دستورهای ویژه وزیر اقتصاد برای مناطق زلزله زده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در کانال شبکه خبر و پیام رسان سروش irinn_channel@      
00:24 - يکشنبه 29 بهمن 1396
هواشناسی در مناطقی از شمال، شمال شرق، مرکز و دامنه های البرز و زاگرس بارش پراکنده پیش بینی کرد سخنگوی سازمان آتش نشانی از اطفای حریق در ساختمان اداری وزارت نیرو در محدوده میدان ولیعصر خبر داد ملکی: عملیات لکه گیری و ایمن سازی محیط انجام شد با کانال شبکه خبر به روز باشید: irinn_channel@
کد خبر: ۵۴۰۳۴۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵
وزير امور اقتصادي و دارايي با صدور پيامي حادثه غم بار وقوع زمين لرزه در استان هاي غربي كشور را تسليت گفت و در نامه های جداگانه دستورات ویژه ای برای رسیدگی به وضعیت این مناطق صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  در پيام وزير اقتصاد آمده است:

انا لله و انا اليه راجعون؛
حادثه غم بار، دردناك و تالم برانگيز وقوع زمين لرزه در استان هاي خطه غرب كشور به ويژه استان كرمانشاه كه خسارت بسياري در پي داشت، درد و غم بزرگي است كه بنده را همانند همه مردم عزيز كشورمان سوگوار كرد.
اينجانب ضمن عرض تسليت و ابراز همدردي با آسيب ديدگان و بازماندگان عزيزاني كه جان خود را در اين حادثه از دست دادند همانند همه دولتمردان و خدمتگزاران مردم بر خود و مجموعه وزارت امور اقتصادي و دارايي فرض مي دانم كه همه تلاش، توان و همت مان را براي خدمت رساني به آسيب ديدگان و كاهش آلام ناشي از اين حادثه بكار گيريم.
 از خداوند متعال براي درگذشتان رحمت و غفران واسعه، براي بازماندگان صبر و شكيبايي و براي آسيب ديدگان بازگشت هر چه سريعتر سلامتي را خواهانم.
 
وزير اقتصاد همچنين با اشاره به دستور رئيس محترم جمهور و معاون اول وي در نامه هاي جداگانه اي خطاب به معاون امور بانكي و بيمه، رئيس كل سازمان امور مالياتي و خزانه داري كل كشور، دستورات ويژه اي به منظور رسيدگي فوري و مساعدت به زلزله زدگان صادر كرد.
 
در نامه دكتر كرباسيان خطاب به معاون  امور بانكي و بيمه آمده است؛ با همكاري بيمه مركزي و بانك ها و بيمه هاي دولتي و نيمه دولتي ضمن تشكيل كميته ويژه پيگيري و رسيدگي نسبت به تسريع در ارائه خدمات و اعطاي تسهيلات لازم به آسيب ديدگان اقدام عاجل بعمل آوريد.
همچنين بانك هاي عامل مشمول اين دستور مكلفند در خصوص افراد و شركت هايي كه در اين حادثه دچار ضايعه جاني و يا خسارت مالي شده اند تا بازگشت به حالت عادي نسبت به هر گونه اقدام پيگيري جهت وصول مطالبات و يا موارد مشابه دستور توقف صادر كنند.
 
 در نامه وزير اقتصاد خطاب به رئيس كل سازمان امور مالياتي آمده است؛ در خصوص مودياني كه به تاييد نهادهاي ذيصلاح دچار خسارت شده اند و امكان عمل به تعهدات خود را ندارند تا بازگشت به حالت عادي دستور توقف عمليات پيگيري صادر كنيد.
 
همچنين در نامه دكتر كرباسيان خطاب به خزانه داري كل كشور آمده است؛ با عنايت به دستور معاون اول رئيس جمهور، و ضرورت رفع تنگناهاي مالي براي كمك به حادثه ديدگان از سوي مراجع مسئول دولتي،  خزانه داري كل كشور مكلف است  به محض وصول ابلاغ تخصيص اعتبار از سوي سازمان برنامه و بودجه كشور در خصوص جبران خسارات ناشي از زلزله اخير به قيد فوريت اقدام شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°