بیمه سلامت و چالش های پیش رو

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:15 - دوشنبه 25 تير 1397
ظریف: ایران به دیوان دادگستری بین‌المللی شکایت کرد تا آمریکا را به علت اعمال مجدد تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی پاسخگو کند دور جديد مشورت هاي سياسي و اقتصادي ايران و هند در دهلي نو برگزار شد عراقچي معاون سياسي وزير خارجه و قائم مقام وزير خارجه هند ریاست هيئت هاي دو کشور را با مشارکت نمايندگاني از دستگاه هاي مختلف به عهده داشتند در اين گفتگوها آخرين تحولات مربوط به برجام و چگونگي استمرار همکاري هاي دو کشور پس از خروج آمريکا از اين توافق بررسي شد ­سخنگوي وزارت خارجه: ادعاي توقف و به صفر رساندن صادرات نفت ايران گزافه گويي است قاسمي: از همه ابزارها براي خنثي کردن توطئه هاي آمريکا استفاده مي کنيم ­سخنگوي وزارت خارجه: پيغامي از طريق پوتين براي ترامپ نداريم قاسمی: موضوع پنهاني در مورد سفر اخیر ظريف به عمان وجود ندارد سخنگوي وزارت خارجه: این فقط مردم عراق هستند که دولت را انتخاب مي‌کنند قاسمی: موضوع حج بحثی مستقل از روابط دو جانبه ايران و عربستان است جابری انصاری دستیار ویژه وزیر خارجه پیام آقای روحانی را به رئیس‌ جمهور لبنان تسلیم کرد در دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با فرمانده ارتش و رئيس ستاد مشترک ارتش پاکستان در اسلام آباد، امنیت منطقه و افزایش همکاری‌های مرزی و دفاعی بررسی شد
کد خبر: ۵۳۷۸۷۷
تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۱
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اعلام اینکه 5 و نیم میلیون نفر همزمان از دو بیمه استفاده می کنند، گفت: خدمات رایگان بهداشت و درمان بجای برخی ثروتمندان، اقشار ضعیف جامعه را تحت پوشش قرار دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت یا همان بیمه خدمات درمانی است که در سال 1373تشکیل شد.
مهندس موهبتی افزود: سازمان بیمه سلامت زیر مجموعه وزارت بهداشت است که حدود 40 میلیون نفر تحت پوشش دارد. در مجموع 5 صندوق زیر مجموعه بیمه سلامت است.
وی افزود حدود 5 و نیم میلیون نفر از دو بیمه همزمان استفاده می کنند و ما شاهد هم پوشانی بیمه ها هستیم.
 
 نبض

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: قانون اعلام کرده کسانی که بیمه رایگان هستند باید از بخش خدمات دولتی و دانشگاهی بهره مند شوند، به این تریب این جمعیت برای مراجعه به بخش دولتی با محدودیتی روبرو نیستند.

وی گفت: از جمعیت 40 میلیون نفری 24 درصد این جمعیت محدودیت به مراکز دولتی دارند.

موهبتی گفت: خدمات رایگان برای اقشاری است که واقعا برای پرداخت هزینه ها مشکل دارند از جمله محرومین جامعه.

وی افزود: باید به قشر آسیب پذیر رسید و نباید مشکلی از این جهت متوجه آنها شود زیرا اینان حقیقتا ناتوان هستند و باید به صورت رایگان تحت درمان قرار بگیرند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با استثنا قرار دادن افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی افزود:کسانیکه  تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند باید از خدمات درمانی به صورت دولتی و 100 درصد رایگان استفاده کنند و به هیچ عنوان نباید به بخش خصوصی ارجا شوند. در صورت تخلف حتما اطلاع دهند تا رسیدگی شود.

کسی که می تواند به بخش خصوصی مراجعه کند حتما می تواند به ازای هر نفر 20 هزار تومان پرداخت کند تا از خدمات درمانی بیمه سلامت بهره مند شود.

سازمان بیمه سلامت هیچ گروهی را از خدمات بهداشت و درمان حذف نکرده است منتها کسانی که متقاضی خدمات بیشتری هستند باید در پرداخت حق بیمه مشارکت کنند.

او گفت: باید  5/5 میلیون همپوشانی با تامین اجتماعی را حذف کنیم،برخی افراد با اینکه ثروتمند هستند ولی بیمه روستایی دارد، واقعیت این است که تازمانی که همه چیز الکترونیکی و سیستمی نشود وقوع یک چنین تخلفاتی دور از ذهن نیست.


نبض

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: 90 درصد مردم از خدمات سرپایی بخش خصوصی استفاده می کنند و این یکی از اهداف وزارت بهداشت است که خدمات سرپایی را برون سپاری کند یعنی خدمات سرپایی به بخش خصوصی واگذار شود.

دکتر شهریاری افزود: بیمارستان های دولتی خدمات سرپایی دولتی را تنها به 11 میلیون نفری که دفترچه رایگان دارند ارائه می کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بخشنامه ای صادر شده مبنی بر اینکه خدمات بستری به صورت دولتی ارائه شود اما خدمات سرپایی در شرایط خاص و برای افراد خاص ارائه شود و نه برای همه اقشار جامعه.

شهریاری گفت: ما با کمبود منابع مالی روبرو هستیم تا جایی که مراکز دولتی بیش از یکسال است که مطالبات خود را دریافت نکرده اند. این درحالیست که بدهی دولت روز به روز به بیمارستان ها و بخش های درمانی بیشتر و بیشتر می شود.

او ادامه داد: بیشتر کسانی که بیمه رایگان دریافت می کنند واقعا نیازمند هستند درحال حاضر توان دولت بسیار کم شده است.

وی گفت: بیمهایران، کمیته امداد، تامین اجتماعی و غیره بیمه هایی هستند که هم پوشانی دارند که در صورت احصای آنها می تواند هزینه های دولت را کم کند.

مجلس چند منبع پایدار رسمی را تعریف کرده که یک بخش آن از محل یارانه هاست.

 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷°    ۴۱°