افتتاح رسمی خط لوله انتقال گاز دامغان - کیاسر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:40 - سه‌شنبه 25 تير 1398
رهبر انقلاب (در دیدار ائمه‌ جمعه سراسر کشور): سلوک و رفتار مردمی ائمه جمعه ضروری است حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: نماز جمعه امری بسیار مهم، «تأمین کننده نیاز جامعه به ذکر اجتماع و همدلی» و «زمینه ساز استقرار گفتمان‌های عالی و بصیرت بخش» است رهبر انقلاب: توفیقات ملت و نظام جمهوری اسلامی در مقابل چشمان حسرت زده غربی‌ها روز به روز بیشتر خواهد شد حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: آفت بزرگ دولت‌های غربی تکبر آنهاست اگر دولتِ مقابل غربی‌ها دولت ضعیفی باشد این تکبر کار خود را می‌کند رهبر انقلاب: اگر کشوری با شناخت واقعیت دولت‌های غربی، مقابلشان بایستد آنها زمین می‌خورند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: در قضایای بین ما و اروپایی‌ها، علت باقی‌ماندن مشکلات، تکبر آنهاست به گفته‌ وزیر خارجه‌ ما (که زحمت هم می‌کشد)، اروپا ۱۱ تعهد داشته و به هیچ کدام عمل نکرده است رهبر انقلاب: وزیر خارجه که ملاحظات دیپلماتیک دارد، به صراحت این مطلب را می‌گوید اما ما به آن تعهدات و چیزی بالاتر از آن عمل کردیم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: حالا که ما کاهش تعهدات را شروع کرده‌ایم، آنها جلو می‌آیند ؛ خب پُرروها! شما که به ۱۱ تعهدتان عمل نکردید ما کم کردن تعهدات را تازه شروع کرده‌ایم و این فرایند قطعاً ادامه پیدا خواهد کرد رهبر انقلاب: در بین این توقعات بی‌مورد، انگلیس خبیث دزدی دریایی می‌کند و کِشتی ما را می‌دزدد، جنایت می‌کنند و شکل قانونی به آن می‌دهند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: جمهوری اسلامی و عناصر مؤمن نظام، این خباثت‌ها را بی‌جواب نمی‌گذارند
خبر مهم
کد خبر: ۵۱۲۳۵۵
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
خط انتقال گاز دامغان- کیاسر- ساری- نکا با هدف پایداری و تامین گاز مناطق شمالی کشور به طول ۱۷۰ کیلومتر و به قطر ۴۲ اینچ توسط بیژن زنگنه وزیر نفت افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 این خط در حوالی دامغان از خط انتقال گاز ۴۸ اینچ پارچین- سنگ بست در جنوب رشته‌کوه البرز منشعب شده و بعد از عبور از مناطق مختلف کوهستانی و جنگلی و شهرهای کیاسر و ساری در منطقه پنبه، شوله در شمال شهر ساری به خط انتقال گاز ۳۰ اینچ قدیم شمال و شمال شرق کشور متصل شده و پس از آن به طول ۲۰ کیلومتر به موازات خط مذکور تا نکا ادامه پیدا می‌کند.
 
به گزارش ایسنا، این خط انتقال گاز دارای ۱۲ ایستگاه شیر بین راهی هشت ایستگاه انشعاب، سه ایستگاه حفاظت کاتدیک، یک ایستگاه ارسال توپک، یک ایستگاه دریافت توپک و یک ایستگاه CGS است.
 
حجم عملیات خاکی در مسیرسازی این پروژه بیش از ۶ میلیون مترمکعب بوده و در احداث این خط انتقال گاز حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ شاخه لوله ۴۲ اینچ به وزن ۸۴ هزار تن استفاده شده است. ارزش کل این پروژه بیش از ۸۲۰ میلیارد تومان بوده و به طور کامل توسط پیمانکاران و مشاوران داخلی به انجام رسیده است.
 
بر اساس این گزارش با بهره برداری از این خط گاز استان مازندران علاوه بر مسیرهای قبلی به طور مستقیم از شبکه سراسری خط لوله و از گاز تولیدی عسلویه تامین شده و پایداری و تقویت شبکه گاز تامین استان‌های شمالی کشور را به دنبال خواهد داشت. علاوه بر این می تواند به عنوان زیرساختی برای توسعه تجارت گاز با ترکمنستان در جهت افزایش واردات ترانزیت و مبادله گاز مورد استفاده قرار بگیرد.
 
افتتاح این خط لوله باعث افزایش ۴۰ میلیون مترمکعب گاز در شبکه انتقال گاز استان مازندران می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۲°    ۴۲°