برنامه ای برای افزایش قیمت سوخت نداریم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:47 - دوشنبه 01 بهمن 1397
اردن به تل آویو برای ساخت فرودگاه در منطقه مرزی اعتراض کرد
کد خبر: ۵۲۶۷۶۳
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
نوبخت:
مجوز افزایش قیمت برای حامل های انرژی وجود دارد اما به دلیل اهمیت موضوع تورم برنامه ای برای افزایش قیمت ها وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور در نشست خبری که پیرامون ویژگی های اصلی بخشنامه بودجه سال ۹۷ و عملکرد اقتصادی دولت برگزار شد اظهار کرد: در اغاز دولت دوازهم قرار داریم و باید کارهای ناتمام دولت یازدهم به پایان برسد.

او با مرور عملکرد اقتصادی از نظر برنامه و بودجه طی سال های ۹۲ تا سه ماهه اول ۹۶ خاطرنشان کرد: این گزارش می تواند به نوعی ابهاماتی را جواب دهد که برخی عقیده دارند در دولت یازدهم بودجه افزایش چشم گیری داشته است.

نوبخت با اشاره به آخرین ویرایش آمارهای برنامه و بودجه افزود: نگاه به وضعیت مهمترین منبع یعنی نفت که در اقتصاد مورد توجه قرارگرفته است.

او اظهار کرد: ارزش نفت از رقم ۱۰۴ دلار به ۴۴ دلار در سال های اخیر کاهش داشت که حدود ۵۸ درصد افت را نشان می دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: درآمدهای نفتی از سال ۹۲ تا ۹۵ بالغ بر ۱۵۷ میلیارد دلار بوده و این درحالی است که از سال ۸۸ تا سال ۹۱ که درآمدهای نفتی ۲۵۱ میلیارد دلار بوده کاهش ۳۷ درصدی را نشان می دهد.

او با اشاره به تغییرات هزینه ای دولت گفت: هزینه‌های جاری از حدود ١٢٠ هزار میلیارد تومان سال ١٣٩١ به ٢٠٧ هزار میلیارد تومان در سال ١٣٩٥ رسیده است.

نوبخت در ادامه خاطر نشان کرد: بودجه‌های عمرانی از ٢٢ هزار میلیارد تومان به ٤٢ هزار میلیارد در سال گذشته افزایش یافته است و بر این اساس رشد اعتبارات هزینه‌ای تا ٧٣ درصد و عمرانی تا ٩٠ درصد بوده است.

‎رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به هزینه های جاری اظهار کرد: هزینه‌های جاری با توجه به اهمیت بخش‌های در بر گیرنده آن جای کسر چندانی ندارد از این رو در مورد پرداخت پرسنلی اقدام انقباضی صورت نگرفته است.

او افزود: درحال حاضر حداقل حقوق کارکنان از ٤٩٠ هزارتومان در سال ١٣٩٢ به یک میلیون و ٣٥ هزار تومان در سال جاری افزایش یافته است و از طرفی حقوق از یک میلیون و ٤٧٠ هزار تومان به دو میلیون و ٩٧٠ هزار تومان رسیده است.

او در رابطه با بودجه تعیبن شده برای خرید تضمینی گندم گفت: در سال ۹۱ قیمت هرکیلو گندم به صورت تضمینی ۴۲۰ تومان بود که این رقم در سال ۹۵ به هزار و ۲۷۱ تومان رسید و این رقم در سال ۹۶ به رقم هزار و ۳۰۰ تومان افزایش یافت.

نوبخت افزود: در سال ۹۶ بالغ بر ۱۵ هزار و ۲۵۲ میلیارد تومان پرداخت شود که تا تاریخ ۹۶/۷/۴ حدود ۸ میلیون و ۸۶۲ هزار تن گندم خریداری شده است که از این حجم باید رقم ۱۱ هزار و ۵۸۱ میلیارد تومان به گندم کاران پرداخت شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به پرداخت ۷۰ درصدی سهم گندم کاران خاطر نشان کرد: بالغ بر ۸ هزار و ۴۰ میلیارد تومان پرداخت و حدود ۳ هزار و ۵۴۱ میلیارد تومان از مطالبات باقی مانده که تا یکی دو ماه اینده پرداخت خواهد شد.

نوبخت گفت: رقم تسهیلات حمایت از بنگاه های تولیدی در سال های گذشته ۱۶ هزارمیلیارد تومان بوده است که در سال اخیر به ۱۷ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و قرار است در سال ۹۷ به ۲۰ هزار میلیارد تومان رشد پیدا کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه افزود: تا ۳ مهر سال ۹۶ رقم تسهیلات به تفکیک استان‌های کشور اعلام و به طور دقیق کنترل شده است.

برچسب ها: نوبخت ، سخنگو ، دولت ، بنزین ، حامل ، انرژی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°