آملی لاریجانی: اظهارات ضدایرانی آمریکا نتیجه چراغ سبز برخی ها در داخل است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:27 - پنجشنبه 06 ارديبهشت 1397
واحدهای اول و دوم نیروگاه سد داریان در شهرستان پاوه با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید وزیر نیرو: سال آبی جاری خشک ترین سال در نیم قرن اخیر بوده است اردکانیان: جداسازی آب آشامیدنی و آب بهداشتی در اولویت برنامه های وزارت نیرو قرار دارد آغاز رقابت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته در آزمون امسال بیش از ۷۳۵ هزار داوطلب با هم رقابت می کنند نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دهه دوم خرداد اعلام می شود برنامه شهر فرنگ با موضوع «نمایشگاه کتاب تهران در ایستگاه سی و یکم»؛ شبکه خبر، امشب ۲۱:۱۵
کد خبر: ۵۰۵۵۲۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳
رئیس قوه قضائیه با انتقاد از اظهارات اخیر ضد ایرانی آمریکا گفت: اینان که با چراغ سبزشان زمینه اینگونه اقدامات را برای آمریکا مهیا می کنند، محارب و مفسد فی الارض اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از  اداره كل روابط عمومي قوه قضائیه، آيت الله آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي افزود: امروز كشورهاي سلطه تلاش مي كنند كه با ايران هراسي، توجه جهان اسلام را از دشمن قديمي و واقعي اش يعني رژيم صهيونيستي برگردانند و نگاه ها را معطوف به ايران كنند. اين جنايتي است كه توسط آمريكا و اذناب آن در جهان اسلام صورت مي گيرد. بر همين اساس همگي موظفيم با گراميداشت روز جهاني قدس و حضور باشكوه در راهپيمايي اين روز، توطئه رژيم صهيونيستي و كشورهاي سلطه را خنثي كنيم و اين روز را به عنوان نماد عظيم وحدت جهان اسلام در برابر دشمن حقيقي مسلمانان مطرح كنيم.

رئيس دستگاه قضا در بخش ديگري از سخنان خود با تأكيد بر لزوم پاسخ قاطع به اظهارات مداخله جويانه وزير خارجه آمريكا، اين دشمني ها را داراي سابقه طولاني دانست.

آيت الله آملي لاريجاني گفت: نيروهاي امنيتي، وزارت اطلاعات و سپاه بايد توجه داشته باشند كه چه كساني از داخل به دشمن چراغ سبز نشان مي دهند. كساني كه با دشمن همكاري ميكنند برخي محاربند و برخي مفسد في الارضند و بايد اقدامات آنها به دقت مورد توجه قرار گيرد.

رئيس قوه قضائیه با اشاره به تصويب تحريم هاي جديد سناي آمريكا عليه جمهوري اسلامي ايران افزود: دشمني هاي آمريكا كه جلوه هاي متعددي دارد روز به روز تشديد مي شود و گروهي كه در حال حاضر در رأس قدرت اين كشور قرار گرفته اند گرچه در اصل مواضع با اسلاف خود مشتركند اما در ابراز دشمني صريح ترند.

آيت الله آملي لاريجاني يكي از مظاهر اين دشمني را سفر اخير رئيس جمهور آمريكا به عربستان و تحريك كشورهاي منطقه عليه جمهوري اسلامي دانست و افزود: تحريم هاي اخير سنا جلوه ديگري از دشمني هاي آمريكاست كه گرچه اين گونه اقدامات، سابقه اي طولاني دارد اما اينكه آمريكايي ها بر خلاف برجام دست به اين كار زده اند و عملاً اين توافق را تبديل به يك امر يك طرفه به نفع آمريكا كرده اند، غيرقابل قبول است.

رئيس قوه قضائیه با بيان اينكه هيچ ملتي زير بار چنين مذلتي نخواهد رفت بر اقدام متقابل جمهوري اسلامي براي پاسخ قاطع به آمريكا تأكيد كرد و گفت: يكي ديگر از اين دشمني ها سخنان غير ديپلماتيك و خارج از عرف وزير امور خارجه آمريكا در روزهاي اخير بود كه حسب برخي گزارشات گفته است ما بايد جمهوري اسلامي را در زمينه انرژي هسته اي و توليد سلاح اتمي مهار كنيم و همچنين از گروه هايي كه در داخل ايران وجود دارند براي تغيير مسالمت آميز قدرت و حكومت اين كشور استفاده و حمايت كنيم.

آيت الله آملي لاريجاني چنين اظهاراتي را بسيار بد و توهين آميز توصيف كرد و با تأكيد بر لزوم پاسخ قاطع به چنين اظهاراتي افزود: متاسفانه عده اي در داخل كشور به دشمنان چراغ سبز نشان مي دهند و با ارسال برخي سيگنالها موجب ايجاد طمع در دشمنان مي شوند. برخي از اين افراد محاربند و برخي مفسد في الارضند و بر اين اساس نيروهاي امنيتي به ويژه وزارت اطلاعات و سپاه بايد كاملاً هوشيارانه، اين قبيل گروه ها را رصد و كشف كنند. قوه  قضاييه نيز بدون هيچ گونه هراسي از هياهوها و تبليغات مدعيان حقوق بشر با اين افراد برخورد خواهد كرد.

رئيس قوه قضائیه با بيان اينكه ملت ايران پاي اين نظام و آرمانهاي آن ايستاده و هيچ مجالي به دشمن نخواهد داد گفت: بيش از 30 سال است كه آمريكايي ها چنين روياهاي خامي را در ذهن خود پرورش مي دهند و هميشه هم تيرشان به سنگ خورده  است زيرا مردم ما تحت عنايات حضرت حق و با رهبري هاي داهيانه حضرت امام (قدس الله نفسه الزكيه)  و مقام معظم رهبري (مدظله العالي) همواره در صحنه حضور داشته و از نظام خود دفاع كردند.

آيت الله آملي لاريجاني با تاكيد بر لزوم هوشياري هر چه بيشتر نيروهاي امنيتي و قضات شريف دستگاه قضايي براي رديابي نفوذ دشمن گفت: خطر نفوذ در ايام اخير تشديد شده است و همه دستگاه هاي مرتبط بايد ابعاد مختلف اين نفوذ را تحت نظر داشته باشند. 

رئيس قوه قضائیه افزود: جمهوري اسلامي تنها با اقتدار و استحكام خود و اتكا به توان و نيروي داخلي به ويژه در زمينه هاي گوناگون اقتصادي مي تواند از مخاطرات عبور كند و در برابر دشمني ها و توطئه ها بيمه شود.

آيت الله املي لاريجاني در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به تدوين برنامه چهارم توسعه قضايي هماهنگ با برنامه ششم توسعه كشور گفت: بيش از يك سال روي برنامه چهارم توسعه قضايي از سوي معاونت راهبردي قوه قضاييه كار شده و نظرات مختلف از دادگستري هاي سراسر كشور جمع آوري شده است كه از اين بابت از همه كساني كه در تهيه اين برنامه تلاش كرده اند خصوصا معاون محترم راهبردي قدرداني مي كنيم.

رئيس قوه قضائیه با تأكيد بر لزوم همكاري و هماهنگي همه اجزاي دستگاه قضايي در اجرا و نظارت بر اين برنامه، افزود: اين برنامه با 19 هدف راهبردي و با 65 راهبرد، 307 برنامه راهبردي و 1507 برنامه عملياتي، نقشه راه قوه قضاييه در پنج سال آينده را ترسيم مي كند.

آيت الله آملي لاريجاني با تاكيد بر اهميت برنامه محور بودن همه اقدامات به ويژه در دستگاه قضايي، رهنمودهاي مقام معظم رهبري خطاب به قوه قضاييه مبني بر لزوم داشتن برنامه اي منسجم را مورد اشاره قرار داد و گفت: اميدواريم با همكاري و هماهنگي همه بخش هاي دستگاه قضايي و تلاش مسئولان عالي قوه قضاييه، اين برنامه به عنوان شاخصي براي سنجش ميزان توفيق قوه قضاييه در اجراي وظايف و ماموريت هايش به خوبي اجرا شود. البته يكي از اركان بسيار مهم براي اجرايي شدن برنامه چهارم توسعه قضايي، تامين بودجه و اعتبارات است كه اميدواريم دولت و مجلس محترم نيز در اين زمينه با دستگاه قضايي همكاري كنند.

رئيس دستگاه قضا همچنين با اشاره به سپري شدن روزهاي پاياني ماه مبارك رمضان بر ضرورت بهره مندي از ايام باقي مانده اين ماه تأكيد و گفت: وصول به فضل الهي نيازمند اقتضائات و استعدادهايي است چنانكه خداوند نيز مي فرمايد «و ان ليس للانسان الا ما سعي» بنابراين اميد مي رود كه با تلاش براي بهره مندي از فيوضات اين ماه در ايام باقي مانده همانطور كه در شب هاي قدر نيز تلاش شد مواهبي از اين شب ها عايد شود و  بتوانيم هر چه بيشتر به فضل و عنايت الهي دست يابيم.

رئيس قوه قضائیه ماه مبارك رمضان را فرصتي مغتنم براي تهذيب نفس و نورانيت باطن توصيف كرد و با اشاره به مضامين قرآني دعاهاي وارده در اين ماه، افزود: همه اين مناجات ها و راز و نيازها مقدمه اي است براي ياد حقيقي خداوند و ايمان به حاكميت مطلق او زيرا ريشه بسياري از مشكلات به همين عدم توجه خاص انسان و غفلت او از سيطره مطلق حق تعالي بر همه عوالم بازمي گردد. اگر انسان ايمان قلبي پيدا كند كه هر آنچه در اين عالم وجود دارد قائم به حق تعالي است بسياري از خودپرستي ها و خود محوريها از بين خواهد رفت.

بحث و بررسي پيرامون آيين نامه اصلاحي تعيين گروه هاي شغلي و ضوابط مربوط به ارتقا گروه و تغيير مقام قضات در دستور كار امروز مسئولان عالي قضايي قرار داشت.  
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°