گفتگوی 18:30/ قانون پیش‌فروش ساختمان و مشکلات فرارو

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:59 - شنبه 30 تير 1397
وزیر خارجه: گرچه مذاکرات با اروپایی ها را ادامه می دهیم، اما معطل اروپا نخواهیم ماند ظریف: امروز سکاندار سیاسی آمریکا شخص نتانیاهو است وزیر خارجه: امروز مخالفت با ایران و تلاش برای از هم فروپاشاندن ایران حتی فراتر از نظام را می شود مشاهده کرد ظریف: این تلاش هم با حمایت وسیع رو به رو نشد گرچه قلدری آمریکا و فشارهای اقتصادی گروهی را ناگزیر کرد تمکین بکنند سفیر و نماینده دایم ایران در سازمان های بین المللی در وین: آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ گونه دسترسی فراتر از تعهدات ندارد غریب آبادی: هیچ توافقی برای انجام برخی بازدیدها از دانشگاه ها یا اماکن دیگر وجود ندارد سخنگوی وزارت خارجه مصوبه نژادپرستانه پارلمان رژیم صهیونیستی را محکوم کرد قاسمی: آپارتاید در فلسطین اشغالی با مقاومت ملت فلسطین برچیده خواهد شد پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) به تازگی با تصویب قانونی نژادپرستانه، فلسطین اشغالی را سرزمین یهودیان و حق تعیین سرنوشت را فقط متعلق به صهیونیست ها دانسته است رئيس اتحاديه بين المجالس سازمان همکاري اسلامي در بيانيه اي اقدام مصوب پارلمان رژيم صهيونيستي را در خصوص تصويب قانون تبعيض آميز و نژادپرستانه تشکيل دولت ـ ملت يهود محکوم کرد رئیس‌جمهور روسیه به ناتو درباره نزدیک‌کردن روابط خود با اوکراین و گرجستان هشدار داد رئیس‌جمهور روسیه: ما در قبال چنین اقدامات خصمانه‌ای پاسخ کامل و جامع خواهیم داد سران ناتو در سال ۲۰۰۸ به اوکراین و گرجستان وعده دادند که این دو کشور یک روز به ناتو می‌پیوندند روسای جمهور روسیه و فرانسه درباره تحولات سوریه تلفنی گفتگو کردند
کد خبر: ۵۲۸۷۴۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۳
با وجود گذشت چند سال از تدوین قانون پیش‌فروش ساختمان این قانون به دلیل کاستی های زیاد با مشکلاتی در اجرا همراه بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدهادی بهادری نائب رییس کمیسیون عمران مجلس در گفتگوی 18:30 امروز درباره مشکلات فراروی پیش فروش ساختمان گفت: قانون پیش فروش ساختمان با یک شرایط ویژه ای در اوایل دولت دهم در سال 89 تصویب شد.
 
او افزود: با اینکه بازار مسکن رونق داشت اما پیش فروش بلاوجه در دادگاه ها بود یعنی ساختمان ها هر کدام به چند نفر فروخته شده بودند.
این نحوه ورود زیاد کارشناسانه نبود و به مشکلات هم افزوده شد.
 گفتگوی 18:30/ قانون پیش‌فروش ساختمان و مشکلات فرارو
نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: قرار شد بعد از سه ماه قوانین و آیین نامه هایی افزوده شود که به جای سه ماه 3 سال طول کشید و این آیین نامه مشکل دوم شد از سوی دیگر عدم تطابق قانون با این مشکل نیز افزون بر مشکلات شد.
 
او افزود: بحث شناسنامه دار شدن ساختمان هم بیشتر برای هویت دهی به ساختمان بود تا مسئله حقوقی در اواخر سال 95 مجموعه های متعددی برای ما نامه نگاری کردند.
 
 بهادری گفت: لایحه اصلاح پیش‌فروش ساختمان به کمیسیون عمران محول شد تا در یک فضای کارشناسی، قانون را مورد بررسی قرار دهد.کمیسیون عمران هم تاکنون در این زمینه  اقداماتی انجام داده است.
 
بهادری افزود: قانون پیش فروش ساختمان مشکلات را افزایش داد و مشکل رکود مسکن را هم باید به این مسائل افزود.
 
نائب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: یک بدبینی نسبت به املاک و نظام مهندسی وجود دارد و فکر می کنند می توانند بین خریدار و مهندس زد و بند ایجاد کنند و قانون را دور بزنند اما تصور ما این است که این قانون موانعی ایجاد کرده است و باری بوجود آورده است و موجب احکام کیفری شده است.
 
 مهندس برزگر رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور نیز در گفتگوی تلفنی گفت: بعضی مسائل باعث شد تا موضوع لایحه اصلاح پیش‌فروش ساختمان در دستور کار وزارت شهر سازی و مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد.
 گفتگوی 18:30/ قانون پیش‌فروش ساختمان و مشکلات فرارو
او افزود: قانون پیش‌فروش ساختمان برای اجرا با مشکلات و موانعی روبرو است و متاسفانه قانون یکطرفه بود و قابلیت اجرایی ندارد. ما در جلسات شرکت کردیم و این قانون مشکل پیش فروش را هم حل نکرد و باید برای مجرمین و کلاهبرداران وضع شود نه برای تولید کنندگان. این قانون تاکید کرد: باید به خریدار سند بدهید.
 
خسروی عضو هیئت مدیره اتحادیه املاک نیز در گفتگوی تلفنی گفت: شرکت های ثبت شده باعث شدند اختلاف بوجود بیاید. اکنون ما به مشتری می گوییم چکار کند.
 
خسروی افزود: باید به حقوق مشاورین املاک رسیدگی شود و در این قانون حق مشاورین املاک نادیده گرفته شده است.
 
 این عضو هیئت مدیره اتحادیه املاک گفت: وقتی املاک شناسنامه ندارد، چطور پیش فروش شود؟
 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷°    ۴۱°