رشد 23 درصدی نقدينگي تیرماه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
18:38 - جمعه 29 دی 1396
تظاهرات فلسطینی ها در غزه در هفتمین جمعه خشم علیه تصمیم رئیس جمهور آمریکا ضد قدس مردم نیجریه در اعتراض به ادامه بازداشت شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی این کشور تظاهرات کردند فیلیپین اعزام نیروی کار به کویت را در پی دریافت گزارش هایی درباره آزار و مرگ اتباع کارگر خود تعلیق کرد بلومبرگ: عربستان از قاضی آمریکایی خواسته است به شکایات درباره نقش ریاض درحملات ۱۱ سپتامبر رسیدگی نکند ­رئيس جمهور فرانسه از افزايش بودجه نظامي اين کشور خبر داد وزیرخارجه انگلیس به رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد کرد پس از برگزیت، پلی ارتباطی بر فراز کانال مانش ساخته شود طوفان با سرعت ۲۰۳ کیلومتر در آلمان ۸ قربانی گرفت و خسارات فراوانی به ساختمان های غرب این کشور وارد کرد
کد خبر: ۵۲۲۵۹۱
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۰
بانک مرکزي، رقم نقدينگي تيرماه 96 را بيش از هزار و 333 هزار ميليارد تومان اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 23.3 درصد رشد دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

بانک مرکزي با انتشار گزيده آمارهاي اقتصادي در تيرماه سال جاري، حجم نقدينگي را بيش از هزار و 333 هزار ميليارد تومان اعلام کرد که نسبت به اسفندماه سال گذشته 6.4 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل (تير 96 نسبت به تير 95)، 23.3 درصد افزايش نشان مي دهد.
 
بر پايه اين گزارش، ميزان دارايي هاي خارجي سيستم بانکي در تيرماه امسال 5962.2 هزار ميليارد ريال اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.1 درصد افزايش يافته است.
 
در عين حال، بدهي بخش دولتي در دوره مورد بررسي 6616.8 هزار ميليارد ريال است که نسبت به تيرماه سال 95 به ميزان 17.9 درصد رشد يافته است.
 
حجم پول در اين دوره 1595.1 هزار ميليارد ريال با 14.4 درصد نسبت به تيرماه سال قبل بوده و حجم شبه پول نيز با 24.6 درصد رشد، 11742.3 هزار ميليارد ريال است.
 
طبق اعلام بانک مرکزي، بدهي بخش غيردولتي 9585.7 هزار ميليارد ريال است که نشان دهنده 22.2 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده و نسبت به اسفندماه سال گذشته نيز 4.5 درصد رشد نشان مي دهد.
 
خلاصه دارايي‌ها و بدهي‌هاي بانک مرکزي
 
ميزان دارايي هاي خارجي بانک مرکزي در تيرماه سال جاري به 3465 هزار ميليارد ريال رسيد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.6 درصد افزايش نشان مي دهد.
 
همچنين بدهي بخش دولتي به بانک مرکزي در دوره مورد بررسي نيز 620.8 هزار ميليارد ريال است که نشان دهنده 3 دهم درصد کاهش است.
 
بدهي هاي ارزي بانک مرکزي در تيرماه سال جاري 1610.5 هزار ميليارد ريال اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.4 درصد رشد داشته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۵°