جانشین فرمانده کل ارتش: توان دفاعی ما در دشمنان بازدارندگی ایجاد می کند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
12:02 - جمعه 04 اسفند 1396
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۵۳۱۳۳۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴
دکترین ایران دفاعی و مبتنی بر بازدارندگی است این یعنی اگر ما قدرت نظامی خود را توسعه می دهیم برای تجاوز و تعدی نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در دیدار با سرلشکر خلبان مطر علی مطر العبیدانی فرمانده نیروی هوایی ارتش عمان و هیات همراه که صبح امروز در محل ستاد فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت ضمن خوش آمد گویی و خیرمقدم افزود: آرزو می کنم که این سفر منشا همکاری ها و تعاملات گسترده و عمیق بین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و کشور دوست و برادر عمان باشد.
وی گفت: وقتی به گذشته نگاه می کنیم مشاهده می کنیم که جمهوری اسلامی ایران و کشور عمان طی قرون و اعصار همواره در کنار یکدیگر بودند و روابط نزدیکی با هم داشته اند.
امیر پوردستان با برشمردن عوامل پیوند و نزدیکی دو کشور گفت: علاوه بر پیوندهای دینی و اعتقادی عوامل دیگری این نزدیکی و همدلی موثر بوده است که حضور در یک منطقه راهبردی، داشتن مرز مشترک دریایی، استقرار در دو طرف تنگه هرمز از آن جمله است.
وی تاکید کرد: این اشتراکات سبب شده است تا ما ایرانیان کشور عمان را خانه برادر خودمان بدانیم، وقتی که ناوگروه های ما برای دریانوردی حرکت می کنند خیلی علاقمندند تا در یکی از بنادر کشور شما مدتی را توقف کنند چون از مردم و نظامی های شما محبت و وفاداری زیادی دیده اند.
جانشین فرمانده کل ارتش افزود: ما علاقمندیم تا با وجود این مشترکات سطح روابط را به خصوص در حوزه نظامی که مسئولیت ما نیز محسوب می شود عمیق تر و گسترده تر شود.
وی با اشاره به پیشینه تاریخی انقلاب اسلامی و روند تحولات ناشی از جنگ تحمیلی افزود: نیروهای مسلح ما قابلیت و توانمندی خوبی را در طول 38 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دست آوردند. ما از جنگ 8 ساله و تحریم های اقتصادی درس های زیادی گرفتیم که مهمترین آن درس اعتماد بنفس و خودباوری بود ما به این باور رسیدیم که می توانیم روی پای خودمان بایستیم و در مقابل کشورهای استکباری سر خم نکنیم و نیازهایمان را در داخل کشور تولید کنیم و بحمدالله امروز به مرحله ای رسیدیم که توان دفاعی ما در دشمنان بازدارندگی ایجاد می کند و و جرات حمله را از آنها می گیرد.
امیر پوردستان تصریح کرد: کشورهای منطقه بدون حضور بیگانگان می توانند با گفت وگو و تعامل مسائل و مشکلات و اختلاف سلیقه ها را مطرح و برادرانه و مومنانه حل و فصل کنند و همچنین این توانمندی را دارند که بدون حضور بیگانگان امنیت را در منطقه برقرار کنند.
جانشین فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از سخنانش خطاب به فرمانده نیروی هوایی ارتش عمان گفت: امیدواریم سازوکارهایی طراحی شود که تعاملات و همکاری ها در حوزه هایی چون تبادل دانشجو در سطوح مختلف، انجام رزمایش های مشترک زمینی، هوایی و دریایی به صورت مشترک و اجرای مسابقات ورزشی در رشته های مختلف و همچنین برگزاری مسابقات قرآنی و بازدید های آموزشی نسبت به گذشته بیشتر شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°