بیمه سلامت و چالش های پیش رو

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:40 - شنبه 28 مهر 1397
« پرویز هادی» ؛ « محمدباقر یخکشی» و « حسن یزدانی» برای نشان برنز رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان به مصاف حریفان می روند در ادامه رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان « رضا اطری » ؛ « امیرحسین مقصودی» ؛ « عزت اله اکبری» و « علیرضا کریمی » یکشنبه رقابت خود را آغاز می کنند « منصور مهدی زاده » پیشکسوت کشتی ایران و دارنده سه نشان طلا و یک برنز جهان به عضویت تالار مشاهیر کشتی جهان درآمد براساس ابلاغ معاونت وزارت ورزش، نشان آوران بازی های آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا ۲۷ هزار سکه پاداش می گیرند «آرمین هادی پور» در منهای ۵۸ کیلوگرم به فینال مسابقات تکواندو گرندپری منچستر صعود کرد تاکنون « میرهاشم حسینی » به نشان نقره و «سجاد مردانی» به نشان برنز رقابت های تکواندو گرندپری منچستر دست یافته اند هفته نهم لیگ برتر فوتبال: « صنعت نفت آبادان ۲ ـ تراکتورسازی تبریز ۱ » با کانال شبکه خبر به‌روز باشید (پیام‌رسان سروش، آی‌گپ و ایتا به‌ نشانی irinn_channel@)
کد خبر: ۵۳۷۸۷۷
تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۱
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اعلام اینکه 5 و نیم میلیون نفر همزمان از دو بیمه استفاده می کنند، گفت: خدمات رایگان بهداشت و درمان بجای برخی ثروتمندان، اقشار ضعیف جامعه را تحت پوشش قرار دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت یا همان بیمه خدمات درمانی است که در سال 1373تشکیل شد.
مهندس موهبتی افزود: سازمان بیمه سلامت زیر مجموعه وزارت بهداشت است که حدود 40 میلیون نفر تحت پوشش دارد. در مجموع 5 صندوق زیر مجموعه بیمه سلامت است.
وی افزود حدود 5 و نیم میلیون نفر از دو بیمه همزمان استفاده می کنند و ما شاهد هم پوشانی بیمه ها هستیم.
 
 نبض

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: قانون اعلام کرده کسانی که بیمه رایگان هستند باید از بخش خدمات دولتی و دانشگاهی بهره مند شوند، به این تریب این جمعیت برای مراجعه به بخش دولتی با محدودیتی روبرو نیستند.

وی گفت: از جمعیت 40 میلیون نفری 24 درصد این جمعیت محدودیت به مراکز دولتی دارند.

موهبتی گفت: خدمات رایگان برای اقشاری است که واقعا برای پرداخت هزینه ها مشکل دارند از جمله محرومین جامعه.

وی افزود: باید به قشر آسیب پذیر رسید و نباید مشکلی از این جهت متوجه آنها شود زیرا اینان حقیقتا ناتوان هستند و باید به صورت رایگان تحت درمان قرار بگیرند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با استثنا قرار دادن افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی افزود:کسانیکه  تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند باید از خدمات درمانی به صورت دولتی و 100 درصد رایگان استفاده کنند و به هیچ عنوان نباید به بخش خصوصی ارجا شوند. در صورت تخلف حتما اطلاع دهند تا رسیدگی شود.

کسی که می تواند به بخش خصوصی مراجعه کند حتما می تواند به ازای هر نفر 20 هزار تومان پرداخت کند تا از خدمات درمانی بیمه سلامت بهره مند شود.

سازمان بیمه سلامت هیچ گروهی را از خدمات بهداشت و درمان حذف نکرده است منتها کسانی که متقاضی خدمات بیشتری هستند باید در پرداخت حق بیمه مشارکت کنند.

او گفت: باید  5/5 میلیون همپوشانی با تامین اجتماعی را حذف کنیم،برخی افراد با اینکه ثروتمند هستند ولی بیمه روستایی دارد، واقعیت این است که تازمانی که همه چیز الکترونیکی و سیستمی نشود وقوع یک چنین تخلفاتی دور از ذهن نیست.


نبض

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: 90 درصد مردم از خدمات سرپایی بخش خصوصی استفاده می کنند و این یکی از اهداف وزارت بهداشت است که خدمات سرپایی را برون سپاری کند یعنی خدمات سرپایی به بخش خصوصی واگذار شود.

دکتر شهریاری افزود: بیمارستان های دولتی خدمات سرپایی دولتی را تنها به 11 میلیون نفری که دفترچه رایگان دارند ارائه می کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بخشنامه ای صادر شده مبنی بر اینکه خدمات بستری به صورت دولتی ارائه شود اما خدمات سرپایی در شرایط خاص و برای افراد خاص ارائه شود و نه برای همه اقشار جامعه.

شهریاری گفت: ما با کمبود منابع مالی روبرو هستیم تا جایی که مراکز دولتی بیش از یکسال است که مطالبات خود را دریافت نکرده اند. این درحالیست که بدهی دولت روز به روز به بیمارستان ها و بخش های درمانی بیشتر و بیشتر می شود.

او ادامه داد: بیشتر کسانی که بیمه رایگان دریافت می کنند واقعا نیازمند هستند درحال حاضر توان دولت بسیار کم شده است.

وی گفت: بیمهایران، کمیته امداد، تامین اجتماعی و غیره بیمه هایی هستند که هم پوشانی دارند که در صورت احصای آنها می تواند هزینه های دولت را کم کند.

مجلس چند منبع پایدار رسمی را تعریف کرده که یک بخش آن از محل یارانه هاست.

 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۳°