ورود دانش آموختگان به دستگاه قضایی بیشتر از هفت خوان دارد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:24 - سه‌شنبه 03 مهر 1397
بزرگترين هيئت بازرگاني بخش خصوصي عراق براي بررسي راهكارهاي توسعه همكاري با بخش خصوصي ايران راهي تهران شد
کد خبر: ۵۳۱۳۹۸
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۹
علاقمندان به کار قضاوت پس از طی کردن 20 مرحله می‌توانند جذب دستگاه قضایی شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت‌الاسلام و المسلمین توحید عاملی قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه گفت: موفقیت کارآموزان قضایی توأم با تلاش‌ها و زحمات فراوانی بوده، چون فرایندهایی که برای پذیرش این عزیزان پیش‌بینی شده و مراحل سخت و دشواری است.
حجت‌الاسلام و المسلمین توحید عاملی افزود: بخشی از فرایندهای پذیرش داوطلبان در حوزه سنجش علمی و دانشی داوطلبان است که در بخش سنجش از ابزارهای مختلفی برای کشف توانمندی‌های افراد استفاده می‌شود.
قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه ادامه داد: آزمون حفظی داوطلبان که با هدف بررسی اطلاعات حقوقی افراد برگزار می‌شود و آزمون تشریحی که با هدف بررسی و تحلیل اطلاعات افراد برگزار می‌شود از جمله این ابزار است.
حجت‌الاسلام و المسلمین توحید عاملی گفت: همچنین مصاحبه حضوری هم شامل حال این داوطلبان می‌شود. افرادی که از دانشگاه‌های مختلف پذیرفته شده‌اند باید آزمون استعداد شغلی را با موفقیت بگذرانند. علاوه بر آن مرحله سنجش شخصیت که دارای دو ابزار آزمون‌های چتری و مصاحبه‌های حضوری است از دیگر مراحل جذب این داوطلبان است.
قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه ادامه داد: هدف این سنجش‌ها بررسی ویژگی‌های سلبی و ایجابی داوطلبان است.
حجت‌الاسلام و المسلمین توحید عاملی کرد: یکی دیگر از مراحل جذب داوطلبان بررسی شاخص وضعیت هوش شناختی و هیجانی داوطلبان است. در این مرحله گزارشی از وضعیت داوطلبان در پرونده‌اش ثبت می‌شود همچنین در مرحله گزینش صلاحیت‌های عمومی افراد مد نظر قرار می‌گیرد که برای صلاحیت‌های عمومی افراد ابزار مصاحبه شفاهی، استعلامات از مراجع ذی‌صلاح و تحقیقات محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی افزود: پس از این مراحل دوره‌های آموزشی برای داوطلبان آغاز می‌شود که در این دوره‌ها 9 آزمون برای کارآموزان طراحی شده است و داوطلبان باید با شرکت در این آزمون‌ها امتیازات مد نظر را کسب کنند.
حجت‌الاسلام و المسلمین توحید عاملی افزود: این آزمون‌ها در کارگروه مشخصی استنباط‌سازی شده و موفقیت در 9 آزمون از شرایط تداوم مراحل جذب است.
قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه ادامه داد: در پایان همه این مراحل اقتدار کارآموزی انجام می‌شود و نهایتاً فرد پس از پذیرش نهایی در 20 مرحله می‌تواند مراحل جذب را به پایان برساند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°