مخالفت با افزایش کرایه حمل و نقل عمومی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:51 - سه‌شنبه 26 تير 1397
جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست روحانی برگزار شد رئیس مجلس در دیدار وزیر علوم بر ضرورت اجراي کامل آمايش آموزش عالي کشور تأکيد کرد آغاز تحویل ۹۰۰ هزار سکه پیش‌فروش شده با سررسید ۳ ماهه در شعب بانک ملی وزیر نیرو به دلیل قطعی های اخیر برق (چه به صورت برنامه‌ریزی شده و چه به شکل تصادفی) از مردم عذرخواهی کرد وزارت نیرو: با وجود هشدارها مبنی بر صرفه‌جویی، مصرف برق همچنان روند صعودی دارد مصرف برق دیروز از مرز ۵۷ هزار مگاوات عبور کرد که در مقایسه با پارسال ۶ هزار مگاوات افزایش داشته است هموطنان در ساعات اوج مصرف انرژی (۱۲ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳) در مصرف برق صرفه جویی کنند سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران: ثبت نام رانندگان متقاضی سرویس مدرسه از ابتدای مرداد آغاز می شود رئیس کمیته امداد: اعتبار اشتغال مددجویان از ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد به ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت فتاح: در ۲ سال اخیر ۱۵ درصد از خانوارهای تحت پوشش کمیته کاسته شده است کمیته امداد: پول فروش ساختمان کمیته امداد در سوهانک را به دادن وام ضروری به نیازمندان کمیته اختصاص می‌دهیم دادستان تهران: در پرونده ۴۰ شرکت واردکننده موبایل ۱۰۰ هزار دستگاه از گوشی‌های تلفن توقیف شده است شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز به ۱۰۷ هزار و ۷۸۰ واحد رسید سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از قرار گرفتن ایران در بین ۱۵ کشور برتر دنیا در زمینه تولید علم خبر داد
کد خبر: ۴۸۷۹۲۴
تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹
معاون فنی عمرانی فرمانداری تهران گفت: در سال آینده هیچ گونه افزایش کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو در تهران نداریم و افزایش کرایه‌ها در سال آینده اجرایی نمی شود.
غلامحسین آرام معاون فنی، عمرانی فرمانداری تهران در ارتباط تلفنی با برنامه با شاره به مخالفت با کلیات لایحه افزایش قیمت کرایه ها در سال 96 گفت: تا روز چهارشنبه میزان افزایش قیمت کرایه مترو و اتوبوس به ما ارائه شد که با آن مخالفت کردیم و در مورد افزایش کرایه تاکسی هنوز شورای شهر تصمیم نهایی نگرفته است.
مخالفت فرمانداری با افزایش کرایه حمل و نقل عمومی
او افزود: برای افزایش قیمت ناوگان حمل و نقل باید لایحه اول اسفند ماه به ما ابلاغ می شد که با تاخیر 15 روزه این اتفاق افتاد همچنین افزایش قیمت پیشنهادی نسبت به سال گذشته بین 40 تا 80 درصد بود و مخالف ما را هم به دنبال داشت.
او افزود: مخالف با مصوبه شورای شهر در مورد افزایش میزان کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی مخالف هستیم و آن را در فرمانداری تأیید نمی کنیم.
آرام با اشاره به پیش بینی بودجه بخش حمل و نقل در بودجه سالانه گفت: با توجه به اینکه در بودجه سالانه این رقم ها  برای سهم دولت دیده می شود در مواردی هم در بودجه شهرداری به آن توجه می شود و ما هم قبول داریم هزینه ها مازاد بر این ارقام است که از هموطنان دریافت می شود اما سهم دولت به صورت تدریجی به شهرداری و شرکت های بهره برداری پرداخت می شود.
معاون فنی، عمرانی فرمانداری تهران گفت: ما سهم دولت را در سال گذشته هم به صورت تدریجی پرداخت کردیم و در سال 96 هم همینگونه خواهد بود اما با توجه به شرایط موجود قرار بر این شده است که افزایش قیمت نداشته باشیم و در این موارد هم موضوع در شورای شهر مجدد بررسی می شود و اگر با یکدیگر به توافق رسیدیم اجرایی در غیر اینصورت به هیات حل اختلاف ارجاع خواهد شد.
 
 ابوالفضل قناعتی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در برنامه گفتگوی 18:30 گفت: اعداد پیشنهادی شهرداری تهران در لایحه زیاد بود و این افزایش از نظر ما منطقی به نظر می رسید ولی با شرایط معیشتی مردم همخوانی نداشت که افزایش 80 درصدی را در نهایت به 15 درصد کاهش دادیم.
مخالفت فرمانداری با افزایش کرایه حمل و نقل عمومی 
او افزود: برای مترو 14 درصد، اتوبوس 15 درصد و برای تاکسی 12 درصد پیشنهاد افزایش قیمت داده شده است و قرار بر این است در جلسه روز یکشنبه هفته جاری به افزایش کرایه تاکسی هم رسیدگی شود.
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: قرار بود بعد از هدفمندی یارانه ها، دولت، شهرداری و مردم هرکدام یک سوم هزینه را بدهند و دولت سهم یک سوم خود را پرداخت نکرده است با این وجود ما از سهم مردم 50 درصد هم کم کردیم ولی نمی توانیم قیمت بلیط ها را افزایش دهیم از طرفی از مردم انتظار داشته باشیم از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.
قناعتی با پیش بینی های انجام شده در بودجه 96 گفت: با ارقام دیده شده در بودجه 96 و جذب کمک هایی که در تعهد دولت است می توان شرایط را بهبود بخشید.
او افزود: اگر نتوانیم بخش خصوصی را حمایت کنیم اتوبوس ها و تاکسی ها فرسوده می شوند و بخش خصوصی در این زمینه هزینه کردند همچنین رانندگان تاکسی با هزینه های قطعات خودرو، بیمه شخص ثالث و بیمه تامین اجتماعی زیاد مواجه اند و اگر افزایش قیمت نداشته باشیم برای آنها که از همین مردم هستند مشکلات زیادی به وجود می آید.
قناعتی گفت: اگر دولت سهم یک سوم خود را بدهد ما هیچ افزایشی در قیمت ها نخواهیم داشت یا یک افزایش قیمت ناچیزی را پیشنهاد می کنیم. 
 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۴۱°