نبض/ امکانات پیشرفته درمان سکته قلبی و مغزی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:43 - پنجشنبه 03 خرداد 1397
بر اساس بخشنامه رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی، از اول تیر، ارائه خدمات به مردم در محلی غیر از میز خدمت(حضوری یا الکترونیکی) ممنوع است در سالروز آزادسازی خرمشهر بیش از ۳۰۰ برنامه در سراسر کشور اجرا می شود "سید مصطفی موسوی" مجری و مدیحه سرای برنامه های معارف رسانه ملی درگذشت مرحوم موسوی اجرای برنامه‌هایی همچون"کوی محبت"و "خدایی که در این نزدیکی است"را به عهده داشت ویرایش رشته محل‌های انتخابی داوطلبان دکتری تخصصی سال ۹۷ دانشگاه آزاد آغاز شد مهلت ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۷ امروز پایان می یابد برنامه شهر فرنگ با موضوع «سینمای ایران و تولیدات عظیم» ؛ شبکه خبر، امشب ۲۱:۱۵
کد خبر: ۵۱۲۷۷۸
تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۶
دبیر کمیته علمی مدیریت درمان سکته مغزی گفت: سکته مغزی دو دهه است که درمان پذیر شده است چون با کمک امکانات و داروهای ضد لخته ای توانسته ایم لخته را از مغز خارج کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر مهرپور دبیر کمتیه علمی مدیریت درمان سکته مغزی دیگر مهمان برنامه گفت: در هر دقیقه دو میلیون سلول مغزی از بین می رود و برای ما هر دقیقه زود رساندن به مراکز درمانی مهم است.
 
وی افزود: سکته مغزی دو د هه ای است که درمان پذیر شده است چون توانسته ایم لخته خون را برطرف کنیم. همزمان داروهای ضد لخته ای وجود دارد و هم اینکه درمان های آنژوپلاستی است که با آنژیو گرافی لخته را می توان خارج کرد. 
 
دکتر عبدی دبیر کمیته علمی مدیریت درمان سکته قلبی گفت: شایعترین علت مرگ و میر به علت بیماری های قلبی و عروقی است که در کشور ما نیز نیمی از مرگ و میر ها بعلت بیماری های قلبی و عروقی است. 
 
وی افزود: اگر در زمان سریع امکان برقراری جریان خون نباشد، بافت قلب از بین می رود. قلب امکان بازسازی ندارد.
 
دکتر عبدی در ادامه افزود: در فاز ابتدایی وقتی رگ قلب بسته می شود بیمار باید سریع خود را به مراکز درمانی برساند. اگر در دقایق اولیه بیمار به مرازک درمانی برسد علائم حیاتی بر می گردد
 
 دکتر پورمند در ارتباط تلفنی گفت: هرکدام از سلول های قلب و مغز به تنهایی مهم هستند چون در صورت صدمه هرکدام از این سلول ها شخص را سالیان سال با مشکلات جسمی مواجه خواهد کرد.
 
وی افزود: وقتی خون رسانی به صورت آنی به قلب نمی رسد بخش از سلول های عضله قلب از بین می رود. اگر بالن بزاریم و محل را باز کنیم جریان خون برقرار می شود و این کار برای این است که عضله قلب کارش را از سر بگیرد و جریان خون برقرار شود.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۶°