گفتگوی 18:30/ آخرین جزئیات تعطیلی 14 جایگاه سوخت C.N.G

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:07 - سه‌شنبه 26 تير 1397
فاکس نیوز به‌ نقل از رئیس‌جمهور آمریکا: از هرگونه ناآرامی در ایران کاملا پشتیبانی می‌کنیم ترامپ: ناآرامی‌هایی در ایران شکل گرفته است؛ خواهیم دید چه می‌شود وزیر نفت در نامه‌ای به دبیرکل اوپک درباره پایبند نبودن اعضای این سازمان به سهمیه تولید نفت هشدار داد برگزاری نشست بین‌المللی کمیته جنگل‌داری سازمان خواربار و کشاورزی ملل‌متحد (فائو) با حضور نماینده ایران در رم خبرگزاري رسمي سوريه(سانا) از حصول توافق براي پايان محاصره ساکنان کفريا و الفوعه در حومه ادلب خبر داد شهادت یک جوان فلسطینی در نوار غزه بر اثر شدت جراحات پارلمان مصر با هدف مقابله با اخبار بی‌اساس، قانون نظارت بر شبکه‌های اجتماعی را تصویب کرد وزارت خارجه انگلیس، ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد سازمان مبارزه با تجارت اسلحه، دولت انگلیس را به سرپوش گذاشتن بر نقض گسترده حقوق بشر در بحرین در ازاي امضاي قراردادهاي فروش سلاح به این کشور متهم کرد
کد خبر: ۵۳۰۷۳۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۸
در حال حاضر 14 جایگاه سی.ان.جی به دلیل عدم تطابق با استاندادهای جهانی بسته شده اند که تا 15 روز دیگر دوباره به کار خود ادامه می دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

اردشیر دادرس رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سی.ان.جی با اشاره به اینکه در مجموع 2400 جایگاه سی ان جی وجود دارد بر استاندارد بودن این جایگاه ها تاکید کرد و گفت: این جایگاه ها با آخرین استاندارد روز اروپا هماهنگ است.

 گفتگوی 18:30/ آخرین جزئیات تعطیلی 14 جایگاه سوخت C.N.G

دادرس در ادامه بر تعطیلی 130 جایگاه سی.ان جی اشاره کرد و گفت: این تعداد از جایگاه ها موقتا تعطیل شده اند، در حال حاضر 14 جایگاه تا 15 روز دیگر مجدد به چرخه ارائه خدمات بازمی گردند.

علی مهرابی مدیر طرح سی.ان.جی دیگر مهمان برنامه با اشاره به نقش بخش خصوصی در ارائه خدمات سی.ان.جی به شهروندان گفت: این جایگاه ها را بخش خصوصی احداث و اداره می کند زیرا سیستم دولتی در توانش نیست که از همه این جایگاه ها بازدید و یا رسیدگی کند لذا دولت در حال حاضر نقش نظارت از این جایگاه ها را برعهده دارد.

علی مهرابی با اشاره به اینکه از دهه 70 تا کنون 130 جایگاه تعطیل شده افزود: در حال حاضر از این تعداد تنها 14 جایگاه به دلیل استاندارد نبودن موقتا تعطیل شده اند.

 گفتگوی 18:30/ آخرین جزئیات تعطیلی 14 جایگاه سوخت C.N.G

مدیر طرح سی.ان.جی گفت: استاندارد جایگاه های سی.ان.جی ما با آخرین استانداردهای روز اروپا هماهنگ است. او افزود: در حال حاضر 90 جایگاه سی.ان.جی به دلایلی مختلف از جمله مسائل فنی، بدهی، مسائل حقوقی، عدم صرفه اقتصادی، بازسازی و نیز عدم بهره برداری از مجموع 2400 جایگاه تعطیل هستند.

قزلباش مدیرکل نظارت سازمان ملی استاندارد مهمان تلفنی برنامه گفت: متولی تجهیز جایگاه ها وزارت نفت است، جایگاه ها مشمول استاندارد اجباری است و سازمان ملی استاندارد موظف به نظارت به این موضوع است.

 گفتگوی 18:30/ آخرین جزئیات تعطیلی 14 جایگاه سوخت C.N.G

قزلباش افزود: 130 جایگاه از اول سال 93 تا کنون به صورت مقطعی تعطیل شده اند، در حال حاضر این تعداد به 14 جایگاه کاهش یافته که یا تغییر کاربری داده یا بسته شده است، مابقی هم به نوعی قطع انشعاب شده اند که کمتر از 130 جایگاه را شامل می شود.

اردشیر دادرس در ادامه گفت: بحث قیمت گذاری فراورده های گازی موجب شده تا قیمت گاز سی.ان.جی نسبت به کل جهان بالاتر باشد و در مقابل ارزان ترین کارمزد به جایگاه داران تعلق بگیرد این درحالیست که کارمزد جایگاه داران باید دوبرابر شود.

رئیس انجمن صنفی جایگاهداران سی.ان.جی در ادامه گفت: واقعیت این است که قیمت کنونی سی.ان.جی برای مصرف کنندگان چندان صرفه اقتصادی ندارد لذا باید در این زمینه فکری شود. به همین دلیل است که در حال حاضر شاهد مصرف منفی 4 درصد از فراورده های سی.ان.جی در کشور هستیم. با این حال قیمت سی.ان.جی در کشور بالاست.

علی مهرابی با بیان اینکه مصرف سی.ان.جی در کشور کاهش نیافته بلکه شیب افزایش مصرف کاهش یافته است گفت: اختلاف بین قیمت گاز و بنزین باید معنادار شود تا مصرف کننده رغبت بیشتری برای استفاده از محصولات سی.ان.جی داشته باشد.

مدیر طرح سی.ان.جی افزود: قیمت بنزین در حال حاضر مناسب است زیرا مصرف کننده به راحتی به جایگاه مراجعه و بعضا چند باک می زند اما سی.ان.جی صرفه اقتصادی ندارد زیرا بهره وری گاز نسبت به بنزین پایین تر است بنابراین در شرایط مشابه مصرف کننده ترجیح می دهد به جای گاز از بنزین استفاده کند.

قزلباش مدیر کل نظارت سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه استانداردهای موجود در زمینه سی.ان.جی کامل و متناسب با استانداردهای جهانی است، گفت: از هموطنان می خواهیم تا در هنگام مراجعه به جایگاه های سوخت سی.ان.جی و در هنگام سوخت گیری، همه سرنشینان از خودرو پیاده شوند زیرا این یک مقررات بین المللی است که در تمام دنیا بجز ایران رعایت می شود.

برچسب ها: سی ان جی ، C.N.G ، جایگاه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۴۱°