دفترچه بیمه تامین اجتماعی حذف شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
19:00 - پنجشنبه 28 دی 1396
شرکت ملى نفتکش: مجلس ترحیم و گرامیداشت جان باختگان گرانقدر کشتی سانچی، یکشنبه ٩٦/١١/١ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در مدرسه عالی شهید مطهری تهران برگزار می‎شود ­­­شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، طرح جدید ترافیک برای سال ۱۳۹۷ را تصویب کرد هواشناسی: دمای استان های ساحلی خزر ۵ تا ۹ درجه افزایش می یابد در گیلان و اردبیل وزش باد پیش بینی می شود هواشناسی درباره پدیده گرد و خاک گسترده در خوزستان و بخش هایی از جنوب ایلام هشدار داد سامانه جدید بارشی فردا از غرب وارد کشور می شود با ورود این سامانه، برف و باران بیشتر مناطق کشور را فرا خواهد گرفت با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۴۸۸۹۰۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۳
42 میلیون بیمه شده تامین اجتماعی از این پس نیازی به دفترچه بیمه نسخه نویسی ندارند و تنها با کارت ملی می توانند از خدمات بهداشتی مراکز بهداشتی طرف قرار داد با بیمه تامین اجتماعی برخوردار باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مديرعامل سازمان تامين اجتماعي گفت: گام بزرگي براي حذف دفترچه در مراكز ملكي اين سازمان برداشته شده است كه اميدواريم خروجي مثبتي براي بيماران به همراه داشته باشد.
سيدتقي نوربخش درجشن حذف دفترچه در مراكز درماني ملكي سازمان تامين اجتماعي كه دربيمارستان شهيد دكتر معيري برگزارشد افزود: حذف دفترچه هاي درماني زيرساخت مهمي براي اجراي نظام ارجاع است و فوايد زيادي براي بيماران دارد و اين طرح در6 ماه گذشته دركل كشور براي شناسايي نقاط ضعف و قوت آن شروع شده است و فرايند ارائه خدمات، نظام ارجاع را تسريع مي كند.
او گفت: نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي اين برنامه را به نقد بگذارند چون اين گام بزرگي از سوي سازمان تامين اجتماعي و درحداكثر چهارماه قابل اشاعه به كل كشوراست و اين كار به قدري ارزشمند براي كل كشور است كه اميدوارم نتيجه مطلوب آن را در آينده شاهد باشيم.
نوربخش در ادامه اضافه كرد: تامين اجتماعي بيشترين ركورد اطلاعاتي را در كشور دارد و 50 ميليارد ركورد ديتا و اطلاعاتي دارد و قبل از سازمان سنجش در سال 51 سيستم آي تي مستقر شده است.
وي افزود: درسال 76 سخت افزارهاي اطلاعاتي جمع و ديتا سنتر سازمان انجام شد و بيمه شدگان براي تجميع سوابق به استان هاي ديگر مراجعه مي كردند.
نوربخش گفت: ما نهضت آي تي را براي اطلاعات خودمان ايجاد كرديم اكنون پرونده ديجيتالي، بازرسي الكترونيكي، حذف دفترچه ها را داشته و سازمان در سال آينده تحولات عمده اي را شاهد خواهد بود.
رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي نيز گفت: جمهوري اسلامي ايران در رشته پزشكي پيشرفت كرده و قبلا وابسته به كشورهاي ديگر بوده است اما با همت اساتيد برجسته، آنقدر طبيب تربيت شد كه اكنون بي نياز از پزشكان بيگانه هستيم.
 
علي نوبخت ادامه داد: ما اكنون از نظر نيروي انساني توانمند هستيم و كار امروز سازمان تامين اجتماعي با حذف دفترچه ها كار بسيار بزرگي است و حتي اگر يكي از بيماران با خطاي پزشكي مواجه نشود خيلي ارزشمند است.
نوبخت افزود: اين طرح مزاياي ارزشمندي دارد كه بايد از زحمات مسئولان سازمان تامين اجتماعي براي اين موضوع قدرداني كرد.
 
رئيس كميسيون اجتماعي مجلس نيز گفت: حذف دفترچه ها كارخوبي است كه از سوي تامين اجتماعي انجام شده است.
سلمان خدادادي افزود: چقدر خوب است داده ها به هم پيوند بخورد و خوشحاليم كه اين كار در قسمت درمان تامين اجتماعي انجام شد و بايد بخش درمان وزارت بهداشت به اين داده ها متصل شود و همه براي ارايه خدمات يك كارت داشته باشيم.
 
وي گفت: اميدواريم همچنان ادامه داشته باشد و درطول سال هاي اول تا دوم برنامه ششم اين داده ها را متمركز كرد.
خدادادي افزود: تامين اجتماعي هميشه در ارائه خدمات پيشتاز بوده است و بايد همه اين خدمات را گسترش داد تا مردم از خدمات مطلوب بهره مند شوند.
 
 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۱°