امضای 4 توافقنامه همکاری میان ایران و فرانسه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:09 - سه‌شنبه 01 آبان 1397
دبیر ستاد مرکزی اربعین: تاکنون ۵۸ درصد زائران از مرز مهران ۲۸ درصد از مرز شلمچه و ۱۱ درصد از مرز چذابه برای حضور در مراسم اربعین حسینی وارد خاک عراق شدند حیدری در برنامه تیتر امشب: تاکنون ۳ درصد از زائران به صورت هوایی برای حضور در مراسم اربعین حسینی وارد خاک عراق شده اند دبیر ستاد مرکزی اربعین: یک میلیون ۶۵۰ هزار نفر درسامانه سماح ثبت نام کرده اند و برای یک میلیون ۶۵۰ هزار زائر روادید صادر شده است حیدری: در ۱۰ روز گذشته ۶۵۵ هزار زائر اربعین حسینی از مرزهای زمینی و هوایی وارد خاک عراق شدند دبیر ستاد مرکزی اربعین: باجه های بانک ملی در ورودی مرزها و داخل عراق به صورت شبانه روزی به زائران خدمات رسانی خواهند کرد حیدری: تاکنون ۱۱۶ هزار نفر در سامانه پیام رسان بله بانک ملی برای دریافت ارز ثبت نام کردند رئیس کمیته امداد و نجات ستاد اربعین: ۴۰ مرکز و پایگاه از مرز تا شهرهای کاظمین، سامرا، نجف و کربلا خدمات درمانی ارائه می کند استاندار خوزستان: تاکنون ۳۰۰ هزار نفر از مرز چذابه وارد کشور عراق شده اند مدیر توزیع ارز اربعین: زائران اربعین پس از ثبت نام در سامانه «سماح» می توانند تا ۱۰۰ هزار دینار به مبلغ ۹۶۰ هزار تومان خریداری کنند محمدی : هموطنان می توانند با ارائه رسید و اصل فاکتور خرید دینار عراق در باجه های پیش بینی شده در مرزها دینار عراق دریافت کنند مدیر توزیع ارز اربعین: رسید های بانکی تا تاریخ ۱۱ آبان ۹۷ اعتبار دارد استاندار ایلام در برنامه تیتر امشب: پس از آرام شدن شرایط جوی از ساعت ۲۴ شب گذشته مرزها بازگشایی و خدمات به زائران بدون مشکل ارائه می شود
کد خبر: ۵۲۹۷۴۶
تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۳
4 قرارداد و تفاهم‌نامه همکاری در دومین نشست کمیته مشترک وزیران کشاورزی ایران و فرانسه در شهر کلرمون فران امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دومین نشست کمیته مشترک کشاورزی ایران و فرانسه به ریاست وزیران کشاورزی دو کشور در شهر کلرمون فران فرانسه برگزار شد.
 
در این نشست که معاونان وزیران کشاورزی ایران و فرانسه نیز حضور داشتند 4 قرارداد و تفاهم نامه همکاری بین ایران و فرانسه در بخش کشاورزی به امضا رسید.
 
تفاهم نامه همکاری مشترک در خصوص ایجاد تعامل و ارتباط اتحادیه های کشاورزی هم طراز ایران و فرانسه و در آینده راه اندازی دفتر همکاری های مشترک اتحادیه های کشاورزی دو کشور نخستین تفاهم نامه امضا شده بود.
 
همچنین قرارداد همکاری میان شرکت اتحادیه های کشاورزی ایران(تبکا) و اتحادیه آوریل(دومین اتحادیه بزرگ فرانسه) در خصوص پروژه ملی تولید و تکثیر بذر دانه‌های روغنی و توسعه کشت کلزا در ایران به امضا رسید.
 
همکاری معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی ایران و انجمن تخصصی بذر و گیاه فرانسه (گنیس) سومین تفاهم نامه همکاری و قرارداد همکاری شرکت تولید اجدادسپیدان کوثر و شرکت روم سلکشن در زمینه سرمایه گذاری مشترک انتقال و توسعه دام سبک (گوسفند) در ایران چهارمین تفاهم نامه امضا شده میان ایران و فرانسه بود.

حجتی: مسائل آمریکا خللی در روابط ایران با اروپا ایجاد نمی کند
 
 وزیر جهاد کشاورزی پس از امضا 4 تفاهم نانه همکاری ایران و فرانسه گفت: با توجه به دیدگاه مثبتی که روسای جمهور دو کشور دارند بعید می دانم مسائلی که در آمریکا مطرح است بتواند در کارهای اجرایی تاثیر بگذارد.
 
محمود حجتی افزود: در این سفر جلساتی هم با همتای فرانسوی، اتاق بازرگانی و دیگر مسئولان این کشور داشتیم و همه حاکی از همکاری های بلند مدت در زمینه های مختلف به ویژه در بخش کشاورزی است.
 
حجتی با اشاره به امضای 4 تفاهم نامه همکاری که امروز امضا شد گفت: ما می توانیم در زمینه فنی، مالی، کشاورزی، دامپروری و بذر همکاری های مان را روز به روز گسترش دهیم.
 
وزیر جهاد کشاورزی افزود: با توجه به تمهیداتی که ویژه در فرانسه پیش بینی شده و روش هایی که بانک مرکزی ما درباره بانک های فرانسوی به عنوان کارگزار در نظر گرفته، مشکلی در این باره نداریم.
 
حجتی گفت: البته بانک های بزرگ نگران وضعیت مسائل مطرح شده در آمریکا هستند ولی این سطح از کارهایی که ما انجام می دهیم، ارتباطی با مسائل مالی و آمریکا ندارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۵°