لحظه به لحظه از ستاد انتخابات؛ چهارشنبه 23 فروردین

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:29 - دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
هواشناسی از ورود سامانه بارشی به استان های غرب کشور خبر داد درشمال غرب، مرکز، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، البرز غربی و مرکزی و سواحل خزر رگبار، رعد و برق و وزش شدید باد پیش بینی می شود بارش اوایل شب در آذربایجان شرقی، نواحی مرکزی اردبیل و شمال زنجان شدت می یابد سخنگوی اورژانس کشور: شمار قربانیان مصرف قارچ سمی هفته های اخیر در برخی استان های کشور به ۱۵ تن رسید تاکنون ۸۰۰ نفر مسموم شده اند که ۲۳۰ نفر از آنها بستری هستند؛ ۳ نفر هم پیوند کبد شده اند ­دبیر انجمن سم شناسی ایران: سم قارچ ها با پخته شدن از بین نمی رود هموطنان حتماً از قارچ بسته بندی و دارای مجوز بهداشتی استفاده کنند سخنگوی وزارت بهداشت: متاسفانه مصرف ریتالین که برای بیش فعالی کودکان است در ایام امتحانات افزایش می یابد حریرچی: تهوع، سرگيجه، بي اشتهایي، روان پريشي و در نهايت مرگ از جمله عوارض مصرف ریتالین است
کد خبر: ۴۹۲۸۳۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۷
روز دوم ثبت نام از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری در حالی آغاز شد که بنا بر اعلام دبیر ستاد انتخابات کشور 126 داوطلب در روز اول ثبت‌نام‌ کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در میان ثبت نام کنندگان روز گذشته، «سیدمصطفی میرسلیم» قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی شناخته شده ترین چهره بود.

( 8 صبح ) ثبت نام در روز دوم ، حضور شخصیت های ناشناخته
به گزارش مهر، حسین رحیمی ۱۹ ساله از شهرستان لردگان استان چهارمهال و بختیاری، نخستین ثبت نام کننده روز دوم ثبت نام بود؛ این فرد پس از ثبت نام به خبرنگاران گفت: ما همان هاییی هستیم که امام خمینی (ره) گفت در گهواره هستند.

علی رنجبر دارای مدرک کارشناسی از اصفهان هم دیگر ثبت نام کننده روز دوم بود که تاکید کرد: می دانم تایید صلاحیت نمی شوم، اما برای خوشبختی مردم آمده ام.

محمدرضا امراللهی ۵۵ ساله از تهران هم فرد دیگری بود که امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور ثبت نام کرد؛ او به خبرنگاران گفت که کابینه اش را هم انتخاب کرده است!

مهدی افرادی متولد ۱۳۶۰ و کارشناس کشاورزی از دیگر ثبت نام کنندگان روزدوم بود؛ وی تاکید کرد که برای سازندگی کشور آمده و مشکل کشور را بیکاری می داند. این چهره ناشناخته معتقد است، مذاکرات روحانی اشتباه بود؛ اگر مذاکره نمی کردیم مشکلات کشور کمتر بود.

سید نوربخش طاهایی رودسری هم متولد ۱۳۴۵ و دارای دیپلم علوم اجتماعی ایست که پس از ثبت نام تاکید کرد: دستورات رهبری را انجام می دهم.

مجتبی رستگاری روحانی متولد ۱۳۵۰ است که امروز برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

وی به خبرنگاران گفت: لرها و کردها به من رای می دهند. باید برای ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، شرایط قرار بدهند، البته باید به افراد غیر معروف هم تایید صلاحیت بشوند.

این چهره ناشناخته ادامه داد: رقیب من آقای روحانی و آیت الله رئیسی هستند؛ من می توانم به دور دوم بروم و رای می آورم. الان هم از حوزه علمیه ماهی یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان حقوق می گیرم.

ثبت نام معاون رئیس جمهور سابق

نماینده مسعود زریبافان معاون رئیس جمهور سابق هم با حضور در ستاد انتخابات کشور از طرف وی برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد، اما این ثبت نام به دلیل نقص مدارک نهایی نشد.

اما ساعتی بعد خود مسعود زریبافان برای ثبت نام در انتخابات وارد ستاد انتخابات کشور شد و ثبت نام کرد.

بقایی وارد وزارت کشور شد

بقایی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.

حمید بقایی را محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی جهت ثبت نام همراهی می‌کنند.

بقایی پیش از ثبت نام گفت: اگر رد صلاحیت شوم در هر شرایطی قول میدهم به قانون  تمکین کنم.

( ساعت 11 ) تاکنون 55 نفر ثبت نام کرده اند 
به گزارش خبرنگار شبکه خبر از وزارت کشور از صبح امروز تا ساعت 10 و 5 دقیقه،  50نفر برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند که از این تعداد 5 نفر خانم اند.
 
بازدید دادستان کل کشور از ستاد انتخابات ریاست جمهوری
آقای منتظری دادستان کل کشور هم اکنون ( ساعت 11) در حال بازدید از وزارت کشور و روند ثبت نام داوطلبان در ستاد انتخابات است.
 
 ( ساعت 11و 40 دقیقه) احمدی نژاد هم ثبت نام کرد 
دقایقی پیش محمود احمدی نژاد، رئیس دولت‌های دهم و نهم که برای همراهی حمید بقایی جهت ثبت‌نام در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری به وزارت کشور مراجعه کرده بود خود نیز در این انتخابات ثبت‌نام کرد. 
 
رئیس جمهور سابق گفت: برای حمایت از بقایی ثبت نام کرده ام و با تمام توان در خدمت بقایی خواهم بود.

( ساعت 11 و 55 دقیقه) ثبت نام رحیم مشایی تکذیب شد
پس از آنکه حمید بقایی و محمود احمدی نژاد برای انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری ثبت نام کردند، اسفندیار رحیم مشایی هم شناسنامه اش را به خبرنگاران و عکاسان نشان داد اما در این دوره از انتخابات ثبت نام نکرد.
مشایی اعلام کرد: در انتخابات ثبت نام نکرده و نخواهم کرد. 
 
ثبت نام 197 نفر تا ساعت 12 و 45 دقیقه
احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور در مصاحبه با خبرنگار شبکه خبر اعلام کرد: تا ساعت 12 و 45 دقیقه 197 نفر با احتساب روز اول در انتخابات ثبت نام قطعی کرده اند.
احمدی گفت: از این تعداد 8 نفر زن و و 189 نفر هم مرداند.
رئیس ستاد انتخابات افزود: تاکنون جوانترین ثبت نام کننده 18 ساله است و مسن ترین هم 82 ساله.
احمدی گفت: 18 نفر از ثبت نام کنندگان اعلام کرده اند که ایثارگرند و از مجموع ثبت نام شدگان هم بالاترین مدرک تحصیلی فوق لیسانس با 54 نفر است.
 
دیروز ، روز اول ثبت نام 
از مجموع 126 داوطلب ثبت‌نام شده 6 نفر زن و 120 نفر نیز مرد بودند.  

دبیر ستاد انتخابات کشور علی با اشاره به ترکیب داوطلبان در روز اول ثبت نام گفت: 20 نفر از داوطلبان با میانگین سنی 46 الی 50 بیشترین فراوانی را دارند.

نام نویسی از داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری تا شنبه بیست و ششم فروردین ادامه دارد.

ستاد انتخابات فعالیت خود را برای نام نویسی از داوطلبان ساعت هشت آغاز کرد و درهای ستاد ساعت هجده بسته می شود.

وزیر کشور در بازدید از ستاد انتخابات از همه  فعالان سیاسی، احزاب و گروهها خواست از تبلیغات زود هنگام خود داری کنند. 

* نظر وزارت کشور درباره ثبت نام نیابتی در انتخابات
سخنگوی وزارت کشور گفت: درباره اعطای نمایندگی به شخص دیگر برای ثبت‌نام در قانون تنها کتبی بودن این درخواست ذکر شده و اشاره‌ای به رسمی‌بودن و تنظیم آن در دفاتر اسناد رسمی نیست.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سید سلمان سامانی همچنین تاکید کرد: اعلام نظرمراجع چهارگانه باید با دلایل و مدارک معتبر باشد. هیات‌های اجرایی در رسیدگی به صلاحیت‌ها دلایل و مدارک معتبر را بررسی ودر نهایت اتخاذ تصمیم کنند.
سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه احکام قانونی خطوط قرمزی است که قانون مشخص می‌کند، گفت: هیات‌های اجرایی و نظارت باید با رعایت این چارچوب نسبت به رسیدگی به صلاحیت نامزدها اقدام کنند.

طی روزهای گذشته بقایی اعلام کرده بود که احمدی نژاد و مشایی به نیابت از او برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات حضور خواهند یافت.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای به دنبال استعفای حجت الاسلام و المسلمین رئیسی از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری، جایگزین وی شد.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۱°