باید به سمت توزیع بنزین یورو ۵ برویم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:58 - چهارشنبه 24 مرداد 1397
ماندژوکيچ از تيم ملي کرواسي خداحافظي کرد بهاي نفت در بازار نيويورک اندکي کاهش يافت
کد خبر: ۵۴۰۰۶۶
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۴
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: بر اساس مصوبه هیئت دولت باید از سال ۹۳ به مدت ۳۶ ماه علاوه بر اینکه یورو ۴ توزیع گردد به سمت توزیع بنزین با استاندارد یورو ۵ برویم .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کیومرث کلانتری در حاشیه دومین نشست کارگروه در جمع خبرنگاران گفت: در کاهش آلودگی هوای کلانشهرها و به ویژه تهران حدود ۲۶ دستگاه اجرایی دارای وظایف قانونی هستند که باید اقداماتی در این خصوص انجام دهند.
وی با بیان اینکه بر اساس دستور جلسه مقرر شد، کارگروه هایی در فرمانداری ها به ریاست فرمانداران و دبیری شهرداران استان تهران برای توسعه فضای سبز شهرها بر اساس طرح جامع شهر تشکیل شود، اظهار داشت: شهرهای استان دارای طرح جامع بوده و در آن سرانه فضای سبز پیش بینی شده و برای تحقق سرانه فضای سبز نیازمند همکاری دستگاه‌های متولی مانند منابع طبیعی، امور آب ،فرمانداری ها و شهرداری ها است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت : علاوه بر مصوبه هیات دولت، قانون هوای را پاک داریم، که بر اساس آن سرانه فضای سبز شهر باید حداقل ۱۵ متر مربع باشد و این قانون باید ظرف مدت ۱۰ سال اجرایی شود.

کلانتری با بیان اینکه منابع مالی و همچنین تخصیص آب برای توسعه فضای سبز نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت:توسعه فضای سبز یکی از زیر ساختهای کاهش و کنترل آلودگی هوا است و با توجه به تهدیدی که توسط ریزگردها از طرف مناطق غربی و جنوب استان داریم اجرای کمربند سبز هم در این مناطق تصویب شد.

وی ادامه داد: دهیاری ها نیز باید برای روستاها توسعه فضای سبز داشته باشند و در این راستا از نهال های بومی کم آب بر استفاده شود، بیشتر آب اختصاص یافته به این فضای سبز از طریق بازچرخانی پساب و خروجی تصفیه خانه های فاضلاب تامین شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه بنزینی که در استان تهران توزیع می گردد بنزین با استاندارد یورو ۴ می باشد، افزود: بر اساس مصوبه هیئت دولت باید از سال ۹۳ به مدت ۳۶ ماه علاوه بر اینکه یورو ۴ توزیع گردد به سمت توزیع بنزین با استاندارد یورو ۵ برویم و بر همین اساس کارگروه در خواست ارتقاء بنزین از یورو ۴ به ۵ را طبق مصوبه سال ۹۳ ارائه کرد.

کلانتری به توزیع گازوئیل در استان تهران اشاره کرد و افزود: خوشبختانه گازوئیل ۵۰ppm گوگرد توزیع می شود، که حرکت بسیار خوبی است، تغییر کیفیت سوخت و ارتقا آن از یورو۲ به یورو۴ در دولت یازدهم و در پی آن در دولت دوازدهم قطعا وضعیت روزهای سالم در استان تهران را افزایش خواهد داد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°