رئیس جمهور وارد سوچی روسیه شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:09 - يکشنبه 30 ارديبهشت 1397
رئيس جمهور در ديدار با اعضای تیم ملي فوتبال: آن چيزي که مردم از شما مي خواهند تلاش براي کسب موفقيت است؛ مطمئن باشيد دعاي خير مردم نيز همراهتان خواهد بود روحاني: از همه عزيزاني که براي صعود به جام جهاني تلاش کردند به ويژه آقاي کي روش تشکر مي کنم فهرست بازیکنان تیم ملی برای حضور در اردوی استانبول: بیرانوند، مظاهری، عابدزاده، قلی زاده، مجید حسینی، محمدی، خانزاده، پورعلی گنجی، منتظری، رضاییان، چشمی، حاج صفی، انصاری فرد، شجاعی، ترابی، ابراهیمی، عزت اللهی، جهانبخش، دژآگه، طارمی، قوچان نژاد، قدوس، آزمون و امیری سرمربی تیم ملی فوتبال کاوه رضایی، وریا غفوری، سید جلال حسینی و سید حسین حسینی را در فهرست انتظار قرار داد تیم ملی فوتبال فردا برای برپایی اردو و بازی تدارکاتی با تیم ملی ترکیه راهی این کشور می شود تیم ملی فوتبال ایران تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ سه بازی با تیم های ملی ترکیه، یونان و لیتوانی برگزار می کند دیدار دوستانه تیم های ملی فوتبال ایران و ترکیه ۷ خرداد در استانبول برگزار می شود هفت تخته فرش نفیس برای اهدا به تیم‌های همگروه ایران در جام جهانی، موزه فیفا و موزه روسیه در تبریز رونمایی شد سرود تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی روسیه با صدای سالار عقیلی و آهنگسازی بابک زرین منتشر شد تیم ملی فوتبال ایران طی مراسمی در تالار وحدت برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بدرقه شد علي دايي ­با پيشنهاد کارلوس کي روش سرمربی تیم ملی، سفير دايمي فوتبال ايران در مجامع بين المللي شد تیم ملی والیبال ساحلی ایران با ترکیب "رحمان رئوفی" و "حامد میرزاعلی" نائب قهرمان رقابت جهانی ترکیه شد
کد خبر: ۵۴۲۶۰۸
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
رئیس جمهور به منظور شرکت در نشست روسای جمهور ایران ، روسیه و ترکیه ؛ وارد سوچی روسیه شد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نشست سه جانبه سران ایران ، روسیه و ترکیه با هدف بررسی روند و نتایج مذاکرات آستانه و آغاز فرآیندهای سیاسی داخلی در سوریه برگزار می شود .
آقای روحانی پیش از ترک تهران در گفتگو با خبرنگاران ضمن تشریح اهداف این سفر تاکید کرد : برای ما تمامیت ارضی ، حاکمیت ملی و استقلال سوریه بسیار مهم است .
روحانی وارد سوچی شد
رئیس جمهور با بیان اینکه تصمیم ایران از روز اول بر این بوده که تروریسم به عنوان ابزار در این منطقه ناموفق خواهد بود ، افزود : پایه های تروریسم در عراق و سوریه فرو ریخته اما مبارزه تهران با گروه های تروریستی در منطقه تا ریشه کنی آنها ادامه می یابد .
 
رئیس جمهور  پیش از ترک تهران در فرودگاه مهر آباد گفت: پایه های تروریسم در عراق و سوریه فرو ریخته است و تروریست ها دیگر سرزمینی برای ادامه جنایت های خود در اختیار ندارند.
دکتر روحانی افزود: شکست داعش در سوریه و عراق به معنای تمام شدن مسأله داعش نیست اما پایه های آن فرو ریخته است و دیگر سرزمین ندارند اما به صورت گروه های کوچک تروریستی باقی خواهند ماند.
رئیس جمهور، آینده سوریه را نه در دست قدرت های خارجی بلکه در اختیار مردم سوریه دانست و با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر خلاف امریکا و صهیونیست ها  به دنبال تشنج در منطقه نیست ، تصریح کرد: پایه های تروریسم در عراق و سوریه فرو ریخته است و مبارزه تهران با گروه های تروریستی در منطقه تا ریشه کنی آنها ادامه می یابد.
آقای روحانی افزود: آینده سوریه در دست قدرت های خارجی نیست آینده سوریه در اختیار مردم سوریه  است آنچه مردم سوریه و افکار عمومی مردم سوریه می خواهند باید ملاک عمل باشد و همه باید زمینه حضور مردم و حمایت از آنچه را که آنها می خواهند مهیا کنیم .
وی ضمن تاکید بر حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه گفت : ایران بر خلاف امریکا و صهیونیست ها به دنبال تشنج در منطقه نیست   و جمهوری اسلامی ایران  در منطقه به دنبال تعامل است .
رئیس جمهور  با بیان اینکه مبارزه تهران با گروه های تروریستی در منطقه تا ریشه کنی آنها ادامه می یابد افزود :متاسفانه بیش از شش سال است که منطقه ما دچار بی ثباتی، ناامنی و فعالیت های مخرب تروریست هاست در این خصوص، جمهوری اسلامی ایران از آغاز احساس مسئولیت می کرد می دانست این روندی که توسط دولت های غربی برای این منطقه طراحی شده است جزئی از طرح کلی خاورمیانه بزرگ است که تحولاتی است که امریکایی ها از سال ها پیش دنبال آن بودند و رژیم صهیونیستی از این طرح حمایت می کرد.
وی افزود : سال های اولیه سال های مظلومیت مردم سوریه عراق و لبنان بود حامی ای جز مردم این کشورها و ارتش ها و برخی از نیروهای داوطلب کمک از جمله ایران و  حزب الله نداشتند اما با ادامه روند و فداکاری هایی که انجام شد روشن شد که صحنه آینده این منطقه صحنه پیروزی تروریسم نیست .
رئیس جمهور خاطرنشان کرد : حضور روسیه در میدان در همین راستا بود و این کشور  در کنار کشورهای منطقه تاثیرگذار بود و دنیا احساس کرد که مسأله سوریه با آنچه  آنها فکر می کردندحل و فصل نخواهد شد و باید در روند دیگری در نهایت باید نظر ملت های منطقه پذیرفته شود.
وی گفت : به دنبال مبارزه موفق مردم سوریه و  عراق در برابر تروریست ها روند سیاسی هم به صورت تقریبا نیمه فعال آغاز شد اول در ژنو به صورت های مختلف و در نهایت در یک سال اخیر ایران، روسیه و ترکیه تصمیم گرفتند در میدان  سیاسی هماهنگ تر  باشند اجلاس های آستانه در یازده ماه گذشته به دنبال این تصمیم بود که توسط سه دولت ایران، روسیه و ترکیه انجام گرفت.
رئیس جمهور با اشاره به اجلاس مشترک سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در سوچی گفت :امروز در سوچی روسیه اجلاس بسیار مهمی تشکیل خواهد شد و  این اجلاس بین دو حادثه مهم تشکیل می شود حادثه پیش از اجلاس امروز موفقیت  رزمندگان اسلام در برابر داعش و تروریسم در این منطقه است که در هفته ها  و ماه های اخیر هم عراقی ها به پیروزی نهایی رسیدند و هم با تصرف بوکمال سوریه به موفقت تقریبا نهایی در برابر داعش رسیده است .
وی رایزنی برای برگزاری اجلاس گفتگوهای سوری - سوری در آینده نزدیک را از دیگر محورهای مذاکرات بین سران سه کشور در اجلاس سوچی عنوان کرد و افزود : این رایزنی ها زمینه را برای نقش آفرینی مردم سوریه در ترسیم آینده خود مهیا خواهد کرد .
آقای روحانی جنایات بی سابقه گروهک تروریستی داعش و ورود تروریست ها را دو عامل اصلی بیداری دنیا  در قبال خطر داعش عنوان کرد و افزود : دنیا  در مسأله سوریه وقتی از خواب بیدار شد که چند حادثه رخ داد نخست اینکه  تروریست ها شروع به جنایات بی سابقه کردند چرا که کسی فکر نمی کرد در قرن 21 جنایاتی همچون کشتار دسته جمعی، زنده زنده سوزاندن  انسان ها،  نابودی مراکز تمدنی  و از طرف دیگر سیل آوارگان سوری انجام شود.
وی افزود: عدم موفقیت  تروریست ها در پیشبرد اهداف خود از دیگر عوامل تاثیرگذار در تضعیف داعش بود به طوری که هرچه پیش می روند تروریست ها ناموفق بودند و موضوع تروریسم از سوریه تجازو کرد و در  کشورهای اروپایی هم نفود کرد لذا این تصور که تروریست ها ابزار خوبی برای پیشبرد اهداف است تصوری شکست خورده برای غرب شد.
رئیس جمهور تاکید کرد : جمهوری اسلامی ایران همواره بر این موضع تاکید کرده است که تروریسم ابزار ناموفقی برای تغییر مرزهاست و دخالت خارجی در منطقه تجربه ای ناموفق است و ایران هیچ گاه به دنبال تشنج در منطقه نیست و این هدفی است که امریکا و رژیم صهیونیستی دنبال می کنند. 

 

 

برچسب ها: روحانی ، سوچی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۸°