شهر فرنگ/ رقابت نابرابر فیلم خارجی با ایرانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
20:52 - سه‌شنبه 03 بهمن 1396
شوراي پول و اعتبار مصوب کرد کميته اي براي بررسي آخرين وضع واحدهاي توليدي کشور تشکيل شود تحولات نرخ ارز در بازار و اقدامات بانک مرکزی در این باره درنشست شورای پول و اعتبار بررسی شد رئيس سازمان برنامه و بودجه: نرخ بيکاري در شش ماه اول امسال به ۱۱/۷ درصد تقليل پيدا کرد نوبخت: در شش ماه اول امسال ۷۹۵ هزار نفر مشغول به کار شدند رئيس سازمان برنامه و بودجه: ۱۸۱ هزار نفر از بيکاران سال‌هاي گذشته نيز مشغول به فعاليت شدند رئيس ديوان محاسبات: تاکنون ۳۰ هزار ميليارد تومان به خاطر فرار مالياتي خسارت ديده‌ايم با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۵۳۵۶۳۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۰
اصغر نعیمی کارگردان سینمای ایران معتقد است، امروز بین فیلم ایرانی و فیلم خارجی رقابت نابرابری وجود دارد و سختگیری هایی که برای فیلم ایرانی وجود دارد برای فیلم خارجی در نظر گرفته نمی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اصغر نعیمی کارگردان سینما در برنامه شهر فرنگ درخصوص الزامات فیلم های خارجی در اکران سینمای کشور گفت: اکران فیلم خارجی در ایران ممکن است در شرایطی باشد که با جامعه هماهنگی نداشته باشد.
 
وی افزود: بخشی از این مقوله را باید درجه بندی کنیم. اینکه ما کدام فیلم خارجی را می توانیم نمایش دهیم که در محتوا و جزئیات آن دست نبریم؟
 
 بود و نبود نمایش فیلم خارجی
نعیمی گفت: در حالی که منافع تولیدکننده ایرانی در واردات فیلم خارجی است، چون هزینه کارگردان ایرانی گران بوده؛ همین مسئله آنها را مجبور به ساخت فیلم مبتذل می کند. من به عنوان یک فیلمنامه نویس انتظار ندارم خارج از ضوابط فیلم بسازم  و باید همیشه وجه فرهنگی آن را مد نظر داشته باشم، بنابراین بحث ما مشکلات ساختاری است.
 
او تاکید کرد: ما باید کمک کنیم وجه فرهنگی فیلم ها پر رنگ شود. امروز بین فیلم ایرانی و فیلم خارجی رقابت نابرابری وجود دارد و سختگیری هایی که برای فیلم ایرانی وجود دارد برای فیلم خارجی نیست.
 
امیر قادری منتقد سینما دیگر میهمان برنامه در بخشی از این گفتگو تصریح کرد: اگر قرار شود فیلمی سانسور شود، آن فیلم از هدف اصلی خود دور می شود.
 
 بود و نبود نمایش فیلم خارجی
 
او گفت: فیلم های خوب خارجی وقتی سانسور می شوند، کوتاه می شوند و  روشن است که سینمای ایران به خاطر منافع خودش این کار را می کند، بنابراین چرا باید سینمای کشور راضی شود به دلیل ایجاد یکسری محدودیت ها، مخاطبش قاچاقچی شود؟
 
قادری ادامه داد: چطور می توان برای اینکه تیراژ فیلمی پایین نیاید، فیلم مبتذل تولید کرد؟
این منتقد سینما گفت: خیلی از فیلم های دنیا را می توان اکران کرد به شکلی که قابل استفاده باشد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°