روی خط خبر/ افزایش سه ساعته درس تربیت بدنی در مدارس

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:25 - شنبه 01 ارديبهشت 1397
عربستان زیارت «غار حراء» و «کوه نور» را ممنوع کرد كره شمالي همزمان با تعليق آزمايش های موشكي و هسته اي اعلام کرد تسليحات هسته اي خود را تکميل کرده است رويترز: رئیس کره شمالي به هيچ وجه به کنار گذاشتن تسليحات هسته‌اي اشاره نکرده است کره شمالی سال گذشته پس از چند آزمایش هسته ای موفق، اعلام کرد قادر است دورترین نقاط آمریکا را هم با موشک هسته ای هدف قرار دهد سران کره شمالی و جنوبی ۲۷ آوریل (۷ اردیبهشت) در منطقه مرزی میان دو کره دیدار و گفتگو می کنند دانش آموزان دو هزار و ۶۰۰ مدرسه و مؤسسه در آمريکا، در اعتراض به خشونت اسلحه تظاهرات کردند
کد خبر: ۵۳۸۴۶۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش از کمبود بیش از سه هزار معلم با افزایش ساعت درس تربیت بدنی خبر ‏داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حمیدی در برنامه روی خط خبر این شبکه با بیان اینکه برخی از کمبودها با افزایش درس تربیت بدنی ناشی از بی توجهی به این درس است گفت: خوشبختانه کمبودی که در این خصوص اعلام شده به لحاظ توجه آموزش و پرورش و دولت به بحث تربیت بدنی کودکان و نوجوانان و نوجوانان جبران شده است. 
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش اظهار کرد: سالهای زیادی بود که دانش آموزان کلاس یازدهم یا سوم قدیم؛  درس تربیت بدنی شان یک ساعت بود و همچنین،  دانش اموزان پیش دانشگاهی همه دورس را داشتند و چون برای دانشگاه آماده می شدند درس تربیت بدنی در این مقطع و پایه وجود نداشت.
حمیدی در ادامه افزود: خوشبختانه با  پیگیری ها و نگرش آموزش و پرورش و با توجه به سند تحول که بر اساس بحث شادابی مدارس، شایستگی ها، سلامت، مهارت آموزی را مد نظر قرار داده و ساعت زیستی بدنی را  یکی از ساعت های تربیت بدنی در سند تحول مد نظر و قابل اجرا است. 
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: وقتی در سند تحول این برنامه قابل اجرا می شود خود به خود دورسی از جمله تربیت بدنی مورد توجه قرار می گیرد و  خوشبختانه سه ساعت افزایش یافته است.
وی افزود: در مجموع کلاس ها 21 ساعت بود، اما  از سال گذشته 24 ساعت کلاس تربیت بدنی داشته ایم و اضافه شدن این سه ساعت باعث کم شدن سایر دورس شده و به تربیت بدنی افزوده شده است.
وی ادامه داد: در مجموع  این نیاز جدید و سه هزار کمبود معلم به لحاظ توجه آموزش و پرورش به افزایش ساعت درس تربین بدنی است و وقتی درس تربیت بدنی افزوده می شود با نیاز جدید مواجه می شویم و راهکارهایی برای کمبود آن و پوشش آن در نظر  گرفته ایم.
 معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش افزود: خوشبختانه آموزش و پرورش  راهکارهای خوبی در این خصوص از جمله سهمیه استخدام معلمین تربیت بدنی در آزمون سراسری که گرفته می شود( ماده 28 ) و از طریق آزمون سراسری وارد و سهیمه تربیت بدنی به لحاظ نیاز جدیدافزایش داشته  و پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان نیز در رشته تربیت بدنی افزایش و میزان سهیمه تربیت بدنی از سهمیه حق التدریسی که در وزارت آموزش و پررورش پیش بینی شده است افزایش یافته و قرار است دوباره افزایش پیدا کند.
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°