ربیعی در تیتر امشب: مهمترین برنامه ما تثبیت شغل است

irinn | وب سایت شبکه خبر

نسخه آزمایشی       
17:20 - چهارشنبه 01 آذر 1396
روساي جمهوری ايران و ترکيه در سوچي روسيه دیدار کردند اجلاس سه جانبه سران ایران، روسیه و ترکیه امروز در سوچی برگزار می شود روحانی پیش از ترک تهران بر تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و استقلال سوریه، بازگشت آوارگان و بازسازی این کشور تاکید کرد روحانی: آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای منطقه دنبال ایجاد تنش در منطقه هستند ۲۰۶ نماینده در نامه‌ای به رهبر انقلاب با تبریک پیروزی جبهه نور بر ظلمت از مجاهدت‌های سردار قاسم سلیمانی برای پایان سیطره داعش در عراق و سوریه قدردانی کردند شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با ۵۶۴ واحد افزایش به ۸۹ هزار و ۳۳۹ رسید رئيس مركز شماره گذاري پليس راهور از افزايش ۱۵ درصدي و ۲۳ درصدي شماره گذاري خودروهاي توليد داخل و وارداتي خبر داد سرهنگ محمدي: شماره گذاري موتورسيكلت هاي نو ۹۶ درصد کاهش داشته است رئیس سازمان غذا و دارو: قیمت داروها همگام با نرخ تورم تغییر کرده و با قیمت های جدید عرضه می شود مدیر عامل شرکت فرودگاه ها: به جز فرودگاه امام خمینی هیچ یک از فرودگاه های کشور سودآوری ندارند آغاز طرح برخورد با تخلفات موتورسواران پایتخت
کد خبر: ۵۴۰۱۷۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۶
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر درباره طرح های اشتغال دولت گفت: مهمترین برنامه ما تثبیت شغل است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ربیعی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر درباره طرح های اشتغالی دولت گفت: مهمترین برنامه ما تثبیت شغل است. وقتی رکود طولانی داریم؛ روی همه چیز تاثیر می گذارد. روی تثبیت شغل باید کار کنیم.
وی با بیان اینکه کالاها در انبارها مانده است، تاکید کرد: باید بازار ایجاد کنیم تا چرخه تولید حرکت کند و این چرخه می تواند به تثبیت شغل کمک کند.
ربیعی گفت: دولت تسهیلات ارزان قیمت در اختیار مردم قرار می دهد اما خود مردم هم موثر هستند و باید از این موقیعت استفاده کنند.
ربیعی با تاکید بر اینکه کاهش فقر و اشتغال از برنامه دولت است، گفت: در چهار سال آینده به دنبال اشتغال توسعه ای ناشی از کارهای بزرگ هستیم.
وی افزود : در قالب طرح «روستا-تعاون» نیز ظرفیت های اشتغالزایی در روستاها پیگیری می شود.
ربیعی گفت: آموزش در محیط کار واقعی از دیگر طرح های اشتغال زا است و بیشترین خدمات این طرح در حوزه اشتغال خدمات مولد و صنوف است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ مصوب بانک مرکزی 18 درصد است و ما برای اینکه سرمایه گذاری راحت تر شود نرخ را به 6 درصد رساندیم و از طریق سپرده گذاری بانکها 3 درصد نرخ تسهیلات را پایین تر آوردیم تا به کسب و کارهای کوچک اختصاص دهیم . برای اینکه تعاونیها پیشرو می شوند بانک توسعه تعاون را توسعه دادیم.
 
ربیعی گفت : صندوق توسعه کشاورزی را هم به طرح اضافه کردیم و سه شنبه صبح اولین جلسه تشکیل می شود و یک جلسه هم با بانکها خواهیم داشت و آیین نامه شیوه بانکها هم اعلام می شود منتهی باید در آیین نامه بانکها گرفتار نشویم.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ما چهار گروه داریم : موسسات / بانکها و صندوقها/نظارت / بخشها که مهمترین آنها جهاد کشاورزی است .
وی ادامه داد: بحث خدمات و گردشگری هم مطرح است و اینها همه در کارگروه استان مطرح است و وامها به آنها اختصاص می یابد.
در حقیقت این وامها یا انفرادی یا گروهی هستند و ما برای این طرح وظیفه بازاریابی را هم پیش بینی کرده ایم و بخش صنعت و معدن وظیفه هم پوشانی آن را بعهده گرفته است.
 ربیعی گفت: این طرح از هفته آیده اجرا می شود و ما از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهیم کرد و در شهر ها و روستاهایی که که معادن دارند سرمایه را به افراد بر اساس مهارت اختصاص می دهیم و در روستاها به شرکتهایی که می توانند اشتغال ایجاد کنند.

ربیعی افزود: برای ما چند استان که درآمدشان کمتر است در اولویت هستند. صنعت هایی مثل مبل، فرش و پوشاک حتی کشاورزی و گیاهان دارویی هم جز رشته های پر کشش اشتغال بررسی شده است.
وی با اشاره به اینکه سیاست گذاری برای ایجاد اشتغال نیاز به طرح ها و ایده های جدید دارد، گفت: رشد اقتصادی همراه با اشتغال نیاز به تمرکز در حوزه های اقتصادی است که اشتغال مردم و رونق کسب و کار پایدار را به دنبال داشته باشد.
وزیر تعاون افزود: برقراری ارتباط بین بخش خصوصی و دولتی در کنار یکدیگر با نظارت دولت میسر می‌شود.
ربیعی با اشاره به آموزش های تخصصی نیروی کار گفت: اگر نیروی کار براساس اولویت اقتصادی، صنعتی و کشاورزی و یا هر قسمتی که در اولویت زمانی و مکانی است آموزش ببینند ،بهتر می توانند از تخصص نیروی انسانی بهره لازم را ببرند. 
وی تاکید کرد: نرخ بیکاری ما ۱۲ درصد است که بر اساس برنامه ها باید به ۴ درصد برسد و اکنون سالانه ۸۰۰ هزار بیکار تحصیل کرده به جامعه افزوده می شود. ما امسال 400 هزار شغل اولی داشتیم و یکی از برنامه های ما این است که آنها را رسمی کنیم و پیش بینی ما این است که آنها را به 700 هزار شغل برسانیم .
وی افزود: دفترچه های اول من را امیدوار کرده است و بخشی از آن متعلق به تسهیلات و صادرات است .
 وی با اعتقاد به نقش نظارتی دولت در بحث اشتغال افزود: توسعه صادرات و حضور در بازار منطقه ای باید بر اساس نیاز بازار های جهانی و حضور مستمر باشد.
 
ربیعی درباره بیکاری  فارغ التحصیلان دانشگاهی خاطر نشان کرد: باید کار فرهنگی هم بکنیم تا فارغ التحصیلان دانشگاهی فقط دنبال کار دولتی نباشند. البته حق می دهم که همه شغل آبرومند متناسب با تحصیلات خود داشته باشند اما در این میان باید شرایط را هم در نظر گرفت.  
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۱۷°