کمک 570 میلیاردی مردم به کمیته امداد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:52 - چهارشنبه 21 آذر 1397
هيئت صنعا در گفتگوها درباره اوضاع یمن درسوئد دستیابی به توافق براي تبديل فرودگاه صنعا به فرودگاهي داخلي را تکذيب کرد دولت پاکستان وبسایت‌ های صدای آمریکا در این کشور را به علت انتشار «گزارش‌های مغرضانه و دروغ» مسدود کرد دیوان دادگستری اروپا با درخواست «مبارک» رئیس جمهور برکنارشده مصر برای لغو توقیف دارائی هایش در کشورهای اروپائی مخالفت کرد نظامیان صهيونيست در ادامه یورش به مناطق مختلف کرانه باختری در منطقه فلسطینی نشین"نبي صالح" پست هاي بازرسي برپا کرد جنبش فلسطینی فتح در واکنش به يورش نظاميان صهيونيست به شهرهاي کرانه باختري، حالت آماده باش عمومي اعلام کرد
کد خبر: ۵۰۰۶۹۷
تاریخ انتشار: شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد گفت: سال گذشته 270 میلیارد از محل زکات جمع آوری شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی محمد ذوالفقاری گفت: 300 میلیارد ریال صدقه و 270 میلیارد ریال زکات پرداختی خیران به کمیته امداد در سال 95 بوده است.
 
وی اضافه کرد: 25 درصد از منابع کمیته امداد در سال 95 مربوط به کمک های مردمی برای مساعدت به نیازمندان بوده است.
ذوالفقاری با اشاره به اینکه بخشی از نیازهای کمیته امداد را دولت در اختیار این نهاد قرار می دهد، گفت: 75 درصد از اعتبار کمیته امداد از بخش دولتی است و بقیه از کمک های مردمی تامین شده که این میزان در سال گذشته هزار و 460 میلیارد تومان بوده است.
 
وی افزود: در بعضی از استان ها مشارکت مردم در جشن نیکوکاری بیشتر از زکات است که نشان می دهد در این مناطق به خوبی در حوزه زکات کار نشده است و همت والای دست اندرکاران و افزایش مهارت دینی مردم را می طلبد.
 
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد، وظایف کمیته امداد را زنده کردن فرهنگ احسان، نیکوکاری، خیرخواهی و خیراندیشی در جامعه بیان کرد و افزود: اگر به فقر در جای خودش رسیدگی نشود عوارض باقی مانده از فقر تشدید شده بیشتر خواهد شد و در جامعه نتایج عینی آن ملموس می شود.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد در ادامه به کمک بیشتر علمای دینی در شهرها و روستاها اشاره کرد و افزود: بایستی علما برای افزایش دانش دینی مردم در حوزه زکات و انفاق کمک کنند تا مردم با آگاهی هرچه بیشتر زکات اموال خود را پرداخت کنند.
وی افزود: اگر امکانات لازم به روستاها تزریق شود قطعا توسعه همه جانبه در این مناطق اتفاق می افتد و زکات در داخل استان می تواند از  حاشیه نشینی جلوگیری کند و مهاجرت به شهرها را کاهش دهد.
ذوالفقاری با بیان اینکه امکانات کمیته امداد به تنهایی جوابگوی نیازهای مددجویان نیست، گفت: با پرداخت زکات، نیازهای محرومان و نیازمندان در حوزه های مختلفی از جمله اشتغال، تامین جهیزیه و پروژه های عمرانی تامین خواهد شد.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد با  تاکید بر ضرورت بهره مندی  از حجم اقتصادی زکات افزود: هر روستایی همان قدر که زکات پرداخت کند دولت هم به همان مقدار به نیازمندان کمک خواهد کرد و هدف گذاری خوبی انجام شده است که در مدت کوتاه می توانیم بخشی از نیازهای نیازمندان را برطرف کنیم.
برچسب ها: کمیته امداد ، زکات ، صدقه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°