دادستان کل کشور: سیستم بانکی، ناسالم است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
12:08 - جمعه 04 اسفند 1396
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۵۳۱۳۳۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
علت اختلاس‌، سوء استفاده، پرداخت تسهیلات به نورچشمی‌ها و رانت خواری سیستم اداری ناسالم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری با بیان اینکه مجموعه قوا برای خدمت به مردم است افزود: اگر بنا باشد که به مردم خدمت نکنیم این همه قوا برای چیست و اگر هم بناست این مجموعه در خدمت مردم باشند باید طوری عمل کنیم که مردم احساس آرامش و به دستگاههای اجرایی سالم مراجعه کنند.
وی گفت: یکی از عوامل آسایش مردم، داشتن سیستم اداری سالم است و این مسئله هم در قوه مجریه ، قوه قضاییه و قوه مقننه صدق دارد.
دادستان کل کشور با بیان اینکه چند درصد مردم از دستگاه‌ها رضایت دارند افزود: نمی‌گویم مردم باید صد در صد رضایت داشته باشند، چون مقدور نیست ،اما اگر دستگاه هایی که باید در خدمت مردم باشند ناسالم باشند ، مردم چکار کنند.
وی گفت: 50 درصد نارضایتی مراجعان به دستگاه‌ های قضایی طبیعی است چون وقتی کسی در دادگاه‌ ها محکوم می ‌شود خود را ناراضی نشان می‌دهد هر چند که حق با او باشد اما دلایل کافی و مدارک برای اثبات حقانیت خود ندارد اما این مقدار نارضایتی در دستگاه اجرایی نشان می دهد که در جایی مشکلی وجود دارد.
منتظری ادامه داد : در کشور ما حاکمیت اسلام و قرآن است و پسندیده نیست کار مردم را در ادارات به فردا بیندازند و این خیانت به مردم است.
وی گفت: برای اینکه یک اداره سالم داشته باشیم آنچه که مهم است، قانون و اجرای قانون است که ناظر بر این دستگاه‌ ها به موجب اصل 174 قانون اساسی، سازمان بازرسی کل است .
دادستان کل کشور با بیان اینکه نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین دو وظیفه مهم سازمان بازرسی است افزود : اگر چنانچه در سازمان بازرسی به این دو وظیفه عمل شود ، نباید شاهد این همه فساد باشیم که البته این حرف به معنای نفی زحمات شما نیست اما خروجی کار شما را می خواهیم تحلیل کنیم.
وی ادامه داد : به نظر شما چه اشکالاتی در کار ما و دستگاه قضا وجود دارد که شاهد اینگونه فسادها در ادارات هستیم.
منتظری گفت: اگر در دستگاه قضایی و سازمان بازرسی آنگونه که وظیفه ‌مان است عمل می کردیم اکنون شاهد این همه فساد نبودیم.
وی با بیان اینکه نظارت باید از نخستین گام یک پروژه تا پایان آن باشد نه اینکه بعد از پایان پروژه نظارت کنیم افزود: افرادی به دنبال فرصت و سواستفاده هستند که سازمان بازرسی باید این منافذ را برای سوء استفاده ببندد و اجازه ندهد افراد سودجو سواستفاده کنند.
دادستان کل کشور با بیان اینکه سیستم بانکی ما سیستم ناسالمی است گفت: دلیل این همه اختلاس‌ها ، سوء برداشت ها ، سوء استفاده ها ، وام ها و پرداخت تسهیلات به نورچشمی‌ها و رانت خواری ها ناشی از این سیستم نا سالم است .
وی افزود : اگر سیستم بانکی ما درست بود ، نباید شاهد چنین وضعی می بودیم.
منتظری گفت : همین الان بیش از 12 - 13 پرونده در هیات انتظامی بانک مرکزی مطرح است.
وی ادامه داد: ببینید در خصوصی سازی با اموال بیت المال چه کردند ، از شرکت آذراب و هپکو گرفته تا پتروشیمی کرمانشاه ، چرا نباید سازمان بازرسی از ابتدای عمل حضور جدی داشته باشد.
دادستان کل کشور با بیان اینکه در این خصوص باید فکری کرد گفت : اگر قانون نداریم و نیاز به اصلاح داریم اقدام کنیم .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°