محبت اهل بیت عنصر وحدت بخش مسلمانان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:10 - يکشنبه 30 ارديبهشت 1397
رئيس جمهور در ديدار با اعضای تیم ملي فوتبال: آن چيزي که مردم از شما مي خواهند تلاش براي کسب موفقيت است؛ مطمئن باشيد دعاي خير مردم نيز همراهتان خواهد بود روحاني: از همه عزيزاني که براي صعود به جام جهاني تلاش کردند به ويژه آقاي کي روش تشکر مي کنم فهرست بازیکنان تیم ملی برای حضور در اردوی استانبول: بیرانوند، مظاهری، عابدزاده، قلی زاده، مجید حسینی، محمدی، خانزاده، پورعلی گنجی، منتظری، رضاییان، چشمی، حاج صفی، انصاری فرد، شجاعی، ترابی، ابراهیمی، عزت اللهی، جهانبخش، دژآگه، طارمی، قوچان نژاد، قدوس، آزمون و امیری سرمربی تیم ملی فوتبال کاوه رضایی، وریا غفوری، سید جلال حسینی و سید حسین حسینی را در فهرست انتظار قرار داد تیم ملی فوتبال فردا برای برپایی اردو و بازی تدارکاتی با تیم ملی ترکیه راهی این کشور می شود تیم ملی فوتبال ایران تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ سه بازی با تیم های ملی ترکیه، یونان و لیتوانی برگزار می کند دیدار دوستانه تیم های ملی فوتبال ایران و ترکیه ۷ خرداد در استانبول برگزار می شود هفت تخته فرش نفیس برای اهدا به تیم‌های همگروه ایران در جام جهانی، موزه فیفا و موزه روسیه در تبریز رونمایی شد سرود تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی روسیه با صدای سالار عقیلی و آهنگسازی بابک زرین منتشر شد تیم ملی فوتبال ایران طی مراسمی در تالار وحدت برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بدرقه شد علي دايي ­با پيشنهاد کارلوس کي روش سرمربی تیم ملی، سفير دايمي فوتبال ايران در مجامع بين المللي شد تیم ملی والیبال ساحلی ایران با ترکیب "رحمان رئوفی" و "حامد میرزاعلی" نائب قهرمان رقابت جهانی ترکیه شد
کد خبر: ۵۴۲۵۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز جبهه مقاومت اسلامی فراگیرتر از هر زمان گذشته است و در مقابل، فتنه گری های صهیونیسم بین الملل هم در منطقه پیچیده تر شده است که نباید از آنها غافل ماند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی در مراسم آغاز بکار اجلاس جهانی محبان اهل بیت (ع) و مسئله تکفیری ها که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است افزود: نخبگان جهان اسلام باید همگان را به این حقیقت توجه دهند که حب اهل بیت (ع) اختصاص به شیعیان ندارد و از مشترکات اسلام است و امروز باید ولا و محبت اهل بیت عنصر وحدت بخش میان مسلمانان و حق طلبان عالم باشد .
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: برگزاری اجلاس امروز با نابودی شجره خبیثه داعش و بازپس گیری آخرین سنگرهای آنها در سوریه و عراق مصادف شده است و این پیروزی را به رهبر معظم انقلاب و دولت و ملت سوریه و عراق، حزب الله عراق، نیروهای جهادگر و سپاه پاسداران و نیروی قدس سپاه تبریک می گویم .
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز جبهه مقاومت اسلامی از هر زمانی فراگیرتر شده است و  باید با تمسک به تعالیم اسلام ناب و برگرفته از فهم صحیح قرآن و سیره اهل بیت با فتنه گری های صهیونیسم بین الملل مقابله کرد .
وی گفت: در شکل گیری القاعده و داعش، فکر تکفیری وهابیت نقش اساسی داشت و توانست با حمایت استکبار، جهان اسلام را به چالش بکشد.
آیت الله هاشمی شاهرودی افزود: تا افکار انحرافی از بین نرود جهان اسلام آسوده نخواهد ماند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین گفت گفت: مودت اهل بیت (ع)، سبیل الی الله و ضامن تحقق اصلی ترین هدف بعثت و همچنین بخشی از رسالت رسول الله(ص) و در امتداد آن است.
آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی ابرازامیدواری کرد: این اجلاس به حرکتی جدید در وحدت هر چه بیشتر میان مذاهب اسلامی با محوریت حب اهل بیت(ع) منجر شود.
وی گفت: به شهادت قرآن کریم، انبیا در قبال بار رسالت هیچ اجری از مردم مطالبه نکردند و در این میان فقط پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) است که از جانب خداوند مکلف به مطالبه اجر از مردم شد و این اجر از جنس مادی و مظاهر دنیوی نبود بلکه از سنخ محبت و مودت و پیوند با اهل بیت(ع) بود که سود این مطالبه هم به امت اسلامی برمی گردد نه پیامبر.
آیت الله هاشمی شاهرودی با اشاره به مشقت های رسول اکرم(ص) در راه رسالت، مودت اهل بیت(ع) را فراتر از محبت خواند و افزود: مودت اهل بیت(ع) موجب رسیدن به مقصود اصلی هستی و وصول الی الله است.
وی به جنبه های احساسی و عاطفی انسان اشاره کرد و گفت: این جنبه ها در کنار مفاهیم محض عقلی موجب حرکت و تعالی انسان می شود و راز تعالیم انبیا در مقایسه با تعالیم فلاسفه نیز همین تشخیص بعد قلبی و عاطفی است چراکه اتصال قلبی و عاطفی مردم و اهل بیت(ع) علاوه بر اتصال عقلی موجب می شود که زندگی فردی و اجتماعی مسلمانان تحرک بیشتری پیدا کند.
­رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این سوال که آیا عنصری غیر از محبت و مودت می تواند هرساله بیش از 20 میلیون نفر را در راهپیمایی عظیم اربعین گردهم آورد، افزود: این اقتدار و شکوه اهل بیت(ع) است که در پیش چشم جهانیان قرار می گیرد و مودت خدا، رسول و اهل بیت، روح دین است.
آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: آیا باورهای عقلی صرف و بدون عشق و عاطفه و احساس می تواند تابلوهای زیبایی از ایثار و شهادت طلبی را در عراق، سوریه، یمن، بحرین و نیجریه رقم بزند؟
وی افزود: راهپیمایی اربعین و حضور غیرشیعیان و غیرمسلمانان در این حرکت عظیم گویای ظرفیت عظیم حب اهل بیت(ع) در ایجاد وحدت برای تحقق انقلاب جهانی اسلام است.
آیت الله هاشمی شاهرودی با اشاره به حدیث ثقلین و آیه تطهیر گفت: همه مفاهیم عالی اسلام در سیره و سلوک اهل بیت(ع) موجود است و امروز جبهه استکبار با درک این ظرفیت عظیم و با درک ظرفیت ولا و محبت اهل بیت(ع) و درک مفهوم ظلم ستیزی در میان مسلمانان درصدد است با ارائه نسخه های جعلی از اسلام تحریف شده در قالب اسلام تکفیری و ارائه برداشت های غلط از جهاد از تحقق ارزش های ناب اسلامی جلوگیری کند.
وی افزود: در همه نسخه ها و قرائت های جعلی مذکور، محور مشترک، دشمنی با اهل بیت(ع) و دشمنی با دوستان اهل بیت(ع) است.
 
دکتر ولایتی: دوران حساس انتقالی کنونی با وجود خطرها و جنگ ها با دستاوردهای کم نظیری همراه شده
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی هم در مراسم افتتاحیه  این اجلاس گفت : دشمنان اسلام سعی دارند ،جهان اسلام را در وضع ضعف ، آشوب ، فتنه و تجزیه نگه دارند و سیمایی تیره از آن بر اساس الگوی وهابیت نشان دهند . ولایتی داعش را محصول توطئه آمریکا و رژیم های سعودی و صهیونیستی دانست .
 
ولا و محبت اهل بیت عنصر وحدت بخش مسلمانان و حق طلبان عالم باشد 
دکتر ولایتی افزود: دوران حساس انتقالی کنونی در غرب آسیا و بخش های دیگری از جهان اسلام، اگرچه مشحون از خطرها و تهدیدها و جنگ های نیابتی است، اما با دستاوردها، فرصت ها و موفقیت های کم نظیری همراه شده که از یک سو، عزتمندی و روح اعتماد به نفس را در بین ملت های مسلمان و آزادیخواه، استوار ساخته و از سوی دیگر، هیمنه استکبار و شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی را در بین مردم مسلمان منطقه فرو ریخته و پیکره آن را در معرض ضربات کاری قرار داده است.
 
در این اجلاس دو روزه ­­500 نفر از علمای شیعه و سنی از 94 کشور و حدود 250 نفر از علمای شیعه و سنی داخل کشور درباره چگونگی وحدت و انسجام بیش از پیش مسلمانان برای مقابله با توطئه های ضداسلامی بحث و تبادل نظر می کنند.
مسائل مهم جهان اسلام و مسئله تکفیری ها از موضوعات اصلی این اجلاس است.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۸°