اژه ای:‌ فتنه ای جدید در پیش است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:41 - پنجشنبه 03 خرداد 1397
بر اساس بخشنامه رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی، از اول تیر، ارائه خدمات به مردم در محلی غیر از میز خدمت(حضوری یا الکترونیکی) ممنوع است در سالروز آزادسازی خرمشهر بیش از ۳۰۰ برنامه در سراسر کشور اجرا می شود "سید مصطفی موسوی" مجری و مدیحه سرای برنامه های معارف رسانه ملی درگذشت مرحوم موسوی اجرای برنامه‌هایی همچون"کوی محبت"و "خدایی که در این نزدیکی است"را به عهده داشت ویرایش رشته محل‌های انتخابی داوطلبان دکتری تخصصی سال ۹۷ دانشگاه آزاد آغاز شد مهلت ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۷ امروز پایان می یابد برنامه شهر فرنگ با موضوع «سینمای ایران و تولیدات عظیم» ؛ شبکه خبر، امشب ۲۱:۱۵
کد خبر: ۵۰۷۱۶۹
تاریخ انتشار: جمعه ۰۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
سخنگوی قوه قضائیه: علت اینکه قوه قضائیه این همه تخریب می شود، این است که دشمنان منافع خود را در خطر می بینند و به فکر فتنه ای جدیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه تهران گفت: دشمنان، شیاطین بزرگ، آمریکا و دیگران که منافعشان را در خطر می بینند و می دانند که سد راه غارتگران، سد راه متجاوزان، سد راه جانیان و اشرار چه کسانی هستند؛ تلاش می کنند سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، قوه قضائیه و بعضی از شخصیت های موثر را که سد راه خود می بینند؛ تخریب کنند.  
وی ادامه داد: احساس می کنند اینها سد راه هستند و باید این سد راه را برداشت اما چگونه؟ اژه ای با اشاره به اینکه آنها از روش هایی چون حذف فیزیکی، استفاده می کنند، گفت: از ابتدای انقلاب چه کسانی ترور شدند، شهید قدوسی، شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید لاجوردی و دهها و صدها عناصر موثر و دانشمندان در نظام و انقلاب را در رده های مختلف از کشاورز و کاسب و بازاری گرفته تا دانشجو و استاد را ترور کردند و اگر نشد ترور فیزیکی کنند ترور شخصیت می کنند و اگر نشد آنها را لااقل با نشر اکاذیب با دروغ پردازی مورد تهمت و اتهام قرار می دهند به گونه ای که به زعم باطن خودشان ذهن مردم را نسبت به آنها مشوش کنند و اعتماد مردم نسبت به آنها کم شود تا تیغ دادگاه های انقلاب کند شود.  
اژه ای گفت: دشمان تلاش می کنند تیغ سپاه و نیروهای مسلح و نیروی انتظامی کند شود و علیه اینها تخریب می کنند و من به عنوان یک تجربه فردی که از اول انقلاب تا امروز در دستگاه قضایی بوده و بخشی از فعالیت هایم در دستگاه های اجرایی بوده است و موضوعات را از نزدیک دیده ام، می گویم که اول انقلاب دیدیم که علیه دادگاه های انقلاب و کمیته های انقلاب و سپاه هم که تازه تاسیس شده بود، خیلی تخریب می شد و بعد از این تخریب ها یک اقدام خطرناک در کشور اتفاق افتاد.  
سخنگوی قوه قضائیه افزود: دشمن شروع کرد علیه ارتش تبلیغ کردن که ارتش می خواهیم چه کار؟ ارتش چنین و چنان است و علیه کمیته ها و دادگاه های انقلاب تبلیغ کردند علیه عناصر موثر در نظام تبلیغ کردند و بعد دیدیم که جنگ تحمیلی شروع شد و باز می بینیم که این تخریب ها را تشدید می کنند علیه همین نهادها و عناصر. تشدید می کنند و بنی صدری پیدا می شود خودخواه و مغرور به رای اکثریتی که فکر می کند به شخص او رای دادند و نمی داند مردم به رئیس جمهور به عنوان نماینده نظام و نماینده مردم برای حل مشکلات رای داده اند.  
اژه ای ادامه داد: این بنی صدر خودخواه و مغرور؛ مردم را تحقیر می کند می گوید اینها چماق به دست اند، کمیته ها را تخطئه می کند، سپاه را تخطئه می کند، عناصر مهم نظام را مثل شهید بهشتی تخطئه می کند، بنی صدر دل به بیرون می بندد و به جای تمرکز در زمان جنگ علیه جنگی که به ما تحمیل شده است وارد حاشیه ها می شود و در همین دانشگاه تهران یادتان هست که چه ها که نکردند.  
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اینکه همه جریان های ضد انقلاب زیر چتر بنی صدر علیه نظام جمع می شدند، گفت: کسانی که اصلا بنی صدر را قبول نداشتند و تا دیروز با هم اختلاف داشتند و روبروی هم ایستاده بودند از چپ و راست از باقیمانده نظام ستمشاهی از عوامل مزدور حزب بعث که در اینجا بعنوان ستون پنجم کار می کردند همه زیر چتر بنی صدر جمع می شوند و بنی صدر مغرور به این رای که مردم به او داده اند، مردم را تحقیر می کند و نهادها را تخریب می کند و بعد احساس می کنیم که خطری در پیش است و یک جریانی قرار است به او بپیوندد. 
اژه ای اظهار داشت: همه تخریب ها را کردند و برخی از این تخریب ها می دیدیم از زبان یک مقام مسئول مثل رئیس جمهور وقت آقای بنی صدر و از تریبون رسمی در این دانشگاه تهران مسائلی برپا می شود و اتفاقات سال 60 رخ می دهد.  
اژه ای گفت: این افراد علیه افراد موثر نظام تبلیغ می کنند و بعد جریان ترورهای سال 60 رخ می دهد و هزاران انسان را به خاک و خون می کشند و همین طور در ادامه می بینیم بعدها دوباره بر اثر جنایاتی که کردند، انزجار مردم بیشتر شد و همه مردم فهمیدند چه اتفاقی افتاده، چند صباحی بعد دوباره با یک ترفند جدید تخریب ها را شروع کردند و قضایای سال 70 اتفاق افتاد و پس از آن که مردم و مسئولین متوجه شدند باز ترفندی جدید زدند و تخریب ها به فتنه سال 88 انجامید که چه ظلم ها به مردم نشد چه خسارت ها و آسیب ها به مردم نشد و دشمن چه سواستفاده ها نکرد. 
وی تصریح کرد: برادران من امروز تخریب علیه سپاه، علیه بسیج، علیه افراد موثر و علیه دستگاه قضائی شدت گرفته است، به تجربه گذشته که نگاه می کنم فکر می کنم یک فتنه جدید در پیش است، یک اقدام جدید در پیش است.  
وی در پایان گفت: آمریکا به یک نحو کرکری می خواند، برخی از کشورهای غربی یک جور دیگر کرکری می خوانند، در منطقه دارند کارهایی را می کنند، آرایش نظامی دارند می گیرند، افراد در داخل از لسان مسئولین، ملت تحقیر می شوند، سپاه تحقیر می شود، دستگاه قضائی تحقیر می شود گمانم یک توطئه ای یک فتنه ای جدید در پیش است که باید همه هوشیار باشیم.
 
قوه قضائیه در برقراری امنیت کشور نقش ویژه ای دارد 
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه تهران گفت: امروز که بسیاری از کشورهای دنیا و منطقه در ناامنی به سر می برند و هزاران انسان جان خود را از دست می دهند، امنیت کشورمان با نقش فعال نهادهایی مانند قوه قضائیه شکل گرفته است.
 وی گفت: قوه قضائیه در سال های اول انقلاب با وجود انقلابی نوپا و ضعف نظام اطلاعاتی، از طریق دادگاه های انقلاب با هر جریانی که قصد ناامنی داشت با جدیت مقابله کرد و با همکاری مردم و سایر دستگاه های انقلابی در سال های 58 و 59 با کسانی که قصد کودتا داشتند، مقابله کرد. 
معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: با شروع جنگ تحمیلی و مشکلات امنیتی در داخل کشور از طرف گروه های مسلح با وجود مشکلات بسیار، دادگاه های انقلاب در مقابل تروریست ها، اشرار و مفسدان ایستادند. 
محسنی اژه ای تاکید کرد: کسانی که امکان بازگشت آنها به دامن انقلاب وجود داشت با دقت زیاد و با صرف زمان بسیار بازگردانده شدند و افراد لجوج و معاند به سزای اعمال خود رسیدند. 
وی گفت: در مقابله جریان های ناامن کننده کشور، قوه قضائیه ایستادگی کرد و با همکاری دستگاه های مختلف در مقابل تروریست ها، فتنه گران، جاسوس ها، نفوذی ها و جریان های تکفیری ایستادگی و با قاطعیت عوامل آنها را مجازات کرد. 
 
برخورد قوه قضائیه با کسانی که علیه منافع عمومی و مردمی فعالیت می کنند 
 سخنگوی دستگاه قضا یکی دیگر از اقدامات مهم قوه قضائیه را حفظ منافع مردم و اموال عمومی دانست و در این زمینه افزود: در اوایل انقلاب دادگاه های انقلاب کلیه کسانی را که اموال مردم را غارت کرده بودند به مجازات رساند و تا جایی که امکان داشت اموال عمومی و مردمی را به صاحبان اصلی آنها بازگرداند. 
محسنی اژه ای گفت: افراد معدودی که انفال و اموال عمومی را غارت کرده بودند در دادگاه های انقلاب به مجازات رسیدند و این اموال در اختیار دولتی که تازه پا گرفته بود، قرار گرفت. 
وی افزود: بخش قابل توجهی از این اموال نیز در اختیار نهادهای انقلابی مانند بنیاد شهید، بنیاد مستضعفان، بنیاد 15 خرداد و امثال آن قرار گرفت تا صرف کمک به محرومان و نیازمندان شود. 
معاون دستگاه قضا گفت: از آن تاریخ تاکنون نیز قوه قضائیه می کوشد با کسانی که علیه منافع عمومی و مردمی فعالیت می کنند، برخورد کند. 
محسنی اژه ای افزود: در سال های اخیر نیز یکی از مسائل و مشکلات کشور تعدی به انفال و منابع طبیعی کشور است. 
وی گفت: با کمال تأسف برخی نهادهای دولتی نتوانسته اند به وظیفه خود عمل کنند و قوه قضائیه در این موارد حتی بدون گزارش وارد عمل شده است و هزاران هزار هکتار زمین های منابع طبیعی را پس گرفت که به دولت واگذار کرده است. 
سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: با بسیاری از کسانی که با دور زدن قانون و تقلب زمین های کشاورزی را از دست کشاورزان با قیمت های بسیار ناچیز درآورده بودند مقابله شد و ضمن جلوگیری از اینگونه اقدامات از رشد آن نیز کاسته شد. 
 
کوتاهی مسئولین در قبال وظایف محول شده  
محسنی اژه ای ادامه داد: پرونده های 3 هزار میلیاردی، چند هزار میلیاردی نفتی، صندوق ذخیره فرهنگیان، بانکی، ارزی و تعاونی های اعتباری از اقدامات مهم قوه قضائیه در سال های اخیر بوده است.  
وی گفت: در پرونده تعاونی های اعتباری متأسفانه وزارت تعاون سابق مجوزهایی داده بود که اکنون برای مردم، قوه قضائیه و سایر دستگاه ها مشکلات بسیاری بوجود آورده است. 
سخنگوی قوه قضائیه افزود: وزارت تعاون با وجود اعطای این مجوزها تعاونی های اعتباری شکل گرفته را رها کرد، بر آنها نظارت نکرد و این بی توجهی مشکلات اخیر را بوجود آورده است ضمن آنکه در دو سال اخیر حتی یک بار نیز از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در این مورد سوال نشده است. 
محسنی اژه ای گفت: اگر شرایط دادن مجوز براساس قانون صورت می گرفت و همچنین نظارت بر این تعاونی ها به صورت جدی انجام می شد مسائلی که الان شاهد آن هستیم شکل نمی گرفت و مشکلات موسساتی مانند ثامن الحجج، میزان، آرمان و کاسپین اکنون وجود نداشت. 
وی افزود: در اینجا از مردم، دولت و همه دستگاه ها استمداد می طلبیم که به قوه قضائیه کمک کنند چرا که مقابله با این مشکلات، تنها کار قوه قضائیه نیست. 
 
همکاری با دولت برای خروج از رکود
محسنی اژه ای که به مناسبت هفته قوه قضائیه در مراسم نمازجمعه سخنرانی می کرد، همچنین گفت: امروز دنیا با شرایطی روبروست که نظام سلطه تلاش دارد، سلطه خود را بر ملت های جهان افزایش دهد. 
وی افزود: در شرایطی که کشورهای منطقه در آتش استکبار می سوزد، نظام سلطه می کوشد فشار را بر جمهوری اسلامی ایران بیشتر کند و در این شرایط وحدت، همدلی و تشریک مساعی امری ضروری تر است. 
سخنگوی قوه قضائیه گفت: البته وحدت و همدلی با تمسک به حبل الله متین، تمکین به امر ولی امر مسلمین و قانون شکل می گیرد و نمی توان گفت وحدت؛ اما هر کس راه خود را برود. 
محسنی اژه ای افزود: قوه قضائیه در سالی که اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است، وظیفه خود می داند با سایر قوا در این چارچوب همکاری کند. 
وی گفت: ما وظیفه خود می دانیم با تمام اعضای دولت همکاری کنیم تا گره از کار مردم باز شود و دولت توان خروج از رکود را داشته باشد. سخنگوی قوه قضائیه افزود: ما وظیفه خود می دانیم برای سرمایه گذاری امنیت کامل ایجاد شود و تلاش می کنیم به همراه دولت در مقابل مفسدان ایستادگی شود و زمینه فساد از بین برود. 
محسنی اژه ای گفت: قوه قضائیه می کوشد دولت در مبارزه با قاچاق و حمایت از تولید داخلی به موفقیت برسد و این گرانی ها مشکلات و مسائل مختلف در زمینه های فرهنگی و سیاسی از بین برود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۶°