شهر فرنگ/ سال 95، سال رونق اقتصادی سینمای ایران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:27 - دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
هواشناسی از ورود سامانه بارشی به استان های غرب کشور خبر داد درشمال غرب، مرکز، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، البرز غربی و مرکزی و سواحل خزر رگبار، رعد و برق و وزش شدید باد پیش بینی می شود بارش اوایل شب در آذربایجان شرقی، نواحی مرکزی اردبیل و شمال زنجان شدت می یابد سخنگوی اورژانس کشور: شمار قربانیان مصرف قارچ سمی هفته های اخیر در برخی استان های کشور به ۱۵ تن رسید تاکنون ۸۰۰ نفر مسموم شده اند که ۲۳۰ نفر از آنها بستری هستند؛ ۳ نفر هم پیوند کبد شده اند ­دبیر انجمن سم شناسی ایران: سم قارچ ها با پخته شدن از بین نمی رود هموطنان حتماً از قارچ بسته بندی و دارای مجوز بهداشتی استفاده کنند سخنگوی وزارت بهداشت: متاسفانه مصرف ریتالین که برای بیش فعالی کودکان است در ایام امتحانات افزایش می یابد حریرچی: تهوع، سرگيجه، بي اشتهایي، روان پريشي و در نهايت مرگ از جمله عوارض مصرف ریتالین است
کد خبر: ۴۸۹۰۷۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۲
شجری کهن منتقد سینمای ایران با اشاره به رونق اقتصادی سینمای ایران در سال 95 گفت: این رونق اقتصادی به دلیل حرکت سازنده فیلم بر خطوط قرمز جامعه بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در ابتدای برنامه مجری با یادی از درگذشتگان عرصه هنر، سال 95 را سال سختی برای هنرمندان نام برد.
شاهین شجری کهن منتقد سینما در برنامه شهر فرنگ گفت: در پایان سال 94 در جشنواره سی و چهارم هیچ تصوری از سینماگران وجود نداشت که قرار است با یک انفجار اقتصادی مواجه شویم.
 
شهر فرنگ/ سال 95، سال رونق اقتصادی سینمای ایران
 
این منتقد سینما افزود: البته این انفجار اقتصادی شامل همه فیلمها نشده است و مولفه های مختلفی طی سالها وجود داشته است.
او افزود: در سال 94 ما 12 میلیون سینما رو داشتیم در حالیکه این تعداد در سال 95 به 24 میلیون نفر رسید این در حالیست که سینمای ایران ظرفیت این مقدار افزایش را نداشت و نشت مجرای تبلیغاتی باعث جاذبه های اغراق آمیز شد.
شاهین شجری کهن گفت: امسال به مخاطبان سینما اضافه شد و جشنواره های فیلم پر بار شد و فیلمهای کمدی توجه برانگیز شد.
اکنون نوعی فیلم تولید می شود ( حدود 30 تا 40 فیلم ) که در رده پایین جدول قرار دارند و ساز و کارشان به سمت شورا و سینمای کوپنی است و مشخص نیست هنری است یا تجربی ؟ و تعداد خاصی از سالن های سینما را به خود اختصاص می دهند و نابود کننده خلاقیت و رقابت هستند. این نوع فیلم بدترین نوع تولید هستند.
شجری کهن ادامه داد: روند استقبال مخاطبان از سینما تحت تاثیر عوامل مختلف متغییر است و اما امسال ما فیلمهای سوگلی داشتیم که به دلیل سهمیه بندی فشرده و اکران بهتر ، داوطلب بیشتر داشتند و طبیعتا" سال آینده این فیلمها افزایش خواهند یافت.
وی افزود: سینمای ایران سینمای صفر و صد است. جامعه هم همینطور است گور خواب دارد به فاصله دو خیابان تجمل گرا هم دارد. جامعه ایران مملو از تناقض هاست و تصمیم گیری درباره آن بسیار مشکل است.
شجری کهن گفت: طیفی از رسانه ها دنبال حاشیه هستند و پیدا کردن خبر زرد سیاست بعضی رسانه هاست. 
 
شهر فرنگ/ سال 95، سال رونق اقتصادی سینمای ایران 
 
 فریدون جیرانی میهمان حضوری  دیگر گفتگوی شهر فرنگ، گفت: در کمیته انتخاب جشنواره سی و چهارم(سال گذشته) بیش از 100 فیلم دیده شد که از نظر اقتصادی با اختلاف شدیدی از یکدیگر فروش داشتند مثلا بارکد فروش میلیاردی داشت.
کارگردان فیلم قرمز گفت: در سال 95 بر خلاف سختی خود، از نظر اقتصادی سال پر رونقی برای سینما بود.
او افزود: گروه هنر و تجربه باعث شد تولید، نظر و عقایدش را از منظری دیگر از قالب سنتی سینمای ایران به معرض نمایش بگذارد و همین موضوع مخاطب خاص خودش را به سینما کشانده است و باعث شده مخاطب به بیش از 20 میلیون نفر در سال 95 علاوه بر جذابیت های دیگر برساند.
جیرانی گفت: باید نکات جذاب سینما در آنوس ها و تیزرهای تبلیغاتی آورده شود همین نکته تولیدات سینما را به مخاطبین سینمارو معرفی می کند.
کارگردان فیلم سقوط گفت: از فیلم های تولید سال گذشته 40 فیلم هنوز اکران نشده اند چون بیش از این ظرفیت اکران نبوده است.
او با مخالفت با کنترل ساخت و اکران فیلم گفت: تولید و اکران و توزیع باید باهم هماهنگ باشد ضمن اینکه درستی و نادرستی کانال های توزیع نیز خود جای بحث و کاوش دارد.
جیرانی با اشاره به تلخی بعضی از فیلم ها در سال گذشته گفت: در یک شرایط تلخ، فیلم تلخ هم ساخته می شود؛ فیلم برگرفته از شرایط حاکم برجامعه است. تلخ تر از فروشنده و ابدو یک روز تا کنون فیلم تلخ دیگری وجود نداشته و ساخته نشده است. تلخی یک فیلم بستگی دارد به اینکه به سینما از چه زاویه ای نگاه می کنیم.
جیرانی گفت: تلخی در سیاست زدگی و دولتی بودن سینماست.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۱°