یک و نیم میلیون خانوار زیر پوشش کمیته امداد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:01 - شنبه 02 تير 1397
رويترز: بازداشت تماشاگران خاطي ديدار آرژانتين و کرواسي
کد خبر: ۵۰۴۱۴۵
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
معاون توسعه مشاركت هاي مردمي كميته امداد بر كاهش سن خيرين در جامعه تاكيد كرد و گفت: 1/5 ميليون خانوار در كشور زيرپوشش كميته امداد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ذوالفقاری با اشاره به اينكه سن خيرين در كشور به 35 سال رسیده است، افزود: بدون شك با برنامه‌ريزي صحيح و فرهنگ‌سازي مي توان به سمت جذب خيرين جوان در جامعه حركت كرد.
او افزود: كاهش سن خيرين از جمله اهداف كميته امداد محسوب مي‌شود كه در اين زمينه آشنايي دانش آموز با فرهنگ نوعدوستي از طريق برنامه‌هاي مهمي مانند برپايي جشن نيكوكاري در مدارس در دستور كار است.
معاون توسعه مشاركت هاي مردمي كميته امداد به ارتباط سيستمي 10 ميليون خانوار با نهاد مزبور اشاره كرد و گفت: اين مشتركان در قالب صدقات و حاميان اكرام ايتام و طرح محسنين، زكات، فطريه و پرداخت فطريه با اين نهاد همكاري دارند.
او در ادامه با بيان اينكه 25 درصد منابع كميته امداد از مشاركت هاي مردمي و كمك هاي خيران تامين مي شود بر لزوم اعتماد سازي بيشتر و افزايش سهم اين مشاركت در جامعه است.
ذوالفقاري با اعلام اينكه در حال حاضر 1/5 ميليون خانوار در كشور تحت پوشش كميته امداد است، گفت: حوزه مشاركت هاي مردمي علاوه بر ساماندهي كمك هاي مردمي مسئوليت توسعه و ترويج فرهنگ انفاق، نيكوكاري و احسان بين آحاد جامعه را به عهده دارد.
او همچنين بر فرهنگ سازي در زمينه كمك به محرومان و نيازمندان تاكيد و يادآورشد: براي ترويج فرهنگ انفاق و نيكوكاري به استفاده از همه ظرفيت هاي فرهنگي در جامعه نياز است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°