گفتگوی 18:30/بسته جامع بهزیستی برای معلولین

irinn | وب سایت شبکه خبر

02:02 - سه‌شنبه 21 آذر 1396
تانک‌ها و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی مناطقی در غزه را هدف قرار دادند منابع خبری از شلیک چند راکت از باریکه غزه به سوی فلسطین اشغالی خبر دادند در حمله نظامیان صهیونیست به منطقه الصوانه در قدس اشغالی ۲ فلسطینی مجروح شدند شمار شهدای حملات جنگنده های سعودی به منطقه المحجر در استان تعز به ۱۰ تن رسید سی ان ان: سفیر آمریکا در سومالی با نوشتن نامه ای کوبنده در انتقاد از سیاست های ترامپ استعفا کرد آلمان، چین را به جاسوسی از طریق شبکه‌ اجتماعی لینکدین (شبکه اجتماعی بر اساس روابط تجاری) متهم کرد سه زن که ترامپ را به سوء رفتار جنسی متهم کرده‌اند، تحقیق کنگره را درباره فساد اخلاقی وی خواستار شدند
کد خبر: ۵۴۵۹۵۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۶
بسته ویژه بهزیستی، در تلاش است تا با آموزش های لازم به معلولین ذهنی پای این گروه را به بازار کسب و کار باز کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
افروز صفاری فرد مدیرکل توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی با اشاره به بسته جامع آموزشی و توانبخشی کم توانان ذهنی زیر 15 سال گفت: این بسته آموزشی در تلاش است تا بتواند برای معلولان ذهنی زیر 15 سال مفیدتر از روش ها و شیوه های گذشته باشد.
 گفتگوی 18:30/بسته جادویی بهزیستی برای معلولین

او گفت: تحقیقات ثابت کرده است که افراد کم توان ذهنی از طریق بازی مطالب جدید را بهتر می آموزند، در نتیجه معلولین برای ادامه آموزش مصمم تر می شوند.

صفاری فرد افزود: ما انتظار داریم بعد از 4 سال کودکان ناتوان به توانمندی مورد انتظار دست یابند.

او گفت: این بسته جامع برای اولین بار و به مدت 10 ماه برای آموزش معلولین مورد استفاده قرار گرفت که در کمال تعجب نتیجه خوبی داشت که به زودی در کل مراکز مورد استفاده قرار می گیرد.

صفاری فرد گفت: در مراکز حرفه آموزی، آن دسته از شغل هایی که در توان معلول و مورد نیاز جامعه است برای معلولین آموزش داده می شود.

صفاری فرد گفت: ما این بسته ها را در مراکز غیر دولتی به اجرا می گذاریم، وظیفه سازمان بهزیستی آموزش این بسته ها به مربیان است لذا ما مشکلی برای اجرای این طرح در کل کشور نداریم.

به گفته مدیرکل توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی تنها نیمی از معلولین ذهنی آموزش پذیر هستند و مابقی غیرقابل آموزش هستند.

او افزود: ما در هفته معلولین هستیم، این هفته فرصتی است تا از حقوق معلولین دفاع کنیم.

گفتگوی 18:30/بسته جادویی بهزیستی برای معلولین

علی همت محمودنژاد مدیر عامل انجمن دفاع از حقوق معلولین با اشاره به وجود 90 کارگاه آموزشی و آموزش 3200 نفر از معلولین در این کارگاه ها گفت: این تعداد کارگاه به این معناست که منابع مالی ما برای این گروه بسیار کم است.

او با بیان اینکه آموزش معلول از تکالیف آموزش و پرورش است، گفت: متاسفانه نظام آموزشی کشور با نیاز امروز معلولین ذهنی همخوانی لازم را ندارد.

او گفت: برای یک دوره آموزش 10 ماه کم است بلکه باید یک مطالعه طولانی تر صورت بگیرد تا بعد از روشن شدن نقاط ضعف طرح و رفع آن در کل مراکز مورد استفاده قرار گیرد.

محمود نژاد افزود: هر کودک معلول آموزش خاص خود را می خواهد، در حال حاضر ما کمبود مربی داریم و حداقل به 20 هزار نیرو برای آموزش معلولین نیازمندیم، درحال حاضر بهزیستی از کمبود نیروی تخصصی در این عرصه رنج می برد.

او گفت: این بسته در صورت حمایت می تواند برای معلولین کارساز باشد این درحالیست که بودجه بهزیستی در سه سال گذشته بسیار انقباضی بوده است.

او گفت: لایحه حمایت از حقوق معلولین برای 5 سال مورد بررسی قرار گرفت تا همه حقوق معلولین مدنظر قرار گیرد لذا در صورت تصویب مشکلات این گروه بطور چشم گیری کاهش می یابد.

 

برچسب ها: معلولین ، بهزیستی ، حمایت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°