جراحی زنان در صدر شکایات قصور پزشکی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:57 - دوشنبه 07 خرداد 1397
رئیس سازمان مدارس غیر دولتی : با موسسات یا مدارس غیردولتی که در بحث شهریه تخلف کنند برخورد جدی می شود زینی وند در برنامه تیتر امشب : اگر گزارش تخلفی داشته باشیم، بازرسان همان روز به سرعت بازرسی می کنند در صورتی که تخلف در دریافت شهریه محرز شود تا پایان ثبت نام در آن موسسه ناظر مقیم مستقر می شود زینی وند : قراردادهای بین اولیا و مسئولان مدارس باید به صورت الکترونیکی باشد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس : ما با مشکل تنوع مدارس روبرو هستیم و به همین علت نمی شود بر این مدارس به خوبی نظارت کرد احمدی : در برخورد با متخلفان در اخذ شهریه غیر قانونی باید جدی تر با این موضوع برخورد شود
کد خبر: ۵۰۰۱۵۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
رشته های جراحی زنان و زایمان بیشترین پرونده های شکایات مربوط به قصور پزشکی را تشکیل می دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رسیدگی به پرونده های قصور پزشکی در سال 1395 با رشد 27.2 درصدی مواجه بود به نحوی که تعداد این پرونده ها از پنج هزار و 670 مورد در سال 1394 به هفت هزار و 214 مورد در سال گذشته افزایش یافت.
 
بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، از هفت هزار و 214 پرونده قصور پزشکی که سال گذشته در کمیسیون های سازمان بررسی شد،‌ سه هزار و 126 پرونده منجر به محکومیت و چهار هزار و 88 مورد نیز تبرئه شد.
 
در سال گذشته و بر اساس آمارهای موجود در سازمان پزشکی قانونی کشور، بیشترین میزان شکایات به ترتیب مربوط به رشته های جراحی زنان و زایمان و نازایی با یکهزار و 157، جراحی عمومی با 976، جراحی ارتوپدی با 731، دندانپزشکی با 686 و پزشکی عمومی با 522 مورد است.
 
بررسی های آماری پنج سال گذشته سازمان (1391 تا 1395) نشان می دهد که رشته جراحی زنان و زایمان همواره در صدر آمار شکایات قصور پزشکی قرار داشته است ضمن آنکه هر سال نیز با رشد آن نسبت به سال قبل مواجه بوده ایم.
 
به طور کلی در پنج سال گذشته چهار هزار و 157 شکایت در حوزه زنان و زایمان به پزشکی قانونی ارائه شده که رتبه اول آمار شکایات را به خود اختصاص می دهد.
 
یادآور می شود در سال گذشته کمترین میزان شکایات قصور در رشته های پزشکی قانونی با هفت، روماتولوژی با 10، داخلی کلیه با 13 و غدد با 14 مورد ثبت شده است.
برچسب ها: پزشکی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۳۱°