همه امکانات برای استقبال از زائران مهیا است/ یک میلیون و 600 هزار ویزا صادر شده است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:18 - شنبه 01 ارديبهشت 1397
عربستان زیارت «غار حراء» و «کوه نور» را ممنوع کرد كره شمالي همزمان با تعليق آزمايش های موشكي و هسته اي اعلام کرد تسليحات هسته اي خود را تکميل کرده است رويترز: رئیس کره شمالي به هيچ وجه به کنار گذاشتن تسليحات هسته‌اي اشاره نکرده است کره شمالی سال گذشته پس از چند آزمایش هسته ای موفق، اعلام کرد قادر است دورترین نقاط آمریکا را هم با موشک هسته ای هدف قرار دهد سران کره شمالی و جنوبی ۲۷ آوریل (۷ اردیبهشت) در منطقه مرزی میان دو کره دیدار و گفتگو می کنند دانش آموزان دو هزار و ۶۰۰ مدرسه و مؤسسه در آمريکا، در اعتراض به خشونت اسلحه تظاهرات کردند
کد خبر: ۵۳۶۴۰۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
تیتر امشب؛
قشقاوی در تیتر امشب گفت: با توجه به صدور 130 هزار ویزا در روز برای زائران از نظر صدور ویزا در زمان باقی مانده تا اربعین حسینی مشکلی نداریم. استاندار ایلام نیز گفت: اولین حرکت عمرانی ما جلوگیری از ترافیک است و با بازگشایی مرز خسروی تردد زائران آسان تر خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حسن قشقاوی درباره تمهیدات اربعین گفت: امسال روند کار بسیار بهتر شده است و تمهیداتی که انجام شده نتیجه داده است. در این اربعین وابستگی به ارز از بین رفته و وابستگی به دلار قطع شده است و بر اساس ریال مسافرت انجام می شود بنابراین هرچه از وابستگی به امریکا کم شود حتی شده از نظر دلار بهتر است.
همه امکانات برای استقبال از زائران مهیا است/ یک میلیون و 600 هزار ویزا صادر شده است 
 قشقاوی درباره ویزاهای تقلبی گفت: هرساله ما این معزل را داشتیم امسال نیز مواردی بود که کشف شده است. او افزود: امیدواریم که دولت عراق روزی ویزا را لغو کند و اگر این کار انجام شود جمهوری اسلامی ایران نیز همکاری خواهد کرد. ویزا امر حاکمیتی هر کشوری است و وزارت خارجه نمی تواند دخالت کند نه در لغو آن نه در مبلغ دریافتی از سوی سفارت خانه.
او افزود: در سال حدود دو میلیون ایرانی و عراقی به دوکشور تردد می کنند که لغو ویزا بسیار کمک خواهد کرد و جعل ویزا از بین خواهد رفت.
قشقاوی گفت: سعی وزارت اطلاعات بر این بوده است که از جعل ویزا جلوگیری کند که در این امر هم مردم و هم مسئولان باید همکاری کنند.
او در ادامه افزود: در ایام اربعین دفتر کنسولی داریم و در ایلام نیز این دفتر به روز و فعال است فقط اینکه در لب مرز ویزا صادر نمی شود. طبق قوانین بین المللی باید عراق درخواست سرکنسولگری در ایران داشته باشد که هنوز درخواستی نبوده است که در صورت درخواست طرف عراقی، ایران نیز در این راستا همکاری خواهد کرد.
 قشقاوی گفت: وزارت خارجه همکاری خوبی داشته است و درباره صدور ویزاها در زمان باقی مانده نگرانی وجود ندارد.
او افزود: حدود 130 هزار نفر از اتباع افغانی برای اربعین ثبت نام کرده اند و مرز مشخصی برای تردد زائران افغانی در نظر گرفته شده است. ناجا و نیروی انتظامی در این خصوص خدمات ارزشمندی انجام داده اند اما از تردد افراد بدون پروانه اقامتی و ویزا از مرز خارج شوند جلوگیری می شود.
قشقاوی درباره دفاتر صدور ویزا نیز گفت: 17 دفتر کار صدور ویزا را انجام می دهند. طبق آخرین آمار غیز از چند جا بقیه دفاتر درحال بروز شدن است تا مشکلی نداشته باشیم اما تا این لحظه مشکلی نداشته ایم. ما به نسبت زمان و جدول زمانی در روند صدور ویزا عقب نیستیم البته این کار مستلزم مدیریت زمانی زائران نیز می باشد.
 او افزود: روز گذشته روز گذشته 130 هزار ویزا صادر شده است که تا 11 روز باقی مانده جای نگرانی نیست اما تقاضا داریم که زائران کار را به لحظات و روزهای پایانی موکول نکنند.
 قشقاوی درباره تردد بدون ویزا از مرز گفت: نداشتن ویزا در درجه اول برای خود زائر مشکل ساز است و روند کار دیگران را نیز با مشکل مواجه می کند. ویزا حکم دعوت نامه است پس بدون ویزا هیچ توجیهی ندارد و قداست اربعین را از بین می برد پس حفظ قداست به نظم و احترام به مقررات و حاکمیت کشور خارجی است.

سلیمانی استاندار ایلام دیگر مهمان تیتر امشب گفت: در هر لایه کنترل ها انجام می شود. اتباع خارجی باید از مرز چذابه عبور کنند و بعد از اربعین نیز در بازگشت کار برگشت زائران انجام خواهد شد. در گیت ها امکانات پذیرایی و سرویس های بهداشتی مهیا است که این کار در کنترل مرز و ورود و خروج غیرقانونی کمک می کند.
همه امکانات برای استقبال از زائران مهیا است/ یک میلیون و 600 هزار ویزا صادر شده است 
او افزود: اولین حرکت عمرانی ما جلوگیری از ترافیک است. زواری که از کرمانشاه وارد می شوند وارد مرز مهران می شوند. افرادی که از ایلام وارد می شوند از کمربندی ایلام وارد جاده مهران خواهند شد. چهار خطی شدن جاده نیز از فردا افتتاح می شود.

شهریار حیدری سخنگوی ستاد اربعین نیز در ارتباط تلفنی درباره تعداد زائران و تعداد ویزاهای صادر شده گفت: تاکنون حدود یک میلیون و ششصد هزار ویزا برای زائران صادر شده است. افرادی که در سامانه سما ثبت نام کرده اند مدارک دریافت شده و  کار صدور ویزا در حال انجام است.
 او افزود: رایزنی ها با طرف های عراقی و مقامات برای بازگشایی مرز خسروی انجام شده است و ما منتظر نظر مکتوب طرف عراقی هستیم و در ایران مشکلی برای بازگشایی مرز خسروی وجود ندارد.
 
 سلیمانی نیز درباره بازگشایی مرز خسروی گفت: ما منتظر بازگشایی مرز هستیم تا تردد زائران آسان تر انجام شود. او درباره پارکینگ ها نیز گفت: پارکینگ ها آماده و اسفالت و لاین بندی شده است. پارکینگ های مردمی نیز آمادگی اسکان 50 هزار خودرو در شبانه روز را دارند. امسال مشکلی برای پارکینگ نداریم. هزینه نیز حدود 30 هزار تومان است.
 سلیمانی گفت: در مرزهای زمینی در ایلام تمهیدات انجام شده است. جاده مهران ملک شاهی به ایلام آماده و آسفالت شده است تا مشکل ترافیک جاده ای به ایلام برطرف شود.  
استاندار ایلام در ادامه درباره امکانات رفاهی در مرزها و رضایت زائران گفت: پیش بینی شده 50 درصد زائران از مرز مهران و ایلام عبور کنند. 200 موکب آماده خدمات رسانی هستند. برای راحتی کار نیز سیستم الکترونیکی گیت ها نیز با سرعت بیشتری کار را انجام می دهند اما امکانات طرف عراقی محدودتر است. دو بیمارستان صحرایی نیز با امکانات کامل در مرز داخل و دو بیمارستان صحرایی در کربلا آماده خدمت رسانی هستند.

شریعتی استاندار خوزستان  نیز در ارتباط تلفنی گفت: در مرز شلمچه و چزابه امکانات لازم برای استقبال از زائران فراهم شده است. در مرز شلمچه جاده ها چهارخطه شده و ایمنی کامل داریم. موکب ها آماده استقبال و خدمت رسانی به زائران هستند  و مشکل خاصی نداریم. در مرز چزابه نیز زیرساخت ها به مرز قابل قبولی رسیده است. پارکینگ ها تا 60 هزار افزایش داشته است واز نظر خدمت رسانی به زائران مشکلی نخواهیم داشت.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°