خرید هواپیماهای فلایت چک زیر ذره بین سازمان بازرسی

irinn | وب سایت شبکه خبر

03:13 - شنبه 25 آذر 1396
هشدار سازمان ملل درباره فقر و نابرابري شديد در آمريکا
کد خبر: ۵۳۱۳۳۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۹
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: سازمان بازرسی به موضوع قراردادهای خرید هواپیماهای فلایت چک ورود کرده است و آن را پیگیری می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ناصر سراج در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره قراردادهای خرید هواپیما به ویژه هواپیماهای فلایت چک افزود: سازمان بازرسی به این موضوع ورود کرده و در قالب یک پرونده مشغول بررسی این موضوع است .
وی گفت: خصوصی سازی از بدو تا امروز ، آنطور که مد نظر قانونگذار و رهبری بود که اتفاق بیفتد، اجرا نشده است و در حالیکه پیش بینی می شد انقلاب اقتصادی بعد از خصوصی سازی اتفاق بیفتد، شاهد نتیجه معکوس بودیم.
وی گفت: در ماجرای شرکت هپکو، فردی که این شرکت به او واگذار می شود ، وام های کلان برای تجهیز کارخانه و افزایش کارگران می گیرد تا در نهایت صادرات داشته باشد ، اما این وجوه در جاهای دیگر به مصرف می شود و به جایی می رسد که این کارخانه زیان ده می شود.
وی ادامه داد: زیان و بدهی این کارخانه هزار میلیارد تومان است و هزار و دویست کارگر متخصص دارد که چندین ماه است حقوق دریافت نکرده ‌اند.
وی افزود: هم اکنون سود هر سهام این کارخانه در بورس منهای 501 ریال است.
رییس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به این سوال که چه تعداد کارخانه مشابه هپکو وجود دارد گفت: کارخانه های دارای مشکلات شناسایی شدند که متاسفانه تعداد آنها زیاد است.
وی درباره آخرین وضع کارخانه آلومینیوم المهدی نیز افزود: در رابطه با این پرونده سازمان بازرسی کار زیادی انجام داد ، از ابتدا تا پایان در داوری ها ورود کردیم ، اما متاسفانه این کارخانه مبتلا به معضلاتی است و هنوز به نتیجه نرسیده است.
سراج درباره لیست معوقات بانکی نیز گفت: طبق آمار 106 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی داریم و فکر می کنم 11 درصد کاهش پیدا کرده و قرار است طی روزهای آتی جلساتی با مسولان بانک مرکزی داشته باشیم تا راه های اقدامات احتمالی برای این کار انجام شود.
وی افزود: درباره این بدهکاران نمی توانیم بگوییم مجرم هستند چون یک مرتبه دلار هزار تومانی سه هزار تومان شد و خیلی از این بدهی ها برای نوسانات ارزی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۲°