15 درصد مردم سیگار می کشند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:51 - سه‌شنبه 30 مرداد 1397
تيراندازي در ايستگاه متروي کينگزبري انگلیس سه زخمي بر جاي گذاشت
کد خبر: ۴۹۸۸۰۵
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
معاون بهزیستی:
معاون پيشگيري و درمان اعتياد سازمان بهزيستي گفت: بيش از 15 درصد افراد جامعه به ویژه جوانان، سيگار مي كشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محسن روشن پژوه افزود: يكي از مأموريت هاي اصلي سازمان بهزيستي كشور پيگيري و درمان اعتياد است؛ در توصيه هاي منابع بين المللي و تجارب پژوهشي تأكيد بر چند اصل در موفقيت درمان اعتياد است.
وي گفت: برنامه هاي ما بايد معطوف به توسعه سلامت در اين زمينه باشد و منابع بين المللي و علمي بر مداخلات درماني در ترك اعتياد تاكيد دارد به خصوص اينكه اين مداخلات ادغام يافته و جامع نگر باشد.
عضو دانشگاه علوم پزشكي ايران با بيان اينكه بر اساس اين رويكردها، برنامه هاي ما نيز به صورت مداخلات چند جانبه در درمان اعتياد وترك سيگار در نظر گرفته شده است ادامه داد: براساس باورهاي قديمي و اشتباه تصور مي شد وقتي فردي استعمال توامان مواد مخدر و سيگار دارد، اولويت را به درمان مواد مخدر داده است و ترك سيگار را به تعويق مي اندازد در حاليكه در شواهد بين المللي به درمان همزمان مواد مخدر و سيگار تأكيد شده است.
روشن پژوه گفت: ما در همين زمينه با حمايت مركز پژوهش هاي كنترل دخانيات سازمان بهزيستي كشور طرح تحقيقاتي انجام داديم تا همزمان درمان اعتياد و ترك سيگار بررسي شود و البته شواهد نيز تأييد كرده است كه درمان هر دو اين ها باهم با موفقيت بيشتري همراه است.
وي با اشاره به اينكه چند استان و مركز استان منتخب شدند و آموزش هاي لازم براي توسعه اين الگو در نظر گرفته شده است افزود: در اين راستا نقاط ضعف و قوت اين طرح بررسي و آموزش هاي متعددي گذاشته شد و كار در استان ها آغاز شده است.
روشن پژوه ادامه داد: هدف از اجراي اين طرح پژوهش اين است كه ماندگاري درمان اعتياد را بالا ببريم و ترك سيگار را تقويت كنيم زيرا هر دو اين ها جزو آسيب هاي جدي كشور بخصوص جوانان است.
وي در ادامه افزود: بيش از 15 درصد افزايش جامعه سيگار را استعمال مي كنند و به همين دليل توسعه رويكرد پيشگيري در درمان اعتياد بسيار حائز اهميت است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۵°