جمعیت تهران؛ 13 میلیون نفر!

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:11 - چهارشنبه 01 اسفند 1397
رئیس پلیس پایتخت: در اسفندماه، طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنجشنبه اجرایی می‌شود توزيع كارت آزمون دكتري تخصصي نيمه متمركز سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي آغاز شد آغاز نام‌نویسی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال ۱۳۹۸ ؛ نام‌نویسی تا ۱۰ اسفند ادامه دارد طرح بخشودگی جرائم بدهکاران به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا هفتم اسفند تمدید شد نخستین جشنواره فیلم و فیلمنامه «مادران چشم انتظار» با معرفی برگزیدگان در قم به پایان رسید
کد خبر: ۴۸۹۰۰۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت: براساس آخرین آمارهای سرشماری امسال 13 میلیون و 260 هزار نفر در تهران ساکنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نعمت الله ترکی افزود: میزان رشد جمعیت در تهران سالانه 1 و 79 صدم درصد است که بیشتر از میانگین کشوری است اما باید تحقیق کرد که این آمار از مهاجرت است یا زاد و ولد.
 
وی گفت: در شرایطی میانگین سکونت در کشور برای هر کیلومترمربع 49 نفر است در تهران این رقم به صورت میانگین 973 نفر است که در برخی مناطق تا 10 هزار نفر نیز افزایش می یابد.
 
ترکی افزود: میانگین سرانه پسماند برای هر نفر در کشور 240 گرم است که در تهران این رقم به 800 گرم افزایش یافته این در شرایطی است که میانگین پسماند در جهان 160 گرم است.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت: میزان ارزش افزوده در تهران 23 و 6 دهم درصد برآورد شده است.وی با بیان اینکه آمار بیکاری در تهران 13 درصد است، افزود: میزان بیکاری در بین افراد با تحصیلات دیپلم و زیردیپلم 4 درصد است و با استفاده از طرح های اقتصاد مقاومتی و ایجاد شرکت های دانش بنیان در قالب پارک های علم و فناوری به زودی میزان بیکاری افراد تحصیل کرده در تهران نیز کاهش خواهد یافت.
 
ترکی با بیان اینکه 52 درصد از بودجه عمرانی تهران محقق شده است، گفت: صددرصد بودجه جاری تهران محقق شده و حقوق و اضافه کار و عیدی کارمندان دولت تا پایان سال پرداخت شده و تسویه می شود.
 
وی افزود: سهم مالیات تهران از 38 هزار میلیارد امسال برای سال 96 به 42 هزار میلیارد افزایش یافته است.
 
ترکی با بیان اینکه میزان باسوادی در تهران بالاست، اضافه کرد: 12 میلیون و 328 هزار نفر از جمعیت تهران باسوادند.وی با اشاره به اینکه میزان واردات گندم به استان 85 درصد است، گفت: این واردات از استان های همجوار صورت می گیرد.
 
ترکی افزود: سرانه مصرف گوشت قرمز در تهران برای یکسال 7 کیلوگرم است که با احتساب این سرانه تامین گوشت در تهران امکانپذیر است.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت: تولیدات کشاورزی در تهران از 4 و نیم میلیون تن در سال گذشته به 6 میلیون تن در سال 95 افزایش یافته است.
 
وی افزود: اعتبار 3 سفر استانی رئیس جمهور در تهران 1800 میلیارد تومان بود که 50 درصد آن تخصیص یافته است.
 
ترکی در زمینه استفاده از انرژی های نو و انرژی خورشیدی نیز گفت: تولید انرژی در کشور 4 درصد تولید انرژی خورشیدی در جهان است و تهران نیز 9 درصد تولید انرژی خورشیدی در کشور را به خود اختصاص داده است.
 
وی در زمینه گازرسانی به 468 روستا در استان تهران افزود: 34 روستای دیگر نیز دردست اجرا داریم که برای 32 روستا تا پایان سال گازرسانی تکمیل خواهد شد.
 
ترکی سرانه مصرف آب در تهران را 350 مترمکعب عنوان کرد و گفت: 98 درصد آب شرب تهران بهداشتی و استاندارد است.وی درباره طرح تصفیه فاضلاب در تهران افزود: تاکنون اجرای این طرح ها دو جایزه بین المللی به همراه داشته است.
 
ترکی با بیان اینکه واردات کشاورزی در تهران از 8 میلیارد دلار در سال 92 به 2 میلیارد دلار در سال 95 کاهش یافته است، آن را موفقیتی بزرگ برای تهران عنوان کرد.
 
وی گفت: 10 هزار هکتار از اراضی استان تهران با آبیاری تحت فشار آبیاری می شود که بهره وری را بالا می برد.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران با بیان اینکه دو میلیون و 500 هزار واحد صنفی در کشور فعال است، افزود: 400 هزار واحد صنفی در تهرانند که 16 درصد از کل واحدهای صنفی در کشور است.
 
ترکی گفت: 534 معدن فعال در تهران داریم.وی افزود: 41 درصد کارت های بازرگانی کشور در تهران است که 15 هزار و 768 کارت است.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت: رشد صادرات غیرنفتی در تهران 18 درصد است و طرح های پدافند غیرعامل در تهران اجرایی شده و هیچ شهرستانی در تهران وجود ندارد که بیمارستان نداشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°