دو گروه از کافران که در حال جنک هستند جایز است ؟ و امام ضمن اجازه تاکید کرد: در شرایط کنونی به هر دو گروه فقط سلاح های دفاعی بفرشید و نه سلاحهای کشتاری .
این مفسر بزرک قرآن افزود: آن چه در غرب دیدید که در دو جنک جهانی بیش از 70 میلیون انسان را کشتند و اکنون از حقوق بشر سخن می گوینددست آنها بر ماشه اسلحه است و اگر جنگی رخ دهد کسی بر روی زمین نمی
ماند .
وی با اشاره به اولین رسالت پیامبر اکرم مبنی بر ترسیم هندسه جهانی گفت : پیام های رسول خدا از 2اصل همگانی و همیشگی برخوردار بود یعنی به هیچ محل و منطقه ای محدود نمی شود .
آیت الله جوادی آملی در ادامه گفت : آن چه در مقام فرمانروایی خدا تجلی دارد رحمانیت اوست و به همین دلیل پیامبر خود را رحمتی برای جهانیان معرفی کرده است .
وی با بیان اینکه پیام پیامبر در اداره جهان بر اساس عدل و صلح ورفاه است و نه کشتار به داستان های حضرت داود و سلیمان به عنوان حاکمان الهی یاد کرد . این مرجع تقلید افزود: حضرت داود و سلیمان از کرامت های علمی و قدسی برخوردار بودند یعنی وقتی قرآن می گوید زره بافی را به او یاد دادیم منظور علم است که دیگران نیز می توانند یاد بگیرند اما قداست روح درآن است که خدا آهن سرد را در دستان داود نرم می کند و این راه علمی ندارد و کرامت محسوب می شود .
وی افزود: قرآن در مورد سلیمان می فرماید: معدن مس را مانند چشمه روان برای او آسان قرار دادیم . وی همچنین گفت : حضرت داود زره بافی و مصالح زندگی را با آهن می ساخت و سلیمان نیز به کمک مس وسایل و تجهیزات می ساخت و هیچکدام سلاح کشتار نساختند .
آیت الله جوادی آملی اضافه کرد: این سلاح ها برای حفظ جامعه است و دین اسلام برای حفظ جامعه آمده نه قتل و کشتار جمعی . وی افزود: پیام دین اسلام این است که سلاح های کشتار جمعی نباید تولید شود و آنها که ولید کردند باید این سلاحها را نابود کنند .

علی اکبر صالحی ، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ، آیت الله ابوالقاسم علیدوست دبیر علمی همایش ، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی ، آیت الله ابوالقاسم علیدوست، حجت الاسلام احمد مبلغی و ناصر قربان نیا از جملهسخنرانان این همایش در روز نخست خواهند بود .

همایش ملی فقه هسته‌ای به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، سازمان انرژی اتمی و مرکز فقهی ائمه اطهار به مدت دو روز برگزار می‌شود.
این همایش فردا در تالار اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در قم ادامه می‌ یابد.

برچسب ها: همایش ، ملی ، فقه ، هسته ای
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۹°