اعلام اسامی کاروان های حج تمتع

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
00:10 - پنجشنبه 26 مرداد 1396
اقدام وزارت جهاد کشاورزی درجلوگیری از سوء استفاده برخی دلالان و سودجویان وزارت جهادکشاورزی با اقدام به موقع از سوء استفاده برخی افراد سودجو برای فروش گندم مخلوط با مواد غیر غذایی به عنوان گندم خالص جلوگیری کرد مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی: متخلف شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شد یزدان سیف: متخلف علاوه برمجازات به پاک سازی ۶ محموله گندم آمیخته با خاک و شن موظف شد هواشناسی درباره احتمال آب گرفتگی و طغیان رودخانه‌ها در برخی نقاط استان های فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان ، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی هشدار داد پلیس راه : به علت ریزش کوه و عملیات عمرانی محور"دارزین ـ دهبکری و بم" تا اطلاع بعدی بسته است رئیس پلیس پایتخت: برخورد پلیس در حوزه اجتماعی ایجابی خواهد بود نه سلبی و قهرآمیز سردار رحیمی: ترافیک تهران به طور کامل حل نمی شود اما می توان از قفل شدن خیابان ها جلوگیری کرد فرمانده نیروی انتظامی: سالانه ۳۰ میلیون تماس با پلیس ۱۱۰ برقرار و بیش از ۶۰ درصد از این تماس ها به اقدام عملیاتی منجر می شود ۱۷۲ نماینده مجلس در نامه ای از عملکرد طیب نیا وزیر اقتصاد دولت یازدهم قدردانی کردند سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به سخنان سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: پایبندی ایران به روح و متن برجام بارها مورد تأیید آژانس بین المللی انرژی اتمی و طرف های برجام قرار گرفته است قاسمی: ادعای نقض روح برجام از جانب ایران با هدف انحراف افکار عمومی از اقدامات غیرسازنده آمریکاست سخنگوی وزارت خارجه: گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره آزادی های مذهبی در جهان غیر واقع بینانه و با هدف بهره برداری سیاسی تهیه شده است قاسمی: در این گزارش تصویری تحریف شده از آزادی مذهبی در ایران بیان شده که غیرقابل پذیرش و مردود است وزیر خارجه روسیه: تحریم های آمریکا علیه ایران غیرمسئولانه و اقدامی یکجانبه و غیرقانونی است لاوروف: امیدوارم آمریکا از تعهدات خود در توافق هسته ای شانه خالی نکند وزیر خارجه روسیه: اقدام تهران به افزایش بودجه برنامه موشکی مسئله ای صرفاً داخلی است لاوروف: تهران می تواند هر چه می خواهد در زمینه موشکی خرج کند چرا که شورای امنیت محدودیتی در نظر نگرفته است تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر: irinn_channel@
کد خبر: ۴۹۸۰۱۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
رئیس سازمان حج و زیارت اعلم کرد: ثبت نام در کاروان های حج تمتع امسال بصورت همزمان در همه استان ها از ساعت 9 صبح یکشنبه 24 اردیبهشت آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدی افزود: زائران حج 96 پنج روز فرصت دارند تا کاروان خود را از بین هشت گروه کاروانی با درجه بندی مختلف قیمتی با توجه به نوع هتل ها و پروازها انتخاب کنند.

او افزود: همه کسانی که از 23 فروردین تا 21 اردیبهشت ثبت نام کرده اند می توانند از صبح یکشنبه 24 اردیبهشت با مراجعه به سایت سازمان حج و زیارت یا با مراجعه به دفاتر زیارتی سراسر کشور نسبت به قطعی کردن حضورشان در کاروان های مورد نظر اقدام کنند.

محمدی با تاکید بر شاخص ها و استانداردهایی که سازمان حج و زیارت همواره برای رفاه و آسایش حجاج مدنظر داشته است، افزود: مطابق توافقی که درخصوص اعزام زائران ایرانی به حج 96 با عربستان شد در اولین گام هیئت مسکن جمهوری اسلامی ایران به عربستان رفت و حدود یک ماه و نیم برای تامین مسکن حجاج در عربستان بود تا مسکن هایی با شاخص های مورد نظر سازمان حج فراهم کند که اکنون کار این هیئت تمام شده است.

او گفت: تغذیه از دیگر موضوعاتی است که همچنان در حال پیگیری است تا تمهیدات لازم برای تامین غذای مناسب برای زائران اندیشیده شود، همچنین برای اعزام هیئت پزشکی مقدمات خوبی فراهم شده است تا امسال هم مانند سال های گذشته از خدمات خوب حوزه بهداشت و درمان زائران برخوردار باشیم.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: ثبت نام اولیه حجاج که اولویت اعزامشان اعلام و فراخوان شده اند انجام شده است و پنجشنبه 21 اردیبهشت مدیریت حج و زیارت همه استان ها در اطلاعیه ای جزئیات اسامی کاروان ها و درجات گروهی را همراه با قیمت هر کاروان اعلام می کنند.

او با اشاره به مرحله تکمیل ظرفیت حجاج باقیمانده نیز گفت: بعد از این مرحله ما یک مرحله ثبت نام مجدد داریم که زمان و جزئیات آن در اطلاعیه ای که سازمان حج و زیارت روز پنجشنبه صادر می کند، اعلام خواهد شد.

محمدی افزود: کاروان ها در 8 گروه که نسبت به درجه بندی هتل ها و نوع پروازها قیمتشان تعیین شده و بقیه خدمات یکسان است پیش روی زائران است.

او گفت: ثبت نام کنندگان در این مرحله 5 روزه برای انتخاب گروه های کاروان ها آزادی عمل دارند و ثبت نام کنندگان مرحله تکمیل ظرفیت باید از میان گزینه های موجود کاروان هایشان را انتخاب کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ما در سال94 که آخرین تشرف به حج بود ، 64 هزار نفر سهیمه اعزام داشتیم و امسال که 20 درصد به سهمیه همه کشورها اضافه شد، با توجه به عدم حضور کشورمان در حج 95، امسال موفق شدیم با پیگیری هایمان 35 درصد به سهمیه جمهوری اسلامی ایران اضافه کنیم و مجموع حجاج را به 86 هزار و 500 نفر برسانیم.

محمدی با اشاره به اینکه عربستان در توافق کلی با همه کشورها 50 درصد ظرفیت اعزام هر کشوری را توسط هواپیماهای این کشور و 50 درصد دیگر را با هواپیماهای ملی کشورها انجام می دهد گفت: ما در حال مذاکره هستیم که بتوانیم برای امسال سهم بیشتری برای هواپیمای جمهوری اسلامی ایران بگیریم.

او با بیان اینکه پروازهای ما از دوم مرداد با اعزام گروه های ستادی، عوامل آشپزخانه ها و دیگر مجموعه ها آغاز خواهد شد، افزود: اعزام کاروان های مدینه قبل، از نهم مرداد آغاز خواهد شد که اعزامشان تا 30 شهریور طول می کشد.

محمدی افزود:  از 20 مرداد هم کاروان های مدینه بعد مشرف می شوند که تا سوم شهریور طول خواهد کشید بنابراین کل اعزام ها از 9 مرداد تا 3 شهریور ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ما همه مواردی را که دغدغه حجاج و نگرانی مسئولان نظام بوده است به صورت قاطع دنبال کردیم و ساز و کار و فرآیندی در پیش گرفتیم تا دغدغه و نگرانی ها را رفع و خواسته های مورد نظر جمهوری اسلامی ایران را تامین کنیم.

محمدی با اشاره به تعداد گروه‌های ستادی و نیروی بعثه در حج 96 افزود: با وجود اینکه 35 درصد به سهمیه ایران اضافه شده است ولی نیروهای ستادی و نیروهای بعثه مقام معظم رهبری که نقش تعیین کننده و مهمی در مناسک حج دارند به همان میزان حج 94 باقی مانده است و حتی یک نفر هم به ترکیب نیروهای ستادی و بعثه اضافه نشده است.

محمدی با بیان اینکه وقتی از عوامل سخن می گوییم منظورمان مدیران کاروان ها، روحانیان و عوامل مجموعه را هم شامل می شود گفت: طبیعی است که هر چه تعداد کاروان ها اضافه شود به اقتضای آن تعداد نیروهای ستادی برای هر کاروان هم افزوده می شود به این ترتیب که ما در سال 94 مجموعا 450 کاروان داشتیم امسال بیش از 600 کاروان خواهیم داشت و این به این معنا است که امسال 150 مدیر کاروان، 150 روحانی و احتمالا 150 معاون هم به مجموعه نیروها اضافه خواهد شد.

او درباره تعداد ایستگاه های پروازی برای اعزام های 96 نیز گفت: در مجموع با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری،20 ایستگاه پروازی خواهیم داشت به این معنی که اعزام ها از 20 استان کشور انجام خواهد شد که ایستگاه های نزدیک هر استان به این 20 ایستگاه پروازی اضافه خواهد شد؛ به طور مثال ما در ایستگاه های پروازی تهران، زائران هشت استان دیگر را اعزام می کنیم چرا که فرودگاه امام خمینی (ره) نیز امسال با آمادگی و تمهیدات خوبی در کنار فرودگاه مهرآباد قرار است در مجموع انتقال 12 هزار زائر را برعهده بگیرند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°