برای احقاق حقوق مردم به صحنه آمده ام

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:49 - دوشنبه 01 مرداد 1397
وزیر امور خارجه آمریکا ( در جمع شماری از عناصر ضدانقلاب و مخالفان ایران) ، اتهامات آمریکایی‌ها علیه مردم و مسئولان ایران را تکرار کرد حمله پمپئو به ایران به علت اعدام راننده آشوبگری که سه نفر از ماموران نیروی انتظامی را در آشوب خیابان پاسداران به قتل رسانده بود حمایت وزیر امور خارجه آمریکا از گروهک منافقین پمپئو : مسئولان ایرانی (ظریف و ...) میانه رو نیستند، گرگ‌هایی در لباس میش هستند پمپئو : از طریق فضای مجازی پیام‌های خود را به معترضان ( آشوبگران و ... ) می رسانیم وزیر امور خارجه آمریکا: ترامپ در حمایت از اعتراض‌ها ( آشوب ها ، ناامنی و...) ساکت نخواهد نشست حمله وزیر امور خارجه آمریکا به سردار قاسم سلیمانی به علت گسترش نفوذ ایران در منطقه پمپئو(در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا به ایرانی ها اجازه ورود به آمریکا نمی دهید): می خواهیم آمریکا امن باقی بماند وزیر خارجه آمریکا: اگر ایران سیاست هایش را آنگونه که ترامپ می خواهد تغییر دهد امکان مذاکره وجود دارد پمپئو: با تشدید تحریم ها (قطع صادرات نفت ایران و ...) تلاش می کنیم به اهداف خود درباره ایران برسیم وزیر خارجه آمریکا: ما هم همان خواب ها و رویاهایی را می بینیم که معترضان(آشوبگران و ..) در ایران می بینند
خبر مهم
کد خبر: ۴۹۹۵۰۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۶
میرسلیم نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: علت اصلی حضور من در عرصه انتخابات این بوده که حقوق مردم بیش از این پایمال نشود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقا میرسلیم نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری که به طور همزمان از شبکه خبر و شبکه  دو سیما پخش شد، گفت: علت اصلی آمدن من به انتخابات تشخیص این موضوع بود که حقوق اساسی مردم زمین مانده و عملکرد دولت نتوانسته این حقوق را استیفاء کند.

او افزود: دولت فعلی هرچه کرد در حد شعار بوده و عملا اقدام عملی انجام نداده، امروز مشکل اصلی مردم بیکاری، رکود و بی رونقی فضای کسب و کار است که همه اینها به ناهنجاری های اقتصای از جمله انواع اختلاص ها ختم شده که نتیجه ای جز نگرانی از آینده ندارد.

او گفت: ما آمدیم تا برای این مشکلات چاره ای اساسی بیندیشیم تا به کمک مردم این مشکلات رفع شود.

میر سلیم افزود: فساد اقتصادی در جامعه ما تبدیل به مشکلی جدی شده که البته برازنده ایران نیست.

او گفت: ایران امروز نباید شاهد فساد اقتصادی در جامعه باشد، ما باید مفاسد را از ریشه که راس آن قوه مجریه است رفع و رجو کنیم، اگر این مشکل ساماندهی شود دیگر شاهد اختلاس و مفاسد اقتصادی نخواهیم بود.  او افزود: یکی از برنامه های اصلی دولت من این است که با هرگونه پیشنهاد رشوه از سوی هر قوه ای با قاطع برخورد شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: استفاده ابزاری از بیت المال مشکلی اساسی در دولت کنونی است به این صورت که یارانه ها به عده ای زیادی از نیازمندان پرداخت نمی شد که ناگهان در روزهای منتهی به انتخابات این حقوق مردم پرداخت می شود که نشان دهنده ضعف اساسی دولت یازدهم است.

او افزود: روش های نادرستی که این دولت برای کسب رای اتخاذ کرده کاملا نادرست است، در این دوره وزرا درگیر کارهای اقتصادی خود هستند این در حالیست که این وزرا باید خود را وقف مردم می کردند اما نکردند.

میر سلیم گفت: آقای روحانی برای برخورد با تضاد منافع وزرای خود، نیازمند لایحه قانونی نبودند بلکه ایشان خود باید با قاطعیت با این تضاد منافع برخورد می کردند.

او افزود: متاسفانه برخی از وزرای دولت کنونی حتی به سفارت های خارجی مراجعه و به دنبال تامین منافع خود بودند. این عملکرد ما را به فساد اقتصادی می رساند.

او افزود: دولت باید اطلاعات اقتصادی را به صورت شفاف در اختیار عامه مردم قرار دهد این درحالیست که دولت دوازدهم از این رانتهای اقتصادی برای تامین منافع خود بهره برده، این اقدام نیازمند مبارزه است که از دست این دولت بطور کامل خارج است و ادامه این روند قطعا کشور را با چالشی جدی روبرو می کند.

او گفت: تکالیف را قانون روشن کرده، اگر شاهد تضاد در این مورد هستیم نشانه تخلف از قانون است، اینکه دولت مردی در دوران خدمتیش ده ها میلیارد تومان ثروت اندوخته نشانه روشنی از ویژه خواری است زیرا حقوق و مزایای دولتی کاملا روشن و شفاف است.

او افزود: اگر دولتمردان از اعلام ثروت خود معزور هستند یا از دولت کناره گیری کنند یا اقداماتشان را به صورت شفاف ارائه دهند.

او گفت: چرا دولت مخفی کاری می کند و چرا به مردم نمی گویند چه کار کرده، اگر ویژه خواری صورت گرفته حقوق مردم باید استیفاء شود که اگر صورت نگیرد شاهد ناهنجاری های اقتصادی در جامعه خواهیم بود.

او گفت: دولت با قاچاق 25 میلیارد دلاری روبرو بود که در سال 95 به 12 میلبارد دلار کاهش یافته، از این میزان یک میلیارد آن سهم کولبران است و مابقی کار ویژه خوار های دولت است.

او افزود: هر یک میلیارد قاچاق 100 هزار شغل را به نابودی می کشاند بنابراین نسبت به این موضوع باید رسیدگی شود، حال چرا این امر زودتر صورت نگرفت و تازه امسال دولت توانسته تا حدی جلوی قاچاق را بگیرد؟ ادامه این روند نمی تواند ادامه پیدا کند زیرا افراد پاک دست باید پشت این امر قرار بگیرند تا این شرایط ساماندهی شود.

او گفت: واردات بی رویه دیگر قاچاق نیست بلکه همین کالا ها از موادی اصلی وارد کشور می شوند. برای ایجاد موازنه اقتصادی باید گمرک را در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم زیرساختها را اصلاح کنیم.

او افزود: قانون هدفمندی یارانه به درستی اجرا نشده که امروز امکانات کشوری در اختیار قاچاق چیان قرار گرفته است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ربا خواری جامعه را بیچاره می کند، این امر اقتصاد کشور را فلج می کند و حتی خانواده ها را به نابودی می کشاند که خود بانک مرکزی باید با این امر مبارزه کند اما این امر از دست کسی برمی آید که خود ذی نفع نباشد.

میرسلیم افزود: ظاهرا مسئولین بانک مرکزی خود صاحب چند بانک خصوصی هستند لذا نمی توانند با ربا خواری مبارزه کنند. چرا با نرخ تورم 8 درصد باید شاهد سود بانکی 15 درصد باشیم؟ به نظر می آید خود دولت ذی نفع است.

او گفت: موضوع نقدینگی به موضوع رکود وابسته است به این صورت که خروج از رکود خود موجب نقدینگی در کشور می شود اما اوضاع کنونی اقتصادی موجب می شود تا رفع رکود، کشور را وارد تورمی هولناک کند، ما نیازمند تولید هستیم و باید نقدینگی را به این سمت هدایت کنیم نه به سمت دلالی گری ها، بنابراین این روند باید اصلاح شود.

میر سلیم در ادامه گفت: مسکن ارزان از جمله  کارهایی است که دولت آینده باید سرلوحه کارهای خود قرار دهد. جوانان و کم درآمدها با مشکل مسکن مواجه هستند. دولت برای مسکن ارزان باید  کمک کند. اگر مسکن رونق بگیرد 200 تا 300 هزار شغل ایجاد خواهد شد که موجب خواهد شد از رکود خارج شویم. قیمت زمین را باید مجانی در نظر بگیریم و هزینه زیرساخت را در نظر داشته باشیم و مسکن را به صورت اجاره به شرط تملیک در اختیار مردم قرار دهیم. دولت باید حمایت کند تا مسکن ساماندهی شود.  دولت دوازدهم درباره مسکن مهر فقط شعار داد و فقط به نقد دولت قبل پرداخت ولی هیچ کاری در زمینه مسکن برای مردم انجام نداد.

دولت آینده باید به صورت هماهنگ با آنچه که از طرف مقام معظم رهبری ابلاغ شده است از جمله سیاست های اقتصاد مقاومتی توجه ویژه داشته باشد. باید بهره وری ها را افزایش داد. اولین مساله مهم این است که به قابلیت های خود توجه کنیم تا از پس مشکلات برآییم. در آینده حتما باید اول به قابلیت های خودی تکیه کنیم در ضمن برای اتحاد علمی و اقتصادی برون گرایی فراموش نشود. 
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶°    ۴۱°