توضیحات دادستانی تهران درباره حکم جلب بقایی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:03 - چهارشنبه 01 اسفند 1397
جنگنده‌های متجاوز سعودی شهرستان «افلح الشام» در استان حجه یمن را بمباران کردند
کد خبر: ۵۰۹۴۹۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳
دادستانی تهران دراطلاعیه ای اعلام کرد: احضار معاون اجرایی رئیس جمهور دهم به اتهام های مالی صورت گرفت و به خاطر خودداری نامبرده از حضور در دادسرا، حکم جلب صادر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
روابط عمومی دادستانی تهران امروز پنجشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: برخی افراد که از حامیان «حمید بقایی» هستند، با انگیزه های نامعلوم اطلاعات نادرستی را در خصوص بازداشت این فرد منتشر کرده اند.
 
دادستانی تهران در اطلاعیه خود نوشت: جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند که حمید بقایی با عناوین اتهامات مالی از سوی بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار، پس از ابلاغ قانونی و استنکاف از حضور در دادسرا، طبق مقررات قانونی جلب و توسط ضابطین قوه قضائیه به شعبه بازپرسی معرفی می ­شود.
 
پس از حضور متهم در شعبه بازپرسی و تفهیم و اخذ دفاعیات از وی و بررسی محتویات پرونده، مشارالیه پس از صدور قرار تامین قانونی توسط بازپرس پرونده به لحاظ عجز از تودیع وثیقه به زندان معرفی شده است.
 
بنابراین اقدامات صورت گرفته بر اساس موازین قانونی و با رعایت حقوق متهم بوده و هر گونه اظهار نظر غیر کارشناسانه و بدون اطلاع از موضوع، تشویش اذهان عمومی محسوب و اقدام قانونی را در پی خواهد داشت.
 
حمید بقایی معاون اجرایی رئیس دولت دهم 18 تیر ماه امسال پس از حضور در دادسرای رسانه بازداشت شد.  
متعاقب دستگیری این فرد، محمود احمدی نژاد در نامه ای خواستار آزادی او شد. همچنین «علی اکبر جوانفکر» مشاور رسانه ای «محمود احمدی نژاد» نیز روز پنجشنبه از اعتصاب غذای «حمید بقایی» معاون اجرایی دولت دهم خبر داد.
 
«علی اکبر جوانفکر» در کانال تلگرامی خود نوشت: این اعتصاب غذا در اعتراض به بازداشت غیرقانونی انجام شده است.
مشاور رسانه ای «محمود احمدی نژاد» افزود: آقای بقایی در هنگام بازداشت از عوارض ناشی از بیماری گوارشی و ضعف مفرط جسمی رنج می برد.
او گفت: این عوارض ناشی از 225 روز بازداشت انفرادی عارض شده است، بنابراین اعتصاب غذای او و شرایط بازداشت، سلامتی بقایی را به طور جد به مخاطره می اندازد.
 
غلامحسین محسنی اژه ای روز 27 فررودین ماه سال جاری در یکصد و دهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه درباره وضعیت پرونده حمید بقایی معاون اجرایی دولت دهم گفته بود: پرونده بقایی مفتوح و درحال رسیدگی است.
وی تصریح کرد: هنوز بیگناهی یا گناهکار بودن بقایی ثابت نشده است.
 
بقایی به همراه «محمود احمدی نژاد» در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نامزد انتخابات شدند. شورای نگهبان صلاحیت هیچیک از آنان را احراز نکرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °