استاندار کرمانشاه: قرار نیست در حالت بحران بمانیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:20 - سه‌شنبه 20 آذر 1397
در پي ناآرامي هاي خونین فرانسه، رئيس جمهور اين کشور وضع اضطراري اقتصادي و اجتماعي اعلام کرد رئیس جمهور فرانسه در نخستین سخنرانی پس از آغاز اعتراضات ضد نظام سرمایه‌داری: خشم در فرانسه عمیق است مکرون: می دانم برخی از حرف‌هایم مردم را ناراحت کرده است مکرون: در ۱۸ ماه گذشته نتوانستم پاسخی به مشکلات مردم بدهم رئیس جمهور فرانسه: هیچ گونه خشمی اقدامات آشوب‌طلبانه را توجیه نمی‌کند مکرون: خشونت را قبول ندارم اما حاضرم به حرف معترضان گوش دهم مکرون: مالیات بر ثروت دوباره برقرار نمی‌شود ­­­­­­­معترضان در واکنش به سخنرانی رئیس جمهور فرانسه تظاهرات گسترده‌تر در شنبه آینده را خواستار شدند اعضای جنبش ضد سرمایه‌داری: رئیس جمهور فرانسه با سخنرانی خود قصد داشت افکار عمومی را منحرف کند رئیس حزب فرانسه تسلیم ناپذیر: مکرون تصور می‌کند می‌تواند قیام شهروندان را سرکوب کند رئيس حزب فرانسه مستقل: سخنان مکرون پوچ و بيهوده بود و حرف‌هایش با اقداماتش همخواني ندارد ساماندهندگان جنبش شنبه‌های سیاه بار دیگر استعفای مکرون را خواستار شدند از آغاز تظاهرات ضد نظام سرمایه‌داری در فرانسه تاکنون ۵ نفر کشته و حدود ۶۵۰۰ نفر زخمی یا بازداشت شده‌اند اعتراضات ضد نظام سرمایه‌داری به سایر کشورهای اروپایی از جمله بلژیک، هلند و صربستان نیز کشیده شده است وزارت خارجه به شهروندان ایرانی که قصد سفر به فرانسه را دارند توصیه کرد از حضور در مکان‌های درگیری اجتناب کنند
کد خبر: ۵۴۵۹۹۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴
تیتر امشب/
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه کار اسکان موقت در حال انجام است و ظرف دو ماه از اسکان اضطراری به اسکان موقت برسیم، گفت: شهر حالت عادی به خود گرفته، ادارات و مدارس باز هستند و مسئولین تا پایان بازسازی ها در کنار مردم خواهند بود و جای نگرانی نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 بازوند استاندار کرمانشاه در ارتباط تصویری گفت: وسعت زلزله بسیار زیاد بود 8 شهرستان را در برگرفت و تخریب زیادی داشت اما خوشبختانه اجماع خوبی در زلزله  انجام شد. حضور رهبر انقلاب، رئیس جمهور و حضور هیئت دولت و مسئولین نشان دهنده این است که اهتمام جدی برای بازسازی مناطق زلزله زده صورت گرفته است.
استاندار افزود: در دو ماه باید به اسکان موقت برسیم و بعد از آن به سمت اسکان دائم برویم. برای اسکان موقت 12 هزار و 500 کانکس قرار است تحویل شود که 8 هزار توسط قرار گاه خاتم و 4 هزار بوسیله مردم انجام گرفته است. ستادهای استانی مشغول آواربرداری و اسکان موقت هستند که باید در دو ماه انجام شود. همزمان کار اسکان دائم شروع شده است. بنیاد مسکن با 8 استان معین در حال همکاری است. در گیلانغرب استان معین قزوین است که کار اسکان موقت در حال انجام است.
استاندار کرمانشاه: قرار نیست در حالت بحران بمانیم 
 او در ادامه برای افزایش بیل مکانیکی و کامیون ها گفت: 7500 واحد آواربرداری شده که عقب نیستیم اما اگر احساس شود که کار عقب است از ماشین آلات بیشتری استفاده خواهد شد. کار نصب بیش از 6000 سکو انجام شده است. سکوهای کانکس ها نصب شده، کارگاه ها تجهیز شده و کار سرعت عمل بیشتری گرفته است.
بازوند درباره کمبود سرویس های بهداشتی نیز گفت: سرویس های بهداشتی تاجایی که امکان داشته نصب شده و جای نگرانی نیست.
 استاندار کرمانشاه در ادامه درباره اقدامات انجام شده در روستاهای دالاهو گفت: اسکان موقت با هماهنگی قرار گاه سپاه قرار است تا بیست روز آینده انجام شود. بدلیل سرما در این منطقه دالاهو در اولویت است.
 او افزود: هیئت دولت از همان روز اول تسهیلات را مصوب کرد. 281 میلیارد تومان کمک های بلاعوض ابلاغ شده که از دیروز کار پرداخت ها شروع شده. مدارس تعیین تکلیف شده اند که بسیاری را خیرین به عهده گرفته اند. در منطقه شاهد سرعت عمل کلیه نیروها هستیم. در اسکان موقت شهری نیز شروع شده است. اسکان اضطراری در شهر به عهده ارتش است.
 در اسکان دائم 18 هزار واحد مسکونی صد درصد تخریب شده داریم که 12 هزار در روستا و 6 هزار در شهر ها هستند که نیازمند ساخت دارند. در روستاها و شهرها 34 هزار واحد نیز تعمیری هستند که کار تعمیرات عملا شروع شده، پرونده ها تشکیل شده به بانک معرفی شده اند.
 بازوند افزود: در فاز بعدی خانه هایی که فاقد مقاومت باشند در بازسازی دیده شده است.
استاندار در ادامه گفت: باید ظرف  دوماه از اسکان اضطراری به اسکان موقت برسیم و با توجه به سرمای هوا همه به سرعت و به صورت شبانه روزی در حال انجام کار هستند و کارها از سوی ریاست جمهوری، دولت، وزارت کشور در حال پیگیری  است که کارها به موقع و به سرعت انجام شود. قرارگاه خاتم شش کارگاه مستقر کرده است. وزیر بهداشت امور بهداشتی را به صورت ویژه زیر نظر دارد. بنیاد مسکن و 8 اسکان به صورت ویژه انجام کارها را در دستور کار دارند تا اسکان دائم هرچه زودتر آغاز شود.
در زلزله کرمانشاه بیش از 500 نفر کشته دادیم اما واقعیت این است که مردم هوشمندی به خرج دادند و سریع خانه ها را ترک کردند اما تخریب بسیار زیاد بوده است. مسئولین تا پایان بازسازی ها در کنار مردم خواهند بود و جای نگرانی نیست. 
 بازوند در ادامه درباره خدمات درمانگاه ها گفت: شهر حالت عادی به خود گرفته و داروخانه ها نیز مشغول کار هستند. ادارات در حال ارائه خدمات هستند. مدارس باز هستند ادارات نیز کار را شروع کرده اند و کار عادی سازی امور در حال انجام است و قرار نیست در حالت بحران بمانیم.
استاندار کرمانشاه در ادامه درباره جلسه امروز ستاد مدیریت بحران گفت: این جلسات از روز زلزله یک روز درمیان تشکیل شده در جلسات برنامه زمانبندی رصد و کنترل می شود. امروز نیز با حضور آقای عادل آذر این حلسه تشکیل شد و قرار شد نظارت های جدی داشته باشند و از ساخت و ساز ها گزارشاتی به مجلس ارائه شود.
او افزود: در استانداری حسب دستور وزیر کشور درحال تهیه مستند از زلزله هستیم که ساختمان هایی که نتوانستند تحمل زلزله را داشته باشند مشخص شود. مستندی درباره امداد و نجات نیز در حال تهیه است . قرار است مشکلات ساخت و ساز ها و استفاده از مصالح نامرغوب شناسایی شود. بیش از 90درصد کشور روی گسل زلزله است که باید به گونه ای ساخت و ساز ها و مقاوم سازی ها انجام شود که بتوانیم با زلزله به خوبی کنار بیاییم. 
 
سنجابی قرماندار سرپل ذهاب نیز در ارتباط تصویری گفت: در حوزه روستایی تاکنون 1300 کانکس اهدایی مردم نصب و تحویل شده است. بر اساس برنامه ریزی قرار است تا آخر دی ماه کلیه کانکس ها تحویل و اسکان موقت انجام شود.
او افزود: تعدادی سرویس بهداشتی در شهر و روستا نصب شده است. امیدواریم که سرویس های بهداشتی د ر روزهای آینده به حد مطلوب برسد.
استاندار کرمانشاه: قرار نیست در حالت بحران بمانیم
او افزود: درخواست بنده به عنوان فرماندار این است که کارها با سرعت بیشتری انجام شود تا مردم از چادر ها به کانکس منتقل شوند.
 
براساس ارزیابی ها 110 روستا در گیلان غرب تخریب شده و نیاز به بازسازی و نوسازی دارد. در روند بازسازی پی کنی ها در حال انجام است و 55 واحد آواربرداری شده است.  
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۲°