گفتگوی 18:30/ دغدغه های ساخت دوباره پلاسکو

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:43 - پنجشنبه 31 خرداد 1397
تیم فوتبال اسپانیا با همه ستاره هایش، تیم ایران را فقط با یک گل متوقف کرد تک گل اسپانیا را «دیگو کاستا» در دقیقه ۵۴ به ثمر رساند در دقیقه ۶۵ ضربه «سعید عزت‌اللهی» وارد دروازه شد اما داور آن را آفساید اعلام کرد تجلیل و تقدیر مردم در شهرهای مختلف از بازی خوب و تحسین برانگیز تیم ملی فوتبال مقابل اسپانیا کاستا: ایران تیم بسیار خوبی دارد و گلم از روی شانس و خوش اقبالی بود سرمربی فوتبال ایران: بازیکنانم با روحیه مبارزه جویانه فوق العاده ای مقابل یکی از مدعیان قهرمانی بازی کردند سرمربی فوتبال اسپانیا: ایران حریف سرسختی بود و مانع بزرگی را از سر راه برداشتیم کنفدراسیون فوتبال آسیا: ایران بازی خوب و جنگنده‌ای مقابل اسپانیای قهرمان جهان به نمایش گذاشت روزنامه«کیکر» آلمان: تیم ایران تا یک قدمی توقف و حتی شکست اسپانیا هم پیش رفت روزنامه اسپانیایی«ال پاییس»: اسپانیا با دشواری و یک گل اتفاقی مقابل تیم دفاعی ایران پیروز شد خبرگزاری فرانسه: اسپانیا با خوش شانسی پیروز شد روزنامه اسپانیایی «آاس»: ستارگان اسپانیا خیلی خطرساز ظاهر نشدند و در دقایق پایانی تحت فشار حریف بودند شبکه «آرت ۱» یونان: ایران بازی فوق العاده ای مقابل تیم قدرتمند و مدعی اسپانیا ارائه کرد روزنامه« گاردین»: اسپانیا با عنصر شانس تیم ایران را شکست داد؛ ایران عملکرد فوق العاده ای داشت نشریه اسپانیایی«مارکا»: شاگردان هیرو برای کسب ۳ امتیاز خیلی اذیت شدند روزنامه «دیلی میل»: گل شانسی «کاستا» و گل ایران که با کمک ویدئو چک مردود شد، نشانه صلابت تیم ملی ایران است المیادین: تیم فوتبال ایران نفس اسپانیایی ها را گرفت و هر لحظه توانایی باز کردن دروازه اسپانیا را داشت فوتبالیست های کشورمان در آخرین دیدار مرحله گروهی ۴ تیر ساعت ۲۲:۳۰ به مصاف پرتغال می روند جام جهانی فوتبال گروه B : «پرتغال ۱ ـ مغرب ۰» تک گل پرتغال را «کریستیانو رونالدو» در دقیقه ۴ با ضربه سر وارد دروازه کرد جام جهانی فوتبال گروه A : «اروگوئه ۱ ـ عربستان ۰» «لوئیس سوارز» در دقیقه ۲۳ برای اروگوئه گل زد رقابت های امروز جام جهانی فوتبال گروه C: «دانمارک ـ استرالیا» ساعت ۱۶:۳۰ ؛ «فرانسه ـ پرو» ساعت ۱۹:۳۰ جام جهانی فوتبال گروه D : «آرژانتین ـ کرواسی» امشب ساعت ۲۲:۳۰
کد خبر: ۵۲۰۳۱۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
حدود 8 ماه از حادثه ساختمان پلاسکو گذشته است و برخی کسبه این ساختمان دغدغه هایی درباره ساخت دوباره پلاسکو و همچنین وعده های برخی مسئولان دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
درباره اینکه ساخت و ساز ساختمان پلاسکو در چه مرحله ای است و چقدر از وعده های مسئولان در حمایت از مالکان و کارگران ساختمان پلاسکو عملیاتی شده است حسن کاری رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: وعده داده بودند پلاسکو را 2 سال بعد از اخذ پروانه می سازند.
 گفتگوی 18:30/ دغدغه و مشکلات کسبه پلاسکو
وی افزود: ساختمان پلاسکو در سال 1340 ساخته شده است و ضوابط ساخت و ساز آن یا شرایط کنونی بسیار متفاوت است. این ساختمان در گذشته پارکینگ نداشت ولی در ساخت جدید نمی تواند بدون پارکینگ باشد.
 
کاری گفت : حادثه ساختمان پلاسکو 30 دیماه 95 بود که 600 واحد آسیب دیدند و نهایتا از میان همه پیشنهادات، اجتماع در ساختمان نور پذیرفته شد. وی افزود: 3 روز پیش نیز یک جلسه مشترک داشتیم.  ضوابط قبل و بعد مطلقا" مطابق نیست و اکنون در آن منطقه مقررات ویژه ای حاکم است و حقوق صاحبان سرقفلی 17 طبقه مطرح است و میراث فرهنگی و شورای عالی فرهنگی هم محدودیت هایی دارند.
 
شهردار منطقه و ریاست شورای عالی معماری و مدیریت میراث فرهنگی در اتاق فکر جمع شدند و برخی معتقدند پلاسکو محدود به خیابان فردوسی شود. شهرداری هم برای خود محدودیت هایی دارد و اکنون تقریبا به یک نقطه مشترک رسیده اند. بنیاد که مسئولیت ساخت را دارد، فعالیت های خود را آغاز کرده است و درخواست های خود را به مراجع ذیربط اعلام کرده است.
 
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان درباره ساخمان شمالی گفت: این ساختان استحکام اولیه را ندارد، باید تخریب شود و مجموعه پلاسکو باید بعنوان یک نماد ایثارگری و آتش نشانی از نو ساخته شود.
 
کاری تاکید کرد: انجام هر اقدام نیاز به طرح و مجوز شهرداری دارد و ما هفته آینده جلساتی با شهرداری بنیاد در این مورد خواهیم داشت.
 
مجید سیاری نائب رئیس هیئت مدیره ساختمان پلاسکو دیگر مهمان برنامه گفت: تا چند روز پیش که جلسه داشتیم هنوز هیچ کاری صورت نگرفته است و ساخت و ساز از خرداد به تیر و از تیر به شهریور ارجاع داده شده است.
 گفتگوی 18:30/ دغدغه و مشکلات کسبه پلاسکو
وی از سعیدی کیا تشکر کرد ولی پرسید اگر در فرایند جواز تخطی صورت گیرد مشکل کجاست و چه کسانی می توانند جلوی این کار را بگیرند؟
 
سیاری گفت: کسبه پلاسکو با استقرار در پاساژ نور مشکل دارند و هنوز نمی توانند پلاک خود را پیدا کنند، اجاره و شارژ آنجا معقول نیست، کسبه از این مکان راضی نیستند و مشتری خور نیست.
 
وی گفت: وقتی نمی دانیم چه زمانی قرار است بازسازی صورت گیرد، ترجیح می دهیم همان مغازه ها بازسازی شود تا کاسبی ما راه اندازی شود.
 
سیاری افزود: ابتدا قرار بود وامی با بهره 9 درصد به ما بدهند بعد شد وام با بهره 18 درصد ولی هنوز هم از وام خبری نیست.

افشین حبیب زاده عضو شورای شهر تهران در گفتگوی تلفنی گفت: یک موضوع مورد غفلت واقع شده است ساختمان دو بخش جنوبی و شمالی داشته که بخش جنوبی تخریب شده اما بخش شمالی تخریب نشده است. در گفتگو با اعضای بخش شمالی همه خواستار اجازه هستند که به ساختمان برگردند چون این ساختمان تخریب نشده است.
گفتگوی 18:30/ دغدغه و مشکلات کسبه پلاسکو
 وی افزود: در ارتباط این موضوع (حادثه پلاسکو) گزارش سازمان نظام مهندسی ارائه شده است اما در هیچ کجای گزارش سازمان نظام مهندسی اشاره نشده که فنی ساختمان دچار آسیب شده است؛ این ساختمان متعلق به 360 واحد است، فقط به آسیب تاسیساتی اشاره شده است.
 
حبیب زاده گفت: هنوز اقدامات به مرحله صدور مجوز نرسیده است و با توجه به اینکه از سال 93 بلندمرتبه سازی ممنوع شده مگر اینکه مجور گرفته شود اما هنوز از بنیاد مستضعفان هیچ طرحی ارائه نشده است.

ابراهیم درستی نایب رئیس اتاق اصناف تهران نیز در ارتباط تلفنی با برنامه گفت: مشکلات بیمه و وام ششصد واحد صنفی باید حل شود و به وعده ها عمل شود.
 گفتگوی 18:30/ دغدغه و مشکلات کسبه پلاسکو
وی افزود: در حال حاضر خانوارهای زیادی  بخاطر حادثه پلاسکو ضرر دیده اند پس باید تا صدور مجوز وام ها داده شود. درخواست ما این است که با همکاری همدیگر مشکلات کسبه پلاسکو را حل کنیم و وعده ها هرچه سریعتر عملی شود.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۶°